Dnes Čtvrtek - polojasno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

Den trenérů mládeže

V neděli 3. listopadu proběhne v UNYP Aréně Sparty Praha na Podvinném mlýně finále celoroční soutěže „Díky, trenére". Jejím posláním je ocenit práci skvělých trenérů dětí a mládeže a poděkovat jim za jejich energii a péči, kterou našim potomkům věnují. Vítěz vzejde z finálové osmičky. Akce nazvaná Den trenérů mládeže je vhodná pro mládež a rodiny, vstup je zdarma.

Na místě vystoupí hudební skupina Slza a zúčastní se herec a režisér Jakub Kohák. Návštěvníky čeká také soutěž o voucher v hodnotě 2000 korun do Decathlonu.

Každý z osmi účastníků nejprve předvede své tréninkové umění. Následně kvarteto nejlepších postoupí do užšího finále. V něm se utká ve třech speciálních soutěžích v týmu s dětmi. Finálová čtyřka si pak rozdělí ceny za 140 tisíc korun. Vedle hlavního titulu Trenér mládeže 2019 se bude udělovat i ocenění Trenér sympaťák. Jeho vítěz dostane od ČSOB 15 000 korun.

Dalším lákadlem bude zóna ČSOB Na Zdraví, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet třeba tréninková bradla nebo zkusit kolik dřepů, kliků či sed-lehů zvládnou za dvě minuty. Právě tolik se pak ČSOB zavazuje ve spolupráci s Výborem dobré vůle přispět handicapovanému sportovci Oldovi Urbanovi z Trutnova na speciální handbike pro kvadruplegiky.

Více informací zde.Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku

18. prosince 2020 v 08:58

V sobotu 19. prosince vás čekají čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku, které jsou zároveň poslední v tomto roce.

Praha 11: Pátek v Chodovské tvrzi

18. prosince 2020 v 06:44

Na nádvoří Chodovské tvrze můžete navštívit vánoční trh, od 19 hodin uslyšíte Rybovu Českou mši vánoční, kterou bude vysílat on-line na facebooku Chodovská tvrz, KC Zahrada a radnice Prahy 11.

Do Chodovské tvrze zve Praha 11

17. prosince 2020 v 19:41

Na nádvoří Chodovské tvrze probíhá až do neděle vánoční trh. Svým nákupem můžete podpořit Fond ohrožených dětí Klokánek, nebo neziskové organizace Bona a Okamžik.

Umělci hledají cesty pro performance i v omezených podmínkách

11. prosince 2020 ve 14:52

Výstava mladých umělců Cosmos probíhá do konce týdne v Grottě v Halíčkových sadech, známých jako Grébovka.

Další články
Nahoru