dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

DEN DĚTÍ: Pro malé i velké v Toulcově dvoře

V pondělí 2. června od 14:00 do 18:00 se v Toulcově dvoře uskuteční oslava svátku Dne dětí. V duchu hesla „Kdo si hraje, nezlobí“ budou opět jedinečné, starobylé hry, které hrávali praprabičky a prapradědové. Setkání zpestří společnost „Pohádkový hrad Točník“ Aleše Bílka a přiveze středověké zbraně, které si zájemci mohou vyzkoušet. Slavnostní atmosféru dotvoří, od 16:00 hodin, společné posezení u ohně a zpívání při kytaře. Zájemci budou mít možnost si na ohni opéci vlastní špekáčky.

Tradiční odpolední setkání nabídne malým i velkým dětem možnost vyzkoušet si hry staré přes dva tisíce let. „Mohou se jako v pohádce přenést do oněch starých časů, kdy se naši předci s příchodem jarního sluníčka na ulici nebo na louce se zápalem v očích pustili do úžasných klání. Cvrkali kuličky, honili obruče, káču nebo odpalovali špačky. Děvčata hrála oblíbenou hru s kamínky – drápky. Všechny tyto úžasné hry a ještě mnohé další si mohou návštěvníci u nás zahrát,“ prozrazuje koordinátorka akce Marie Moravcová.

Budou připraveny i hry, do kterých se mohou zapojit celé rodiny a skupiny, jako je „balancovník“ nebo „chodící prkna“. U nich se zažije hodně legrace a dobrodružství. Malé i velké potěší návštěva společnosti „Pohádkového hradu Točník“ Aleše Bílka, který přiveze i oblíbené středověké zbraně – palice a šutromet.

„Oslava svátku Dne dětí má v Toulcově dvoře dlouholetou tradici. Již před lety jsme zde znovu ‚vzkřísili doslova z mrtvých‘ hry, které tak bravurně ovládali prapradědové a praprababičky. Dvůr i přilehlé prostory areálu se promění v tento den v pomyslné středověké ulice a plácky a rozezní se hlasy dětí, které chtějí prožít báječnou zábavu a vyzkoušet si a dokázat to, co jejich předkové. A není divu. Tyto hry bystří nejen postřeh a pohotovost, ale i rychlost a mrštnost. Zkrátka, protáhnete si celé tělo,“ říká hlavní koordinátorka akcí pro veřejnost v Toulcově dvoře Moravcová


Další články
Nahoru