dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Den Prahy 1: Soutěže, dárky, historie…a dinosaurus

Dnešní den bude ve znamení workshopů a soutěží pro děti, hádanek a kvízů o historickém centru Prahy. Den Prahy 1 se po celé odpoledne bude odehrávat na třech stanovištích – v Sala Terenně v parku Kampa, v Galerii 1 ve Štěpánské ulici 47 a za Orlojem na Staroměstském náměstí.

 A právě na třetím stanovišti na Staroměstském náměstí bude pro děti i dospělé připraveno ještě jedno překvapení. Centrum historické Prahy se na chvíli vrátí zpět v čase a na Den Prahy 1 nás poctí svou návštěvou tvor z pravěku z  období druhohor – dinosaurus.

V neděli 22. května se od 14 do 18 hodin představí návštěvníkům Prahy 1 Židovská obec a Židovské muzeum v Praze.

Po předložení platného občanského průkazu bude každému občanu s trvalým bydlištěm na Praze 1 umožněn vstup zdarma do tří synagog, které se nacházejí na území této městské části. Jeruzalémská synagoga, Staronová synagoga a Maiselova synagoga nabídnou návštěvníkům pohled na židovskou kulturu.

„Den Prahy 1 je akce, kterou pořádáme každý rok. Jedná se o tradiční událost, která má za cíl ukázat kulturní i historické krásy Prahy 1. Chceme, aby si Den Prahy 1 užili jak dospělí, tak i děti. Tento víkend bude o poznání historických zajímavostí a především o celkovém hraní a zábavě,“ uvedl starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru