dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražský život

DEN DĚTÍ: Žluté lázně obsadí komiksoví hrdinové

Malí návštěvníci Žlutých lázní v Praze 4 – Podolí mohou zažít v sobotu 31. května dětský den plný komiksových postav. Historii i současnost komiksů připomenou Superman, Spiderman, Rychlé šípy i další legendární hrdinové z bájí či sci-fi příběhů. Na děti čekají tematické hry, soutěže a zábavný program.

Sobotní akce začne v 10 hodin a potrvá až do 19 hodin. Po celý den bude pro děti, jejich rodiče a prarodiče  připravena procházka, v jejímž průběhu se návštěvníci pomocí postaviček kreslených hrdinů seznámí s historií i současností komiksového světa.

„Na pódiu se vystřídají nejrůznější postavy, a to nejen superhrdinové dnešní doby, ale také aktéři z tradičních českých komiksů, které známe již desítky let. Budou to zástupci české i zahraniční komiksové tvorby,“ upřesňuje Libuše Klinková, manažerka dětských programů v areálu Žluté lázně. V areálu se tak budou potkávat například Spiderman, Ironman, Captain America či Batman se Čtyřlístkem a Rychlými šípy. Návštěvníci se také dovědí více o historii a charakteristice jednotlivých postav. Ve 14 hodin vystoupí česká chlapecká kapela New Element.

Z historie komiksu – seminář v dětském koutku!
14.00 vznik komiksu
15.00 světoví superhrdinové v komiksu a ve filmu (Marvel Comics – Spiderman, Ironman, Captain America a další)
16.00 světoví superhrdinové v komiksu a ve filmu (DC Comics – Batman, Superman a další)
17.00 vznik komiksu v Česku (Rychlé šípy, Čtyřlístek, Kája Saudek a méně známé komiksy)
18.00 představení komiksu české autorky ve volné tvorbě na stránkách komiks.cz  Elišky Štěpové

Svět komiksů připomene také výzdoba v areálu. Na děti čeká malování na obličej, divadelní představení, program na pódiu s výukou písniček a tanců. Chybět nebudou ani soutěže a výroba masek. „Děti se společně s rodiči pustí do  soutěží ve sportovním, logickém i vzdělávacím koutku, navštíví výtvarnou dílničku a vyrobí si na památku dárek. Kromě toho se mohou zúčastnit soutěže a výstavy Vymysli a namaluj svého komiksového hrdinu,“ doplňuje Libuše Klinková. Hosté komiksového dne se seznámí také s dravci a sovami ze záchranné stanice pro zvířata. Hravou formou se pak se svými superhrdiny mohou naučit sebeobranu a řešení krizových situací.

V rámci dětského dne si mohou návštěvníci Žlutých lázní komiksy také přečíst. Přímo v areálu zaparkuje pojízdná knihovna – Bibliobus Oskar Městské knihovny v Praze, kde bude možné si komiksy i knihy zapůjčit. Kolem vznikne oáza letního klidu, a kdo bude mít chuť, může si přijít číst, hrát, nebo posedět v příjemném prostředí knihovny pod širým nebem. Bibliobus se znovu objeví ve Žlutých lázních také 18. června.

Komiksový den pokračuje večerem pro dospělé

Ve 20 hodin propukne v Pivnici Tančírna komiksová afterparty v maskách. Velcí fanoušci komiksů se mohou těšit na rappera Vladimíra 518 a DJ Mike Trafika, Warmup s Djane Lu Michell a DJ Friky. Masky a rekvizity bude možné zakoupit na místě. Komiksoví nadšenci mohou využít také slevu 10 % v Půjčovně kostýmů Praha, pokud zmíní heslo Žluté lázně.

Vstup na Komiksový den je zdarma. Vstupenky na večer plný hrdinů – Komiksovou afterparty v maskách je možné zakoupit ve Sportcentru Žlutých lázních v předprodeji za 100 a v den akce za 150 korun.


Další články
Nahoru