Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaPro děti

Den dětí v Holešovické Tržnici rozhýbe Bombarďák

1. 6. 2024
V sobotu 1. června můžete od 10 do 15 hodin oslavit Den dětí v Holešovické Tržnici. Na trhu v Hale 22 doplníte zásoby skvělého a čerstvého jídla od farmářů a následně se s dětmi můžete vydat na venkovní dílny nebo navštívit jedinečnou výstavu Lovci znaků, která v tento den nabídne rozšířený program plný netradičních workshopů. 

Na závěr vás čeká koncert skupiny Bombarďák, který pobaví celou rodinu svou osobitou prezentací a zaručeně nenechá nikoho v klidu postát. 

Lovci znaků & workshopy
Výstava Lovci znaků je skvělou příležitostí, jak si užít zábavu a zároveň se dozvědět něco nového z historie písma a lidské komunikace. V okamžiku, kdy se na tuto dobrodružnou výpravu vydáte, stanete se neohroženými lovci znaků, kteří mají za úkol projít jedenáct interaktivních exponátů a posbírat symboly, které vám v cílové rovince prozradí tajemné poselství. Holešovická Tržnice připravila na Den dětí v rámci této výstavy rozšířený program o workshopy, které povedou odborníci a zajímaví umělci. Obsahově workshopy naváží na samotnou výstavu a nabídnou možnost si na vlastní kůži vyzkoušet netradiční práci s písmem a vizuálním zpracováním určitého sdělení. Těšit se můžete na:

Písmomalířství s Danem Plaveckým
Dan Plavecký maluje ručně vývěsní štíty, cedule, výlohy pro osvícené majitele kaváren, restaurací a obchodů nejen v Praze, ale také po celé republice i za jejími hranicemi. Během jeho workshopu se účastníci seznámí se základy písmomalířství, technikami tvorby a společně zapřemýšlí nad písmem a jeho symbolikou. 

Výrobu pop-up pohlednice se Serafimou Kosikavou
Serafima Kosikava připravila inspirativní workshop pop-up pohlednice na téma “Lovci znaků”. Workshop může každý pojmout podle sebe a inspirovat se vlastními iniciály, oblíbeným slovem nebo větou. Nepůjde jen o samotná písmenka, ale o celý vizuál, který dokáže svým pojetím předat rozličná sdělení. 

Litografická dílna s Filipem Trnkou
Litografie je nejstarší technikou tisku z plochy, která je založena na chemických vlastnostech jemnozrnného vápence. Práce na kamenech vyžaduje určitou porci času a soustředění, proto bude workshop především výsledkem společného úsilí, kdy zájemci uvidí různé fáze práce a výsledný tisk si budou moci odnést domů.

Workshopy jsou vhodné pro děti ve věku 6–15 let, s pomocí rodičů je ale jistě zvládnou i mladší návštěvníci. Probíhat budou od 10.00 do 15.00 hodin v Hale 17, kde se nachází i samotná výstava Lovci znaků. Za cenu 290 Kč získáte vstup na výstavu i tvoření. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné vstupenky zakoupit předem v síti GoOut ZDE.

Bavte se, vyrábějte, ochutnávejte
Zpříjemněte si sobotu na trzích a po nakupování přijďte s dětmi vyrábět a zkoušet nové věci. Před tržní Halou 22 budou připraveny venkovní dílny, kde si děti mohou vyzkoušet například cukrářské dovednosti pod vedením mistrů z Chefparade, popustit uzdu fantazii s mobilní sklárnou Liederhaus, vyrobit si voňavý dárek z oblíbené kosmetiky LUSH nebo tvořit s dílnou Kouzelné vlásky. Počítačové nadšence potěší CODE Rebels, kteří dětem přiblíží programování a práci s moderními technologiemi, milovníky akčnějších sportů zas naladí Vlny Štvanice.

Kromě rozsáhlého programu nebudou chybět dobroty k jídlu a pití a jako jeden z malých vrcholů dne i koncert pro celou rodinu v podání oblíbeného hudebního uskupení Bombarďák. I když je koncert určený primárně dětem, bavit bude i jejich doprovod, protože divoké písničky, ztřeštěné tanečky a interaktivní komunikace s publikem nenechají nikoho v klidu.


Autor: Alo

Barevná party v Butky Parku

15. června 2024 v 07:39

V sobotu 22. června v 10 hodin začne Barevná party. Vystoupí zpěvačka BibiBum se svými naučnými a veselými písničkami pro děti, následovat bude Silent disco, které ocení jak menší děti, tak dospívající a zatančit si mohou i rodiče.

Turnaj základních škol Prahy 10 „O pohár Františka Pláničky“

14. června 2024 ve 22:29

Fotbalový turnaj pro žáky druhého stupně základních škol Prahy 10 se koná 26. června od 9 do 15 hodin. Žáci budou ve čtyřech skupinách bojovat o putovní pohár Františka Pláničky.

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

Pohádky na Dvorečku: Pohádka pro Dášenku

13. června 2024 ve 14:34

Praha 9 zve děti, rodiče i prarodiče na pohádky pro nejmenší. Pohádky na Dvorečku jsou zdarma a začíná se v 16 hodin. Hraje se v Jandově 4, v Praze 9.

Pro nejmenší v Praze 9: Pohádka a workshop

13. června 2024 v 11:26

Praha 9 připravila pro děti, rodiče i prarodiče další ročník Pohádek pro nejmenší. Pohádky jsou zdarma a začíná se v 16 hodin.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Hurá na prázdniny s indiány

12. června 2024 v 09:51

Poslední dny před koncem školního roku si děti mohou užít s indiány. Od 15 hodin budou připraveny indiánské týpí, workshop bubnování, malování na obličej indiánskými styly.

Letní scéna Prahy 10 v Heroldových sadech

11. června 2024 v 19:27

Dílničky pro děti a divadlo. V Heroldových sadech se koná Letní scéna Prahy 10.

Letní scéna Prahy 10 na Skalce

10. června 2024 ve 20:49

V parčíku u Aldašínské se koná program pro děti i dospělé. Tento týden jsou připraveny Automat na filmy a Diskotéka na kolečkách.

Praha 2: Den prevence

10. června 2024 ve 12:29

Přijďte se pobavit a dozvědět se o prevenci kriminality a krizových situací! Čekají vás hry, zábava a spousta skvělých nápadů, jak smysluplně trávit volný čas sportem, kreativními aktivitami a učením.

Den s Policií ČR, vstup je zdarma

9. června 2024 v 10:59

V sobotu 15. června se mohou návštěvníci od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů. Návštěvníci budou mít příležitost si prohlédnout celý vozový park, nahlédnout do speciálního vozidla sloužícího k přepravě koní, nebo štábního vozidla Speciální...

Další články
Nahoru