Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský život

Den pro Trojskou kotlinu 2021

Galerie hlavního města Prahy prostřednictvím projektu Bio Troja vytváří živý program v Zámku Troja a jeho okolí. Hlavním tématem je propojování umění a problematiky životnímu prostředí.

Kolemjdoucím a návštěvníkům zahrad nabízí formou panelové výstavy možnost dozvědět se o výhledech na úpravy Trojské kotliny a v neposlední řadě i jedno konkrétní dílčí řešení – veřejné odpočinkové prostranství před jižní branou Zámku, která v současné době funguje jako parkoviště.

Trojská kotlina má díky své rozloze, charakteru a poloze mimořádný rekreační potenciál. Jedno z nejcennějších a největších přírodních pražských území čeká velká proměna. Její součástí jsou nová propojení, pěší stezky či cyklostezky, úpravy břehů pro přírodu i pro návštěvníky nebo nový systém protipovodňové ochrany.

Kromě dlouhodobých projektů chystá Hlavní město Praha také rychlejší změny a úpravy, jako jsou odklizení starých skládek a deponií na Císařském ostrově, zajištění péče o zanedbané části ostrova nebo nové výsadby zeleně. Ve spolupráci s Prahou 7 vznikla pilotní digitální naučná stezka Trojské kotliny.

Aktuálním krokem k uskutečnění jarních změn byla iniciace úpravy předprostoru Zámku Troja u jižní brány a zorganizování akce Den pro Trojskou kotlinu 2021. Společnými silami chtějí místní aktéři poukázat na budoucí možnosti využití a revitalizace zmíněného prostoru a jeho okolí.

Panelová výstava s názvem Trojská kotlina 2015–2030 bude spolu s posezením přístupná ve dnech 28. 10. až 7. 11. 2021.

Třetí ročník akce Den pro Trojskou kotlinu s doprovodným programem pro děti i dospělé se uskuteční v pondělí 1. 11. 2021 od 15:30 do 18 u jižní brány zámku.

 


Autor: TZ, red

První den na farmářském tržišti Kubáň

Včera ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

Včera v 11:11

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 22. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Do Toulcova dvora s průvodcem

23. ledna 2023 v 09:36

Pokud se chcete dozvědět něco více o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, přijďte v sobotu 28. ledna na prohlídku.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Další články
Nahoru