Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životPro dětiVíkend

Den otevřených dveří Pražských služeb v areálu Pod Šancemi

20. 5. 2023
Den otevřených dveří Pražských služeb se letos uskuteční v sobotu 20. května. Akce proběhne v areálu společnosti v ulici Pod Šancemi 444/1 v Praze 9 mezi 11. a 16. hodinou. Pro zájemce budou připravené prohlídky, nejmodernější technika a také bohatý doprovodný program. Moderování se ujme herec Vladimír Polívka. Kapela Lake Malawi v čele s Albertem Černým se na pódiu představí od 12:30, Anna K. zazpívá od 14:00 hodin.

Jde to i jinak! Ekologicky s menším objemem plastu
Pražské služby chtějí návštěvníkům umožnit, aby si akci užili co možná nejekologičtěji, šetrně k životnímu prostředí, a dopomohli tím k omezení spotřeby jednorázových plastů. V rámci kampaně Jde to i jinak se dál vymezují vůči nadužívání jednorázových obalů, lahví a kelímků. Místo toho popularizují jejich alternativy jako jsou síťovky, nápojové lahve i znovupoužitelné hrnky. Společnost proto v současnosti zveřejňuje na svých sociálních sítích čtyři spoty z nové série, natočené s hercem Vaškem Matějovským i řadu tematických fotografií a postů. Veškeré možné nápoje budou na akci nabízeny ve skleněném obalu. Voda zdarma u speciálního stojanu, a to pouze do vratných zálohovaných kelímků nebo do vlastní lahve. Jídlo pak na papírových táccích, spolu se dřevěnými příbory.

Zábava pro celou rodinu
Návštěvníci se mohou těšit na ukázku nejmodernější techniky, kterou Pražské služby využívají ke svozu odpadu nebo úklidu a údržbě komunikací. Dále na skákací hrady, skluzavky, trampolíny pro nejmenší. Malování na obličej, tvarování balónků, dětskou autoškolu, mini ZOO a další atrakce. Větší děti a dospělí si budou moci vyzkoušet mimo jiné jízdu na dvoukolkách Segway nebo elektrických vozítkách. Dále je naplánována exhibice na U-rampě i freestyle exhibice Petra Manďáka.

Exkurze:
Sběrný dvůr: od cca 11:00 do cca 15:45 (vstup neomezen)
Třídicí linka na papír: od cca 11:00 do cca 15:30 (po 30 min. intervalech, max. 25 osob, registrace na místě u hostesek, děti do 12 let se prohlídky mohou účastnit za doprovodu dospělé osoby)

Akce končí v 16 hodin.

dod-23


Autor: Alo

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Kašpárek v pekle

12. dubna 2024 ve 12:30

V sobotu 13. dubna se to bude v Městské knihovně na Mariánském náměstí  hemžit čerty.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Šárecký běh

12. dubna 2024 v 07:21

Závod v sobotu 13. dubna vede údolím Divoké Šárky v délce 7km.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

12. dubna 2024 v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Další články
Nahoru