Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT ukáže možnosti studia naživo i virtuálně

25. 11. 2023
Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 25. listopadu, představí možnosti studia jak naživo, tak virtuálně. Uchazeči o studium, kteří se nedostanou do Prahy, se mohou s bakalářskými studijními programy, informacemi o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách a možnostech přípravných kurzů seznámit na webu stavarna.online, který bude v Den otevřených dveří také spuštěn. 

Den otevřených dveří se bude na Fakultě stavební ČVUT v Praze konat od 9 hodin. V úvodní prezentaci od 9:30 do 10:30 hodin budou představeny bakalářské studijní programy. Zájemci o studium se tu seznámí se Stavebním inženýrstvím, Architekturou a stavitelstvím, Geodézií a kartografií, Managementem a ekonomikou ve stavebnictví, Scénickými technologiemi, Stavitelstvím a Civil Engineeringem, a to jak s jejich tematickým zaměřením, tak s rozdíly mezi nimi. 

„O naše absolventy mají firmy velký zájem. I proto jsme volili Den otevřených dveří v sobotu, aby spolu s uchazeči o studium mohli přijít i jejich rodiče a společně se seznámit s možnostmi budoucího uplatnění,“ říká prof. Karel Kabele, proděkan pro rozvoj a vnější vztahy Fakulty stavební ČVUT v Praze.

V druhé části dne si zájemci o studium mohou v atriu fakulty vybrat mezi stanovišti s informacemi o přijímacím řízení, přijímací zkoušce z matematiky a pohovoru z architektury, jednotlivých bakalářských programech, studiu v zahraničí i studiu cizích jazyků.

„S našimi pedagogy a studenty tu zájemci budou moci prodiskutovat vše ohledně jednotlivých studijních programů a jejich specializací, zhlédnout ukázky studentských projektů i výzkumů realizovaných na fakultě. Tématy budou i moderní technologie, digitální platformy či šetrný přístup k životnímu prostředí a udržitelnosti,“ říká prof. Zuzana Pešková, proděkanka pro pedagogickou činnost Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Podívat se mohou také do fakultních prostor v rámci řady exkurzí. V Ateliéru D bude například k vidění výstava nejlepších architektonických návrhů studentů programu Architektura a stavitelství v průřezu všech semestrů.

Webová stránka stavarna.online nabídne přehledné informace o jednotlivých bakalářských studijních programech, budou tu odpovědi na nejčastější dotazy o studiu a bude možné si také projít vybrané fakultní prostory virtuálně. 

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7, Praha 6 – Dejvice, se bude konat v sobotu 25. listopadu od 9 do 14 hodin.

Podrobný program s časovým harmonogramem je k dispozici na www.fsv.cvut.cz. Pro informace lze využít webovou aplikaci https://stavarna.online/.
Autor: Alo

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru