Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Víkendové tipy

Den hrdinů na Výstavišti Praha představí práci složek integrovaného záchranného systému

Práce záchranářů, více než 100 vozidel a další techniky, memoriál Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, mistrovství ČR jednotek SDH obcí ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, policejní vrtulník BELL, kynologie, výstavka zadržených falzifikátů při raziích na tržnicích, protipovodňová opatření, základy první pomoci, ruční zbraně, pyrotechnický robot nebo techniky MUSADO, to vše a další velmi pestrý program nabídne Den hrdinů na Výstavišti Praha 25. září od devíti hodin do šesté odpolední.

Od 9 hodin budou probíhat hasičské soutěže a od 13 hodin pak hlavní program. Akce je určena všem věkovým kategoriím a vstup je zdarma.   

Ukázky těžké techniky, technického vybavení, historických vozidel, práci složek IZS a dalších zajímavostí nabídne celodenní edukativní festival pro celou rodinu Den hrdinů. V jeden den si můžete prohlédnout například těžké sanitní vozidlo ATEGO od Zdravotnické záchranné služby, letištní zásahový speciál Panther, kolového obrněnce Pandur od Armády ČR, vyprošťovací tank Správy služeb Hlavního města Prahy a další unikáty.

Zábava pro děti i dospělé
Nebudou chybět soutěže, dospělí si vyzkouší třeba běh s hasičskou hadicí, pro děti bude připraveno několik stanovišť s úkoly, za jejichž splnění získají razítka do „Pasu malého hrdiny“ a za odměnu dostanou drobné ceny.

Doprovodný program
Součástí programu Dne hrdinů budou dvě soutěže hasičů. Profesionální týmy z celé republiky se utkají v rámci Memoriálu JUDr. Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Dobrovolní hasiči poté v VI. mistrovství ČR jednotek SDH obcí v téže disciplíně. Soutěže začnou v sobotu v 9 hodin a slavnostní vyhlášení vítězů je plánováno přibližně v 16 hodin.

Práce policie v ulicích, kynologie i hipologie
„Po roční odmlce způsobené celosvětovou pandemií se na vás opět těšíme na Výstavišti. Pražští policisté si pro vás připravili ukázky techniky, výstroje a výzbroje. Seznámíte se s prací příslušníků Pohotovostní motorizované jednotky, kteří jsou jako první vysíláni na místa mimořádných událostí, nebo policistů ze Speciální pořádkové jednotky. To jsou tzv. těžkooděnci, kteří dohlíží na pořádek v ulicích např. při sportovních utkáních či demonstracích. Prohlédnout si budete moci i technické vybavení dopravních policistů, odboru cizinecké policie a dalších policejních složek. Chybět nebudou ani policejní psi a koně se svými parťáky z oddělení služební kynologie a hipologie nebo policejní vrtulník. Řadu zajímavých informací se dozvíte také třeba u stánku policejních preventistů," zve na prezentaci policie Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR.

Hrdinou alespoň jeden den
„Soutěž ve vyprošťování je už nedílnou součástí Dne hrdinů na Výstavišti, čímž můžeme představit široké veřejnosti náročnou práci hasičů. Letos bude 27. ročník memoriálu JUDr. Kohouta doplněn o mistrovství ČR, kde se utkají nejlepší týmy dobrovolných hasičů ze všech krajů. Diváci tak mohou vidět v akci jak profesionální, tak dobrovolné hasiče,“ zve na Den hrdinů Martin Kavka, vrchní komisař a tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Hl. m. Praha.

Radiační nebo chemická obrana i obrněné armádní vozidlo
„Pro návštěvníky bude v rámci Dne hrdinů vystaven kolový obrněný transportér Pandur z výzbroje 41. mechanizovaného praporu. Vojáci z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany představí lehké obrněné vozidlo pro radiační, chemický a biologický průzkum včetně malého dekontaminačního vozidla. 25. protiletadlový raketový pluk představí obrněné vozidlo Dingo a Robotsystem (RBS) 70, ukázku výzbroje a výstroje mají připravenou také příslušníci Vojenské policie. Součástí ukázek bude také projekt odboru komunikace Ministerstva obrany Příprava občanů k obraně státu (POKOS) s výstavou a vědomostními soutěžemi, díky kterým veřejnost seznámíme s povinnostmi, které nám jako občanům České republiky vyplývají ve vztahu k obraně státu,“ Daniela Hölzelová, projektová manažerka Ministerstva obrany ČR


Autor: TZ, red

Světový street food na Smíchově

25. března 2022 v 08:28

Světový street food ochutnáte v sobotu 26. března na Smíchovské náplavce.

Dvojka plná chutí zve dnes na vepřové hody

19. března 2022 v 09:09

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Baťůžek dětem z Ukrajiny

10. března 2022 v 07:13

Na trhu na Kulaťáku v sobotu 12. března poprvé představí Praha 6 novou aktivitu na podporu Ukrajiny, která bude pomáhat uprchlíkům na území městské části.

Dyzajn market Jaro 2022

9. března 2022 v 09:35

Dyzajn market Jaro se koná 12. a 13. března, oba dny od 10 do 18 hodin na Výstavišti Praha. Vstup je zdarma a bez bariér. Na trhu autorské tvorby potkáte 180+ lokálních dyzajnérů, tvůrců a kulinářských umělců. Akce se účastní lokální tvůrci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a...

Dvojka plná chutí: Vepřové hody

8. března 2022 v 11:00

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Komentovaná procházka Prahou 6: Od Vojenské nemocnice k zmizelé břevnovské návsi

8. března 2022 v 08:04

Březnová vycházka Prahy 6 v neděli 20. března začne historií výstavby vojenské nemocnice a podél jejího areálu se vydáte do Tallichovy ulice. Terasové domy, vystavěné v 70. letech 20. století, podle návrhu architekta Vlastimila Mulače, byly ve své době obývány většinou prominentními osobami...

Zábradlí pro Ukrajinu!

4. března 2022 v 18:52

Divadlo Na zábradlí pořádá v sobotu 5. března benefiční akci na podporu lidí zasažených válkou na Ukrajině. Během odpoledne zde bude probíhat kulturní program i materiální sbírka, součástí akce bude také vernisáž výstavy ukrajinských umělců.

Další články
Nahoru