Dnes Čtvrtek - oblacno 9°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pro děti

Den dětí v Pražské tržnici nabídne hravý i edukativní program

1. 6. 2022
V Pražské tržnici v Holešovicích se ve středu 1. června uskuteční akce Den dětí v Tržnici, v rámci kterého bude připravený rozmanitý program zahrnující architekturu, ilustraci a komiks, tvůrčí aktivity, kutilskou dílnu, workshop cirkusových disciplín, divadlo nebo koncerty. Hlavním cílem pořadatelů je připravit dětem hodnotné zážitky, skrze které se zároveň něco nového dozvědí. Informovala o tom mluvčí Tržnice Kateřina Písačková.

Hlavní část programu se odehraje v prostorné Hale 13, kde budou připraveny nejrůznější aktivity pro děti ve věku od 5 do 15 let.  Program dne je volný, je tedy možné přijít na celý den, nebo na chvíli, vyzkoušet jednu aktivitu, nebo všechny. Vstup na pilotní ročník Dne dětí v Tržnici je zdarma.  

Děti se mohou těšit na velký výběr možností z bohatého programu. Akrobati z Jatek 78 provedou děti workshopem cirkusových disciplín a zájemci o výtvarné dílny si budou moci vybrat z několika různých aktivit. Ilustrátorka Alice Slavíček například povede workshop, kde si děti budou navrhovat vlastního superhrdinu a vyzkouší si tvorbu komiksového příběhu.  

Speciální výtvarnou instalaci spojenou s workshopem, kde kromě kreslení hraje roli i světlo, povedou ilustrátoři z kolektivu DRAWetc. S Olgou Yakubovskayou, ilustrátorkou z nezávislého nakladatelství POP-PAP, si děti budou moci vyrobit vlastní hravou pohlednici nebo papírové přáníčko. 

Oblíbené nakladatelství Meander si pro dětský den v Tržnici připravilo workshop, na kterém si děti od 4 let budou moci vyrobit domeček pro oblíbené myší hrdiny Sama a Julii z knižní série Dům Myšek. S doprovodnými aktivitami se zapojí i “kreativní epicentrum” Vzletná, u jejichž stánku si děti mohou vyzkoušet stop motion animaci nebo vyrobit masku z amazonské džungle a rovnou se v ní i vyfotit v pralesním fotokoutku.  

Nejmenší děti bude jistě bavit stanoviště Smyslík Sensory play s autorskými senzorickými boxy inspirovanými Montessori pedagogikou a navrženými tak, aby přirozeně podněcovaly dětskou zvídavost a zájem o fungování světa kolem nás.

 Pro malé kutily bude v Hale 13 k dispozici kutilská dílna Kutil Junior, kde si děti pod vedením zkušených lektorů mohou vyzkoušet práci s různým nářadím a materiály, odměnou jim bude nejen radost z práce, ale i vlastnoručně vyrobená dřevěná kostka na hraní. 

Nadšenci do pokusů všeho druhu pak určitě ocení pokusnou laboratoř od laborky.cz. Téma udržitelnosti a kompostování představí dětem zábavnou formou nezisková organizace Kokoza, která popularizuje pěstování zeleně ve městech a zasazuje se o edukaci ohledně bioodpadu. V Hale 13 budou dále k vyzkoušení také houpačky a balanční pomůcky od Utukutu. 

Chybět nebudou ani deskové hry od předního distributora Asmodee – Blackfire, kteří na českém trhu dominují s oblíbenými hrami jako je Dobble, Dixit nebo Výbušná koťátka. V Hale13 budou prezentovat novou deskovou hru Medvěd WRR. 

Další program bude pro návštěvníky rozprostřen po areálu Tržnice u jednotlivých nájemců. Ve škole vaření Chefparade se děti naučí například ozdobit cupcake. Keramická dílna H13 Pottery poskytne zázemí pro výrobu keramiky, děti si budou moci z hlíny vymodelovat vlastní výrobek, případně si i vyzkoušet točení na hrnčířském kruhu.

Přímo naproti keramické dílně sídlí pobočka Papelote na druhou, kde si děti v rámci workshopu budou vyrábět vlastní sešit z odpadového materiálu a vdechnout tak starému papíru nový život. 

Vzdělávání o městě a architektuře 

V rámci příprav Dne dětí programový tým Tržnice sestavil také vlastní komponovanou přednášku o městě, architektuře a vizuálním smogu pro žáky 6. a 7. tříd ZŠ, kterou po domluvě mohou žáci navštívit v malém sále Jatek 78. 

Dalším bodem programu Dne dětí bude interaktivní hravá instalace, kde si děti i dospělí mohou navrhnout vlastní městskou ulici, přičemž hra vybízí k zamyšlení nad tématem vizuálního smogu. Autory konceptu jsou experti na toto téma z magistrátu hlavního města. 

Jako každou středu, i na Den dětí se odehraje loutkové divadelní představení ve Food Truck Pointu, který se nachází v uličce hned vedle zeleninového trhu v Hale 22. Na programu je pro ten den představení Golem od studia Damúza. Den dětí se samozřejmě neobejde ani bez oblíbených pochutin nejen pro děti. 

V neorenesanční jateční burze, hned na hlavním korzu areálu, trvá také do konce června výstava vítězných návrhů architektonické soutěže na podobu veřejných prostranství areálu Pražské tržnice, v rámci níž je vystaven také model Tržnice z LEGA. Návštěvníci do modelu mohou navrhovat vlastní prvky do veřejného prostoru, fantazii se meze nekladou.  

Nabitý den pak zakončí koncertem v Hale 13 Ventolin od 19:00, před nímž zahraje Djka Anabelle. Celá akce je pro návštěvníky zdarma, některá stanoviště však budou mít své aktivity zpoplatněny drobnou částkou. Kompletní program zájemci najdou na stránkách Pražské tržnice.  

Den dětí v Tržnici 

Hala 13, od 11:00 do 21:00 

Událost na FB: https://fb.me/e/2rL8h5nKx 


Autor: Cen

Pálení Čarodějnic a stavění májky

Dnes v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

Den Země v Centrálním parku

16. dubna 2024 v 19:16

Na tradiční oslavu Dne Země v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou dubu na loučce poblíž hřiště Sova, zve v úterý 23. dubna radnice Prahy 13.

Čarodějnice v parku U Čeňku

15. dubna 2024 v 06:17

Odpoledne se zábavou, občerstvením, aktivitami a pálením čarodějnice. V úterý 30. dubna si můžete užít zábavu v parku U Čeňku.

Divadelní festival pro děti

14. dubna 2024 v 01:44

Praha 6 zve 19. – 20. dubna všechny děti se zájmem o divadlo na již 8. ročník divadelního festivalu ŠESTKAfest. Festival přináší možnost seznámit se s tvorbou dětských a studentských souborů ze Stanice techniků, ale i dalších přizvaných hostů.

Pohádka pro děti na Smíchově

11. dubna 2024 v 10:19

V sobotu 13. dubna v Kobce 17 na nábřeží na Smíchově uvidí děti pohádku. Od 14 hodin se promítá film Doručovací služba čarodějky Kiki z produkce Ghibli.

Mistrovství ČR v lovu vajíček 2024

4. dubna 2024 v 07:32

Tradiční rodinná akce se koná v neděli 14. dubna od 14 hodin v Hostivařském lesoparku. Vytvořte rodinný tým, hledejte vajíčka, užijte si pohyb a zábavu v přírodě.

Filharmoniště: Péťa a vlk

31. března 2024 v 07:50

Péťa a vlk, hudební pohádka skladatele Sergeje Prokofjeva se bude hrát na Novoměstské radnici v Praze 2 v úterý 30. dubna.

Velikonoce na Vypichu

30. března 2024 v 07:05

Kreativní dílničky, malování na obličej a hledání vajíček. Na Vypichu je v neKONEČNÁ Vypich připraven 30. a 31. března od 14 hodin program pro děti.

Velikonoční tvůrčí dílničky na Bílé Hoře

27. března 2024 v 09:07

Výtvarné a kreativní workshopy pro děti, mládež, ale i jejich rodiče v DDM Praha 6 na Bílé Hoře.

Putování za velikonočním vajíčkem

22. března 2024 v 06:49

V sobotu 23. března se děti mohou vydat za velikonočním vajíčkem. Začíná se v 9 hodin.

Vítání jara v Praze 2

20. března 2024 v 07:24

Vzdělávací a tvořivé odpoledne v pátek 22. března od 14 hodin.

Velikonoce v Jedničce

19. března 2024 v 08:10

Velikonoce v Jedničce proběhnou v pondělí 25. března od 14 hodin.

Pro děti: Velikonoce na Folimance

18. března 2024 v 09:03

Tradiční Velikonoce na Folimance letos proběhnou 27. března. V altánu vedle dětského hřiště budou nejen pro členy Klubu dvojka pro rodiče a děti připraveny velikonoční pohádky, dílničky a také pletení pomlázek s městskou policií.

Den ptactva 2024

17. března 2024 v 06:46

Předposlední březnová neděle bude v zookoutku v Malé Chuchli patřit všem opeřencům a jejich příznivcům. K příležitosti Mezinárodního dne ptactva, který se po celém světě slaví každoročně na začátku dubna, se koná zábavné ptačí odpoledne.

Další články
Nahoru