dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Den pro děti cizinců

Dětský den se zajímavým programem a mnoha atrakcemi pro děti cizinců, české děti a jejich rodiče žijící na území Smíchova, a všechny ostatní, kterým jinakost nevadí, se uskuteční 16. září v parku Portheimka v Praze 5. 

Od 15 do 19 hodin na návštěvníky čeká bohatý program plný zábavy, soutěží, atrakcí, který nadchne jistě každého. K dobré náladě přispěje i vystoupení dětských pěveckých a tanečních souborů, divadlo, balet, sousedská olympiáda, klaun, beat-box vystoupení s workshopem, bojový tanec – capoeira, výtvarné a bižuterní workshopy, skákací hrad a mnoho dalšího.

Rodiče s dětmi budou mít příležitost seznámit se díky akci s různými národy žijícími v Praze 5, navázat přátelství a zároveň se obohatit. „Myšlení u dospělých se těžko mění, a proto je důležité začít s bořením předsudků již u dětí,“ vysvětluje záměr akce Ljiljana Batovanja z organizace Slovo 21, z. s.

 


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru