Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Den pro Trojskou kotlinu 2021

Galerie hlavního města Prahy prostřednictvím projektu Bio Troja vytváří živý program v Zámku Troja a jeho okolí. Hlavním tématem je propojování umění a problematiky životnímu prostředí.

Kolemjdoucím a návštěvníkům zahrad nabízí formou panelové výstavy možnost dozvědět se o výhledech na úpravy Trojské kotliny a v neposlední řadě i jedno konkrétní dílčí řešení – veřejné odpočinkové prostranství před jižní branou Zámku, která v současné době funguje jako parkoviště.

Trojská kotlina má díky své rozloze, charakteru a poloze mimořádný rekreační potenciál. Jedno z nejcennějších a největších přírodních pražských území čeká velká proměna. Její součástí jsou nová propojení, pěší stezky či cyklostezky, úpravy břehů pro přírodu i pro návštěvníky nebo nový systém protipovodňové ochrany.

Kromě dlouhodobých projektů chystá Hlavní město Praha také rychlejší změny a úpravy, jako jsou odklizení starých skládek a deponií na Císařském ostrově, zajištění péče o zanedbané části ostrova nebo nové výsadby zeleně. Ve spolupráci s Prahou 7 vznikla pilotní digitální naučná stezka Trojské kotliny.

Aktuálním krokem k uskutečnění jarních změn byla iniciace úpravy předprostoru Zámku Troja u jižní brány a zorganizování akce Den pro Trojskou kotlinu 2021. Společnými silami chtějí místní aktéři poukázat na budoucí možnosti využití a revitalizace zmíněného prostoru a jeho okolí.

Panelová výstava s názvem Trojská kotlina 2015–2030 bude spolu s posezením přístupná ve dnech 28. 10. až 7. 11. 2021.

Třetí ročník akce Den pro Trojskou kotlinu s doprovodným programem pro děti i dospělé se uskuteční v pondělí 1. 11. 2021 od 15:30 do 18 u jižní brány zámku.

 


Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru