Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 17°C
Sobota 22. 6. 2024
Svátek má Pavla
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Den Prahy 6 láká v průběhu září na řadu akcí
Letošní program akce Den Prahy 6 uzavře poslední zářijový víkend rekonstrukce bitvy na Bílé hoře. Foto: archiv

Den Prahy 6 láká v průběhu září na řadu akcí

Udělování čestných občanství, slavnostní koncerty, Opera v Šárce nebo rekonstrukce bitvy na Bílé hoře a celá řada dalších akcí, to vše patří k oslavám Dne Prahy 6, který si každoročně městská část připomíná 4. září.

Vše začne hned na začátku září turnajem Králů, který se bude konat již pošesté v parku Maxe van der Stoela (na Brusnici). Letošní turnaj bude věnován období konce vlády krále Jana Lucemburského.

Diváci se mohou těšit na rytíře na koních v královském turnaji, dobovou kapelu, panoše, dvorní dámy a další kostýmované účinkující. Nebo třeba na tradiční ponožkovou bitvu pro děti a malý dárek pro každého malého bojovníka. Chybět nebude ani dobové tržiště a občerstvení.

Následuje Opera v Šárce, která letos oslaví 110 let od založení přírodního divadla v Šárce. V neděli 3. září od 14 hodin se rozezní opera Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta v režii Jany Divišové a Renée Nachtigallové pod taktovkou dirigenta Jana Chalupeckého. 

Opera v Šárce navazuje na tradici operních představení v Divadle nad Čertovým mlýnem, zahájenou před 110 lety. V roce 2005 se podařilo operním a divadelním nadšenkyním Janě Divišové a Renée Nachtigallové obnovit tradici přírodního divadla.

V Bazilice svaté Markéty v Břevnovském klášteře se v pondělí 4. září uskuteční slavnostní koncert ke dni Prahy 6. Tomu bude předcházet udílení čestných občanství. Ta uděluje městská část jako projev úcty a ocenění za hrdinství, osobní statečnost, celoživotní zásluhy a mimořádné umělecké výkony již od roku 2002. 

den-prahy-6-23

V sobotu 9. září se budou konat hned dvě akce. Nejprve budou moci návštěvníci ochutnat produkty v rámci festivalu malých pivovarů v místě trhů na Kulaťáku v Dejvicích a následovat bude již tradiční Ladronkafest, kde se mohou příchozí těšit na workshopy, soutěže a bohatý kulturní program, jehož součástí bude například zpěvačka Elizabeth Kopecká či kapela Brass Avenue. 

V polovině září pak ovládnou silnice a cesty šestky také již tradiční sportovní akce pro milovníky horských kol, Pražská padesátka. Letos se pojede již její 25. ročník a trasa začíná a končí v Kampusu Dejvice. 

Bohatý kulturní program završí koncem září, konkrétně 23. a 24. září, také již tradiční rekonstrukce bitvy na Bílé hoře. Letos si připomeneme již 403. výročí bitvy. Rekonstrukce bitvy, které se pravidelně účastní stovky účinkujících z celé Evropy, přiblíží divákům tuto dramatickou epizodu českých dějin.


Autor: puc

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Dnes ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Včera v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru