dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražská kultura

Den seniorů: kultura, sport i bezplatné poradny

Oslavy Dne seniorů v Praze nabídnou na přelomu září a října kulturu, sporty, vzdělávání i bezplatné poradny. Zároveň se představí různé organizace, které se seniory pracují. Návštěvníky čeká koncert v Obecním domě i divadelní představení v Národním divadle.

Cílem oslav je přitáhnout seniory k zájmovým kroužkům nejen v době oslav, ale celoročně. Nejvíc akcí bude přímo na Mezinárodní den seniorů 1. října. Program zahájí 30. září informační den v sále Přítomnost Domu odborových svazů na Žižkově, kde se představí organizace, které v Praze se seniory pracují nebo jim poskytují sociální služby.

V nabídce budou kurzy práce s počítačem, jazykové či pohybové kurzy nebo rukodělné a divadelní kroužky. Představí se také poradny, které seniorům své služby poskytují bezplatně nebo za příznivé ceny a různé dostupné sociální služby.

Ve stejný den začíná také sportovní program, například Praha 3 seniorům otevře sportovní areál na Pražačce. V plánu jsou turnaje v pétanque, kuželkách nebo závod v běhu s holemi na nordic walking. Z dalších sportovních aktivit jsou připravené třeba vycházky nordic walking 3. října na Vyšehradě nebo o den později běžecký závod Seniorská míle ve Stromovce.

Nejvíc akcí bude na Mezinárodní den seniorů 1. října. K Písecké bráně v Praze 6 mohou senioři vyrazit na Fresh Senior Festival, kde návštěvníky čekají koncerty, divadelní představení, kreativní dílny či bezplatné poradny. Ve stejný den pořádá sdružení Senior Fitness v Praze 8-Tróji Den pro zdraví. Důchodci si tam mohou vyzkoušet kroket, pétanque, koloběžky nebo elektrokola.

Součástí je také, podle ČTK, vycházka do botanické zahrady. Večer je naplánované benefiční představení opery Jakobín Antonína Dvořáka v Národním divadle. V sobotu senioři mohou zamířit do Smetanovy síně Obecního domu na koncert Pražského salónního orchestru, kde zazní swing i operní díla.

 


Sarah Kaminsky: Padělatel Adolfo Kaminsky

Včera v 16:56

Když budu hodinu spát, třicet lidí zemře…Pravdivý příběh muže, který zachránil stovky lidí před mučením, deportací a smrtí

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru