Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský životProhlídkyVíkend

Den pro Trojskou kotlinu

14. 5. 2022
Trojská kotlina, území o rozloze 800 hektarů, sev příštích letech promění v místo aktivního odpočinku a volnočasových aktivit. Prohlédnout si plány na změnu a vyzkoušet si, jak by to mělo v budoucnu fungovat, můžete v sobotu 14. května. Hitem akce bude projížďka vodní tramvají.

Praha 6, Praha 7, Praha 8 a Praha-Troja a IPR zvou na Císařský ostrov na Den pro Trojskou kotlinu – den naplněný komentovanými prohlídkami, divadlem i výstavami o budoucnosti oblasti u břehu Vltavy.

V kotvišti v Podbabě bude přistavena Loď Tajemství bratří Formanů, na jejíž palubě se v rámci dne odehrají tři autorská představení Aladin a připravené budou i tvůrčí dílny pro děti.

Součástí programu budou komentované prohlídky podzemních nádrží budovy staré čistírny odpadních vod a procházka kolem prvorepublikových vil v Bubenči.

Na výstavních panelech uvidíte záměry s oblastí celé Trojské kotliny, které by se měly uskutečnit do roku 2030.

Praha 7 zve na prohlídku Nové vodní linky i Císařského ostrova, kde bude připravený kulturní program. Magistrát hlavního města Prahy zároveň spustí pilotní provoz vodní tramvaje, která by v budoucnu mohla jezdit v oblasti Trojské kotliny a blízkého okolí.  

„Trojská kotlina je území s obrovským potenciálem. Císařský ostrov, části Podbaby, Stromovky a Troje mají lidem mnoho co nabídnout: zeleň, sport, procházky, pikniky, zkrátka odpočinek od ruchu velkoměsta. Bohužel je Trojská kotlina aktuálně z části zanedbaná a navzájem špatně propojená. Spolupráce hlavního města i dotčených městských částí, která začala už před několika lety, doufám v blízké budoucnosti povede k tomu, že z Trojské kotliny bude příjemná říční zóna s klidnou atmosférou pro všechny obyvatele,“ řekl místostarosta Prahy 6 pro územní rozvoj Jakub Stárek.

Na Císařském ostrově se bude program odehrávat na třech místech – na střeše Nové vodní linky Ústřední čistírny odpadních vod, v komunitní zahradě MetroFarm a jejím okolí a na vyhlídce, kde bude možné sledovat významné stavby a lokality na trojském břehu.

„Zpřístupněním střechy Nové vodní linky ÚČOV se naplnila podmínka Prahy-Troje z roku 2009, aby stavba technické infrastruktury neblokovala další část ostrova, ale její střecha byla využitelná i nadále jako park, sportoviště, nebo třeba zahrádky, které tam byly do povodní v roce 2002,“ připomněl místostarosta Prahy-Troje Tomáš Drdácký.

„Na čtyřech panelech na střeše Nové vodní linky nabídneme seznámení s unikátní technologií a možnost virtuální prohlídky čistírny,“ doplnil Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací.

Na své si přijdou i milovníci techniky. Ve Staré čistírně odpadních vod v Bubenči se uskuteční prohlídky usazovacích nádrží s plavbou na prámu v podzemí. Prohlídky se budou konat zdarma vždy v celou hodinu od 10:00 do 16:00.

Program:
Loď tajemství bratří Formanů – kotviště Podbaba, představení Aladin vždy v 11:00, 15:00, 17:00. Následují kreativní dílny pro děti.                                                                                   

den-pro-trojskou-kotlinu-2022-p6


Autor: Alo

Haló ven!

Dnes v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Dnes v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Nedělní varhanní hudba

Dnes v 07:56

V neděli 1. října můžete slyšet poslední z koncertů z cyklu Nedělní varhanní hudba.

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Dnes v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

Včera ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

Včera v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

Včera v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

24. září 2023 ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

Do Noci vědců se zapojí i pražské vysoké školy

24. září 2023 v 11:38

Noc vědců dosáhla letos plnoletosti a odhaluje svá tajemství. Pražská vědecká komunita v rámci Noci vědců seznamuje veřejnost s tím, co se za dveřmi jejich laboratoří zkoumá. Neopomíná se však věnovat také edukaci v rámci aktuálních témat ve společnosti. 

Další články
Nahoru