dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Dětská Praha

Den s Integrovaným záchranným systémem: Ukázky první pomoci, laserová střelnic, program pro děti

Chcete vidět hasiče, vězeňskou službu a další ozbrojené složky v akci? Přijďte se podívat 15. září na prezentaci složek Integrovaného záchranného systému do parku Na Pankráci. Akce začíná v devět hodin a končí ve čtyři odpoledne.

Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy seznámí veřejnost s činností Poříčního oddělení, oddělení hlídkové služby, speciální pořádkové jednotky a dopravní policie.

Svoji techniku představí Městská policie hl. m. Prahy, hasiči a Vojenská policie. Návštěvníky určitě zaujme interiér autobusu vězeňské služby, který převáží vězně, a gigantická sanitka Golem.

Akademie dobrovolných záchranářů ČR předvede ukázky první pomoci včetně svého vybavení a cvičné figuríny.

Větší děti si mohou vyzkoušet transport zraněného v transportní plachtě, fixaci zraněného, změření krevního tlaku a ošetření drobného poranění.

Posádkové velitelství Praha má pro všechny připravenou laserovou střelnici, na které je možné vyzkoušet si střelbu z pistole a ze samopalu, ukázku vybavení a výstroje čestné stráže s ukázkou dovedností vojáků této jednotky.

Děti se mohou celý den těšit na skákací hrad.

Program:

V 9.30 a v 10.30 hodin – začínají ukázky hasičů, například záchrana osob lezeckou technikou, a práce ve výškách. Další činnosti hasičů jsou překvapením.

Od 10 do 14 hodin – svoje dovednosti předvedou strážníci a koně Městské police hl. m. Prahy.

V 14.00 a v 15.00 hodin – začnou dvě dynamické ukázky operativně eskortní skupiny Vězeňské služby ČR, například zadržení nebezpečného pachatele, kruhové střežení, vniknutí do cely atd.

V 13.30 a v 15.30 hodin – předvede záchranná brigáda kynologů Praha ukázky z výcviku a využití speciálně vycvičených psů při záchraně osob, mj. dětí a seniorů.

V 14.30 hodin – začíná exhibiční vystoupení vojáků čestné stráže, kteří předvedou svoje umění při práci se zbraní


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Další články
Nahoru