dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Den rekordů na trzích: Driblování s vejcem, vajíčkový maratónec, obří i skákající králíci
Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: Taiko

Den rekordů na trzích: Driblování s vejcem, vajíčkový maratónec, obří i skákající králíci

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze se stanou už ve středu 1. dubna dějištěm pokusu o rekord. Maratónec Miloš Škorpil stanoví aprílový rekord v běhu kolem velké kraslice. K vidění bude také driblování s vařeným vejcem i soutěžení obřích králíků. Den rekordů a kuriozit potrvá od 16 do 19 hodin.

Známý ultramaratónec, držitel několika rekordů, učitel běhu a autor několika knih Miloš Škorpil se pustí do pokusu o hodinový vytrvalostní běh kolem kraslice přímo na Staroměstském náměstí.

„Běžec bude vůbec poprvé obíhat šedesát minut náš největší exponát kraslice s lidovými motivy. Vejce je dva metry vysoké s průměrem 135 centimetrů. Komisaři budou měřit, kolik kilometrů vytrvalec kolem kraslice naběhá,“ řekl Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov, která je organizátorem akce.

Tento pokus o neobvyklý velikonoční rekord však nebude jediný. Šestinásobný mistr světa ve foot-bagu Jan Weber se pokusí o rekord v driblování vařeným velikonočním vejcem. „Honza zkusí udělat nohama co nejvíc doteků, než vajíčko spadne na zem. Bude muset být hodně opatrný, aby ho sám nerozbil. Každopádně to bude zajímavá podívaná,“ doplnil Miroslav Marek.

V centru Prahy budou 1. dubna závodit také obří králíci. Tradiční králičí exhibici s názvem Velikonoční HOP uvidí návštěvníci trhů před pódiem na zelené dráze. V dostihovém prostoru se představí králíci na barevných překážkách, které se budou snažit pod vedením svých chovatelů překonávat. Na programu se objeví také další disciplíny, jako jsou skok do výšky, do dálky nebo rychlostní závody.

V prostoru náměstí budou k vidění předměty rekordních rozměrů. Například největší odrátovaná keramická kraslice o váze dvacet kilogramů a výšce téměř sedmdesát centimetrů, na kterou tvůrci spotřebovali 46 metrů drátu.

Chybět nebude sada odrátovaných slepičích vajíček z rekordně rozsáhlé kolekce i nejmenší odrátovaná kraslice, která má dva centimetry na výšku a průměr v nejširším místě 1,5 centimetru.

Organizátoři představí také rekordmana v rychlostním drátování velikonočních obrazových motivů. Na Staroměstském náměstí by se také vůbec poprvé měla objevit více než 130 centimetrů vysoká kraslice potažená čokoládou.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru