dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - polojasno
5°C
Den sražených chodců: připlétali se do cesty autům i tramvajím
Ilustrační foto: archiv

Den sražených chodců: připlétali se do cesty autům i tramvajím

K několika dopravním nehodám, při kterých byli zraněni chodci, došlo během včerejšího dne v Praze. První karambol se stal v půl sedmé ráno v branické ulici Vavřenova, kde řidička Škody Octavia přehlédla na přechodu pro chodce teprve patnáctiletou dívku a srazila ji. Chodkyně skončila se středně těžkým zraněním v nemocnici. Řidičce hrozí za ublížení na zdraví z nedbalosti až tři roky vězení.

Šest minut po sedmé hodině ráno vyjížděli dopravní policisté k další nehodě, tentokrát u zastávky tramvaje Červený Vrch na Evropské ulici. Tam devětapadesátiletému řidiči tramvaje vstoupila do jízdní dráhy z nástupního ostrůvku pětačtyřicetiletá chodkyně. Při srážce utrpěla středně těžké zranění a skončila v nedaleké nemocnici.

Pár minut po jedenácté hodině dopoledne vstoupil na zastávce Václavské náměstí ve směru k zastávce Vodičkova do kolejiště čtyřicetiletý Američan. Pětapadesátiletý řidič tramvaje už nedokázal střetu zabránit. Cizinec nakonec skončil v nemocnici s lehkým poraněním obličeje. Provoz MHD byl na několik minut zastavený.

Ke čtvrté dopravní nehodě došlo jen šest minut před třináctou hodinou na křižovatce ulic Jugoslávská a Bělehradská. Dvaatřicetiletý řidič Škody Fabie nedal přednost třiašedesátileté chodkyni, srazil ji na přechodu pro chodce na zem a způsobil jí lehké zranění nohy, se kterým skončila na ošetření v nemocnici.

Pátá nehoda se stala asi čtvrt hodiny po třinácté hodině na Sokolovské ulici v Karlíně. Sedmadvacetiletá žena vběhla bez rozhlédnutí se čtyřiadvacetiletému řidiči tramvaje do jízdní dráhy a s lehkým zraněním pak skončila v nemocnici na chirurgii. Provoz tramvají byl na několik desítek minut zastaven ve směru do centra.

„Policisté z oddělení dopravních nehod provedli u všech řidičů orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, zkoušky byly negativní,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.


Další články
Nahoru