Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Víkendové tipy

Den hrdinů na Výstavišti Praha představí práci složek integrovaného záchranného systému

Práce záchranářů, více než 100 vozidel a další techniky, memoriál Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, mistrovství ČR jednotek SDH obcí ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, policejní vrtulník BELL, kynologie, výstavka zadržených falzifikátů při raziích na tržnicích, protipovodňová opatření, základy první pomoci, ruční zbraně, pyrotechnický robot nebo techniky MUSADO, to vše a další velmi pestrý program nabídne Den hrdinů na Výstavišti Praha 25. září od devíti hodin do šesté odpolední.

Od 9 hodin budou probíhat hasičské soutěže a od 13 hodin pak hlavní program. Akce je určena všem věkovým kategoriím a vstup je zdarma.   

Ukázky těžké techniky, technického vybavení, historických vozidel, práci složek IZS a dalších zajímavostí nabídne celodenní edukativní festival pro celou rodinu Den hrdinů. V jeden den si můžete prohlédnout například těžké sanitní vozidlo ATEGO od Zdravotnické záchranné služby, letištní zásahový speciál Panther, kolového obrněnce Pandur od Armády ČR, vyprošťovací tank Správy služeb Hlavního města Prahy a další unikáty.

Zábava pro děti i dospělé
Nebudou chybět soutěže, dospělí si vyzkouší třeba běh s hasičskou hadicí, pro děti bude připraveno několik stanovišť s úkoly, za jejichž splnění získají razítka do „Pasu malého hrdiny“ a za odměnu dostanou drobné ceny.

Doprovodný program
Součástí programu Dne hrdinů budou dvě soutěže hasičů. Profesionální týmy z celé republiky se utkají v rámci Memoriálu JUDr. Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Dobrovolní hasiči poté v VI. mistrovství ČR jednotek SDH obcí v téže disciplíně. Soutěže začnou v sobotu v 9 hodin a slavnostní vyhlášení vítězů je plánováno přibližně v 16 hodin.

Práce policie v ulicích, kynologie i hipologie
„Po roční odmlce způsobené celosvětovou pandemií se na vás opět těšíme na Výstavišti. Pražští policisté si pro vás připravili ukázky techniky, výstroje a výzbroje. Seznámíte se s prací příslušníků Pohotovostní motorizované jednotky, kteří jsou jako první vysíláni na místa mimořádných událostí, nebo policistů ze Speciální pořádkové jednotky. To jsou tzv. těžkooděnci, kteří dohlíží na pořádek v ulicích např. při sportovních utkáních či demonstracích. Prohlédnout si budete moci i technické vybavení dopravních policistů, odboru cizinecké policie a dalších policejních složek. Chybět nebudou ani policejní psi a koně se svými parťáky z oddělení služební kynologie a hipologie nebo policejní vrtulník. Řadu zajímavých informací se dozvíte také třeba u stánku policejních preventistů," zve na prezentaci policie Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR.

Hrdinou alespoň jeden den
„Soutěž ve vyprošťování je už nedílnou součástí Dne hrdinů na Výstavišti, čímž můžeme představit široké veřejnosti náročnou práci hasičů. Letos bude 27. ročník memoriálu JUDr. Kohouta doplněn o mistrovství ČR, kde se utkají nejlepší týmy dobrovolných hasičů ze všech krajů. Diváci tak mohou vidět v akci jak profesionální, tak dobrovolné hasiče,“ zve na Den hrdinů Martin Kavka, vrchní komisař a tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Hl. m. Praha.

Radiační nebo chemická obrana i obrněné armádní vozidlo
„Pro návštěvníky bude v rámci Dne hrdinů vystaven kolový obrněný transportér Pandur z výzbroje 41. mechanizovaného praporu. Vojáci z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany představí lehké obrněné vozidlo pro radiační, chemický a biologický průzkum včetně malého dekontaminačního vozidla. 25. protiletadlový raketový pluk představí obrněné vozidlo Dingo a Robotsystem (RBS) 70, ukázku výzbroje a výstroje mají připravenou také příslušníci Vojenské policie. Součástí ukázek bude také projekt odboru komunikace Ministerstva obrany Příprava občanů k obraně státu (POKOS) s výstavou a vědomostními soutěžemi, díky kterým veřejnost seznámíme s povinnostmi, které nám jako občanům České republiky vyplývají ve vztahu k obraně státu,“ Daniela Hölzelová, projektová manažerka Ministerstva obrany ČR


Autor: TZ, red

Sobota bude v zoo patřit gorilám

22. října 2021 v 11:00

V sobotu 23. října si Zoo Praha připomene minulost, představí přítomnost a také budoucnost chovu goril nížinných, ukáže proměny jejich pavilonu a expozic. Přijďte se seznámit s celou gorilí skupinou. Připravena budou také speciální komentovaná setkání a předání enrichmentového prvku pražské gorilí...

Den otevřených dveří v Nábytkové bance

22. října 2021 v 10:49

Den otevřených dveří Nábytkové banky Praha, která od ledna tohoto roku poskytuje bytové vybavení a domácí potřeby nízkopříjmovým skupinám Pražanů, samoživitelkám, rodinám s dětmi, seniorům, lidem se zdravotním znevýhodněním nebo lidem bez domova při jejich...

Drakiáda 2021 na Velké Ohradě

14. října 2021 v 18:50

Praha 13 zve v sobotu na pouštění draků. Drakiáda se koná 16. října od 14 hodin v Jitrocelové ulici na louce pod konečnou MHD.

Vršovický koláč na Kubánském náměstí

14. října 2021 v 08:18

Hudební vystoupení, soutěže pro děti v sobotu od 10 hodin na Kubánském náměstí. Vstup je zdarma.

Sobota: Muzeum pražského vodárenství se otevře veřejnosti

13. října 2021 v 06:25

Muzeum pražského vodárenství opět otevírání své brány veřejnosti a na sobotu 16. října připravilo den otevřených dveří. Vstup bude zdarma.

Mezinárodní den archeologie zve na akce zdarma

8. října 2021 v 09:46

Muzeum města Prahy se v letošním roce opět připojuje k oslavám Mezinárodního dne archeologie (MDA). V sobotu 16. října muzeum nabídne návštěvníkům všech věkových kategorií pestrý program S archeologií do středověku v Zámeckém areálu Ctěnice a komentované prohlídky expozice v Domě U Zlatého...

Jedinečný zámek Veleslavín se na jeden den otvírá

30. září 2021 v 08:35

Nevyužívaný a dlouhodobě uzavřený zámek Veleslavín v Praze 6 se v rámci Dne architektury v sobotu 2. října mimořádně otevírá veřejnosti. Díky iniciativě spolku Hradní potok umožní stávající vlastník zámku – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových – prohlídku tohoto barokního skvostu...

Na Vinobraní na Máchalce i v neděli

26. září 2021 v 07:00

Vysočanské vinobraní na vinici Máchalka v Praze 9 se koná i dnes, 26. září. Již třetí den na zájemce čeká ochutnávka a prodej vína i burčáku.

Venkovní hra: Putovat za Ludmilou můžete i bez mobilu, s tištěnou verzí

24. září 2021 v 06:42

Na vycházku za poznáním se mohou vydat i ti, kteří nejsou zdatní uživatelé chytrých telefonů a skenování QR kódů, četně dříve narozených. Vytištěné formuláře pro účast ve hře si můžete vyzvednout v informačním středisku v přízemí Úřadu MČ Praha 2 na náměstí Míru, nebo v pobočném středisku...

Praha 6 zve na oslavu výročí 250 let od posvěcení kostela sv. Matěje v Dejvicích

22. září 2021 ve 22:45

Oslava výročí 250 let od posvěcení kostela sv. Matěje v Dejvicích se koná od 25. září do 26. září vždy od 18 do 19 hodin v kostele sv. Matěje, v Praze 6.

Další články
Nahoru