Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Den otevřených dveří proběhne na 1. LF UK distančně

Zájemci o studium na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy o den otevřených dveří nepřijdou ani za současných epidemických opatřeních. Fakulta pro uchazeče připravila onlinovou formu prezentace, která jim studium přiblíží ze všech možných úhlů. 

Jak se připravit na přijímací řízení? Kde sehnat letošní modelové otázky? Jak zvládnout první rok studia? Na tyto i mnohé další otázky budou 9. ledna na stránkách fakulty odpovídat zástupci vedení i studentů.

Den otevřených dveří zahájí 9. ledna v 10:00 úvodní přednášky o 1. LF UK, přijímacím řízení, studiu, ale třeba i o studentském životě, které přednesou děkan prof. doc. MUDr. Martin Vokurka, CSc., a proděkanka pro přijímací řízení prof. MUDr. Jana Doušková, DrSc. Své zkušenosti předá uchazečům také student medicíny Marek Havrda.

Od 11:00 pak budou řečníci odpovídat na dotazy zaslané prostřednictvím interaktivního webového rozhraní Slido. Vše bude přenášeno živě na webových a facebookových stránkách fakulty.

Na fakultním webu, facebooku a instagramu najdou zájemci o studium ode dne otevřených dveří také řadu dalších videí, které jim detailně přiblíží výuku, studium, jednotlivé obory, studentské spolky a vůbec život na fakultě. Připravené materiály se věnují nejen všeobecnému a zubnímu lékařství, ale i tzv. nelékařským oborům, jejichž absolventi jsou součástí zdravotnických týmů a působí jako ergoterapeuti, fyzioterapeuti, nutriční terapeuti, porodní asistentky nebo adiktologové.

Zorientovat se v množství klinik a ústavů, kterých má fakulta celkem 77, pomůže interaktivní mapa, úplnou novinkou budou virtuální prohlídky některých výukových prostor. Rozsáhlou prezentaci fakulty lze najít také na stránkách vysokeskoly.cz.

Podrobnosti o Dni otevřených dveří 1. LF UK jsou k dispozici na: http://www.lf1.cuni.cz/den-otevrenych-dveri-1-lf-uk

Podrobnosti o podmínkách přijetí ke studiu zde: https://www.lf1.cuni.cz/prijimaci-rizeni-uvod
Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Další články
Nahoru