dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - snih-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
8°C
Den otevřených dveří: Podívejte se do reprezentačních prostor Pražského hradu
Pražský hrad. Foto: archiv

Den otevřených dveří: Podívejte se do reprezentačních prostor Pražského hradu

Na dva dny se otevře návštěvníkům Pražský hrad a jeho reprezentační prostory. Dnes a zítra máte možnost s průvodci navštívit jednotlivé salony prohlídkového okruhu, v rámci něhož se také seznámíte s historií a současností Kanceláře prezidenta republiky.

Poprvé budete mít možnost také zhlédnout část reprezentačních prostor, která během letních měsíců prošla rekonstrukcí, která odkazuje na prvorepublikový vzhled těchto prostor.

V Hudebním salonu bude nově instalována jídelní tabule prezidenta T. G. Masaryka s využitím jeho oficiálního porcelánového servisu a skla, přičemž ukázku slavnostního stolování doplní také instalace současného prezidentského servisu.

Ve Společenském salonu vás čeká malá expozice faksimilií připravená pracovníky Archivu Pražského hradu.  

Vstup na dny otevřených dveří je od 9 do 17 hodin zdarma a pro návštěvníky bude zřízen zvláštní vstup z Hradčanského náměstí s bezpečnostní kontrolou u vchodu do reprezentačních prostor.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru