dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zpravodajství

Den seniorů oslaví v Praze 3 sportovním soutěžením i big bandem

Mezinárodní den seniorů, který si svět připomíná 1. října, oslaví v Praze 3 dvoudenním programem. Oslavy začnou již v úterý 30. září ve Sportovním areálu na Pražačce, kde si mohou návštěvníci zahrát pétanque či kuželky nebo si jen nechat změřit tlak a poradit se s lékařem o svém zdraví. O den později oslavy pokračují koncertem Golden Big Bandu Praha a jeho hostů Karla Štědrého a Pavlíny Filipovské v hotelu Olšanka, recitací Alfréda Strejčka v koncertní síni Atrium a promítáním francouzské komedie s Pierrem Richardem „Co kdybychom žili společně“ v kině Aero. Na všechny akce je vstup zdarma.  

„Zatímco Mezinárodní den dětí nebo Svátek matek patří mezi dny, které se běžně slaví a uznávají, na jednu velkou skupinu lidí se často zapomíná. A to jsou právě senioři, pro které jsem proto iniciovala tuto akci,“ připomíná zástupkyně starostky Prahy 3 pro sociální oblast Miroslava Oubrechtová.
 
Městská část Praha 3 pro ně připravila dva dny akcí, při kterých mohou svůj život prožívat aktivně, získat nové zážitky a zkušenosti a ti osamělí se mohou dostat do společnosti ostatních lidí. Program je rozdělen na Den zdraví ve Sportovním a rekreačním areálu Pražačka, který se koná 30. září od 9.00 do 17.00 hodin, a na Den umění, který proběhne 1. října od 10.00 do 19.00 hodin.
 
Během Dne zdraví 30. září se senioři mohou ve Sportovním areálu na Pražačce leccos dozvědět o zdraví a zdravém životním stylu, výživě a nechat si změřit tlak, tep či tuk. Pro ty aktivnější čekají například soutěže v klasické francouzské hře s koulemi pétanque, kuželky či běžecké discipliny s Nordic Walking holemi.
 
Během Dne umění 1. října se starší spoluobčané mohou těšit na bohatý celodenní kulturní program. Zahajuje se v 10.00 hodin v Atriu v Čajkovského ulici koncertem trombonového kvarteta proloženého verši Alfréda Strejčka, od 13 hodin se v kině Aero promítá francouzský film Co kdybychom žili společně a program zakončí od 16 hodin koncert Golden Big Bandu Praha kapelníka Petra Soviče a jeho hostů Karla Štědrého a Pavlíny Filipovské.
 
Mezinárodní den seniorů si svět připomíná od 1. října 1998. Právě toho dne Organizace spojených národů a její tehdejší generální tajemník Kofi Annan vyhlásil rok 1999 Mezinárodním rokem seniorů. Mottem Mezinárodního roku seniorů bylo heslo „za společnost pro všechny věkové kategorie“. Den seniorů je oslavou všeho, co společnosti přináší staří lidé, zvyšuje také povědomí o problémech, se kterými se potýkají, a chce změnit často stereotypní náhled na starší generaci.
  


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru