dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Anatomické a Stomatologické muzeum lékařské faktulty výjimečně otevře dveře
Sto­ma­to­lo­gické muzeum prof. Dr. Jana Jesen­ského na děka­nátě 1. lékař­ské fakulty. Foto: www.ukes.cz

Anatomické a Stomatologické muzeum lékařské faktulty výjimečně otevře dveře

Stomatologické muzeum První lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze otevře druhou lednovou sobotu své dveře veřejnosti. Návštěvníci se mohou 9. ledna zdarma podívat na vybraná pracoviště fakulty a ve výjimečně otevřeném Anatomickém a Stomatologickém muzeu si prohlédnout jedinečné exponáty.

Pro zájemce o vědu a výzkum je, mimo jiné, připravena návštěva nového Centra pokročilého preklinického zobrazování, které je vybaveno moderními přístroji pro sledování organismů malých laboratorních zvířat.

Zájemci o studium všeobecného a zubního lékařství i nelékařských oborů se dovědí podrobnosti o fakultě a oborech, které zde lze v akademickém roce 2016/2017 studovat, o podmínkách přijetí ke studiu i o průběhu přijímacího řízení. Získají také řadu dalších užitečných informací včetně poznatků o studentském životě.

Stomatologické muzeum:

stomatologicke-muzeum-nahled

stomatologicke-muzeum-clanek-nahled

Anatomické muzeum:

anatomicke-muzeum-dalsi-nahled

Nástřik tepen pryskyřicí, následně vysušeno

anatomicke-muzeum

Nástřikový preparát – celkový pohled

V 10 hodin bude zahájen úvodní program, který bude ve všech posluchárnách stejný. Setkáte se s vedením 1. LF UK, získáte informace o fakultě, o průběhu přijímacího řízení a oborech, které lze na 1. LF UK v akademickém roce 2016/2017 studovat.

Po skončení budete mít příležitost navštívit vybraná pracoviště 1. LF UK. Více informací ZDE.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru