Dnes Středa - prehanky-dest 24°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský životProhlídkyVíkend

Den pro Trojskou kotlinu

14. 5. 2022
Trojská kotlina, území o rozloze 800 hektarů, sev příštích letech promění v místo aktivního odpočinku a volnočasových aktivit. Prohlédnout si plány na změnu a vyzkoušet si, jak by to mělo v budoucnu fungovat, můžete v sobotu 14. května. Hitem akce bude projížďka vodní tramvají.

Praha 6, Praha 7, Praha 8 a Praha-Troja a IPR zvou na Císařský ostrov na Den pro Trojskou kotlinu – den naplněný komentovanými prohlídkami, divadlem i výstavami o budoucnosti oblasti u břehu Vltavy.

V kotvišti v Podbabě bude přistavena Loď Tajemství bratří Formanů, na jejíž palubě se v rámci dne odehrají tři autorská představení Aladin a připravené budou i tvůrčí dílny pro děti.

Součástí programu budou komentované prohlídky podzemních nádrží budovy staré čistírny odpadních vod a procházka kolem prvorepublikových vil v Bubenči.

Na výstavních panelech uvidíte záměry s oblastí celé Trojské kotliny, které by se měly uskutečnit do roku 2030.

Praha 7 zve na prohlídku Nové vodní linky i Císařského ostrova, kde bude připravený kulturní program. Magistrát hlavního města Prahy zároveň spustí pilotní provoz vodní tramvaje, která by v budoucnu mohla jezdit v oblasti Trojské kotliny a blízkého okolí.  

„Trojská kotlina je území s obrovským potenciálem. Císařský ostrov, části Podbaby, Stromovky a Troje mají lidem mnoho co nabídnout: zeleň, sport, procházky, pikniky, zkrátka odpočinek od ruchu velkoměsta. Bohužel je Trojská kotlina aktuálně z části zanedbaná a navzájem špatně propojená. Spolupráce hlavního města i dotčených městských částí, která začala už před několika lety, doufám v blízké budoucnosti povede k tomu, že z Trojské kotliny bude příjemná říční zóna s klidnou atmosférou pro všechny obyvatele,“ řekl místostarosta Prahy 6 pro územní rozvoj Jakub Stárek.

Na Císařském ostrově se bude program odehrávat na třech místech – na střeše Nové vodní linky Ústřední čistírny odpadních vod, v komunitní zahradě MetroFarm a jejím okolí a na vyhlídce, kde bude možné sledovat významné stavby a lokality na trojském břehu.

„Zpřístupněním střechy Nové vodní linky ÚČOV se naplnila podmínka Prahy-Troje z roku 2009, aby stavba technické infrastruktury neblokovala další část ostrova, ale její střecha byla využitelná i nadále jako park, sportoviště, nebo třeba zahrádky, které tam byly do povodní v roce 2002,“ připomněl místostarosta Prahy-Troje Tomáš Drdácký.

„Na čtyřech panelech na střeše Nové vodní linky nabídneme seznámení s unikátní technologií a možnost virtuální prohlídky čistírny,“ doplnil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací.

Na své si přijdou i milovníci techniky. Ve Staré čistírně odpadních vod v Bubenči se uskuteční prohlídky usazovacích nádrží s plavbou na prámu v podzemí. Prohlídky se budou konat zdarma vždy v celou hodinu od 10:00 do 16:00.

Program:
Loď tajemství bratří Formanů – kotviště Podbaba, představení Aladin vždy v 11:00, 15:00, 17:00. Následují kreativní dílny pro děti.                                                                                   

den-pro-trojskou-kotlinu-2022-p6


Autor: Alo

Petřínská rozhledna a Nová radnice se zahalí do modré barvy

Dnes ve 13:57

Petřínská rozhledna bude v rámci zahájení předsednictví ČR v Radě EU nasvícena do modré barvy ve čtvrtek 30. června od 22 hodin. Nasvícena bude také budova Nové radnice na Mariánském náměstí.

Vycházka po Malostranském hřbitově

Včera ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

26. června 2022 ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Prázdninový jazykový kurz pro ukrajinské děti

26. června 2022 ve 12:21

Na červnové schůzi Rady městské části Praha 5 bylo jednomyslným usnesením schváleno financování „Prázdninového kurzu českého jazyka“ pro 25 dětí občanů Ukrajiny pobývajících v ČR pod dočasnou ochranou nebo s platným vízem v Kulturním a rodinném centru Barrandov, v Záhorského ulici...

Oslavy začátku předsednictví České republiky v Radě EU pokračují

26. června 2022 v 08:53

Komponované multižánrové oslavy předsednictví České republiky v Radě EU po pátečním a včerejším programu pokračují dnes, ve čtvrtek a v pátek 1. července.

Dvojka literární: Dopisy Milady Horákové

26. června 2022 v 07:55

Veřejná čtení na netradičních místech Prahy 2 z děl autorů, kteří žili či tvořili na Dvojce se konají v rámci akce Dvojka Literární.

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

25. června 2022 v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Další články
Nahoru