Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT ukáže možnosti studia naživo i virtuálně

25. 11. 2023
Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 25. listopadu, představí možnosti studia jak naživo, tak virtuálně. Uchazeči o studium, kteří se nedostanou do Prahy, se mohou s bakalářskými studijními programy, informacemi o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách a možnostech přípravných kurzů seznámit na webu stavarna.online, který bude v Den otevřených dveří také spuštěn. 

Den otevřených dveří se bude na Fakultě stavební ČVUT v Praze konat od 9 hodin. V úvodní prezentaci od 9:30 do 10:30 hodin budou představeny bakalářské studijní programy. Zájemci o studium se tu seznámí se Stavebním inženýrstvím, Architekturou a stavitelstvím, Geodézií a kartografií, Managementem a ekonomikou ve stavebnictví, Scénickými technologiemi, Stavitelstvím a Civil Engineeringem, a to jak s jejich tematickým zaměřením, tak s rozdíly mezi nimi. 

„O naše absolventy mají firmy velký zájem. I proto jsme volili Den otevřených dveří v sobotu, aby spolu s uchazeči o studium mohli přijít i jejich rodiče a společně se seznámit s možnostmi budoucího uplatnění,“ říká prof. Karel Kabele, proděkan pro rozvoj a vnější vztahy Fakulty stavební ČVUT v Praze.

V druhé části dne si zájemci o studium mohou v atriu fakulty vybrat mezi stanovišti s informacemi o přijímacím řízení, přijímací zkoušce z matematiky a pohovoru z architektury, jednotlivých bakalářských programech, studiu v zahraničí i studiu cizích jazyků.

„S našimi pedagogy a studenty tu zájemci budou moci prodiskutovat vše ohledně jednotlivých studijních programů a jejich specializací, zhlédnout ukázky studentských projektů i výzkumů realizovaných na fakultě. Tématy budou i moderní technologie, digitální platformy či šetrný přístup k životnímu prostředí a udržitelnosti,“ říká prof. Zuzana Pešková, proděkanka pro pedagogickou činnost Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Podívat se mohou také do fakultních prostor v rámci řady exkurzí. V Ateliéru D bude například k vidění výstava nejlepších architektonických návrhů studentů programu Architektura a stavitelství v průřezu všech semestrů.

Webová stránka stavarna.online nabídne přehledné informace o jednotlivých bakalářských studijních programech, budou tu odpovědi na nejčastější dotazy o studiu a bude možné si také projít vybrané fakultní prostory virtuálně. 

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7, Praha 6 – Dejvice, se bude konat v sobotu 25. listopadu od 9 do 14 hodin.

Podrobný program s časovým harmonogramem je k dispozici na www.fsv.cvut.cz. Pro informace lze využít webovou aplikaci https://stavarna.online/.
Autor: Alo

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Včera v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Včera v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Další články
Nahoru