dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C

Den otevřených dveří dopravního podniku zpřístupní areály v Hostivaři a Strašnicích

Dopravní podnik hl. m. Prahy pořádá v sobotu 21. září 2013 od 10:00 do 16:00 Den otevřených dveří v autobusové garáži Hostivař, depu metra Hostivař a tramvajové vozovně Strašnice. V těchto jednotlivých areálech proběhnou doprovodné programy a soutěže pro děti i dospělé. Dopravu mezi areály zajistí posílené tramvajové spoje.

Ve všech provozovnách budou kromě prohlídek areálů také expozice jednotlivých typů vozů metra, tramvají a autobusů, se kterými se cestující potkávají v běžném provozu. Návštěvníci mohou nahlédnout do dílen a provozů, které jsou využívány k denním opravám a údržbě vozů. Navíc mohou zhlédnout i vozy, které zajišťují opravy a udržování dopravní cesty pro bezproblémový provoz. Expozice současných vozů tramvají, včetně těch nejmodernějších, je doplněna také o historické dopravní prostředky.

„V rámci Dne otevřených dveří zpřístupníme zázemí provozoven metra, tramvají i autobusů. Srdečně zveme všechny milovníky MHD a zejména rodiny s dětmi, které chtějí nahlédnout do tajů městské hromadné dopravy,“ uvedl Milan Křístek, generální ředitel DPP.

K dispozici bude dále stánek Infocentra, proběhnou prezentace řídících a informačních systémů, oblasti životního prostředí či se také představí Střední průmyslová škola dopravní. Dění v jednotlivých areálech doplní doprovodný program a soutěže pro děti i dospělé.

Spojení k jednotlivým areálům:

Depo Hostivař:
Linka metra A do stanice Depo Hostivař, tramvajová linka č. 5 a autobusové linky č. 163223263266364,366 do zastávky Depo Hostivař.

Autobusová garáž Hostivař:
Tramvajová linka č. 5 do zastávky Ústřední dílny Dopravního podniku.

Tramvajová vozovna Strašnice:
Linka metra A do stanice Strašnická, tramvajové linky č. 57 a 26 do zastávky Vozovna Strašnice.


Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Dnes ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Vánoční Lemarket představí rekordní počet prodejců i hostinu pro gurmány

Dnes ve 12:04

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční Lemarket. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. 

Růst cen benzinu i nafty v Praze se zastavil

Dnes v 11:34

Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o tři haléře na průměrných 30,35 koruny za litr, benzin Natural 95 stál ve středu v metropoli v průměru 31,28 Kč/l, což bylo o dva haléře méně než před týdnem. V předchozích dvou týdnech se ceny zvyšovaly o desítky haléřů.

Adventní dny na Žižkově

Dnes v 11:28

Radnice Prahy 3 připravila adventní program pro dětské i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

Festival sportu Pro dvojku

Dnes v 10:51

Sport na vlastní kůži si mohou děti i dospělí vyzkoušet na přehlídce sportovních aktivit městské části Praha 2.

Praha 2 zve na Adventní zastavení u Ludmily

Dnes v 10:25

Na Vánočních trzích na náměstí Míru budou 3. prosince ve 12 hodin přítomným rozlévat vinohradští radní skvělou bramboračku.

Plavání s městskou částí Praha 1

Dnes v 09:54

Plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější si v sobotu 25. listopadu mohou v bazénu Tyršova domu užít vodu, vyzkoušet svoje síly a změřit se s ostatními milovníky plavání. Od 14 hodin pořádá radnice Prahy 1 Plavání s městskou částí.

Praha pomáhá v integraci dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem

Včera ve 20:27

Školy a školky na území hlavního města mohou žádat o další podporu z Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR) v rámci vyhlášené výzvy na podporu mateřských, základních a středních škol, především ve vztahu k vytváření inkluzívního prostředí a k začleňování dětí, žáků a...

Záhady lidského srdce. Jak poznat, když volá o pomoc? Přednáška pro veřejnost zdarma

Včera v 19:48

V kině Atlas se 30. listopadu od 14:30 koná přednáška a beseda s MUDr. Petrem Malcem věnovaná lidskému srdci a tomu, jak poznat, když volá o pomoc. Přijďte se dozvědět víc a ptát se na to, co vás zajímá. Akce je zdarma.

Pražský radní chodí do několika škol

Včera v 17:59

Třídy základních pražských škol, jejichž žáci se zúčastnili výtvarné soutěže „Městská policie očima dětí“ k 25. výročí Městské policie hlavního města Prahy, začínají tento týden své vyučování za přítomnosti nečekané návštěvy. Pražský radní Libor Hadrava plní svůj slib a na jejich půdě předává...

Další krátké zprávy
Nahoru