dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Pražský život

DEN DĚTÍ: Na Petříně u rozhledny

Muzeum hlavního města Prahy pořádá 1. června v blízkém okolí Petřínské rozhledny program pro děti, který je připraven pro rodiče s dětmi od 11 do 17 hodin.

Návštěvníci si mohou vyzkoušet i moderní provazochodectví, tzv. slackline, a zhlédnout exhibici slacklinistů. Celý den bude v provozu herna deskových her, kde bude příležitost zahrát si hru Člověče, nezlob se! a další hry. V průběhu dne bude probíhat focení ‒ děti se budou moci vyfotit jako Klíčník pražských věží a fotografii si ihned odnést domů; fotografie budou následně umístěny také na facebooku muzea.

Přijede bibliobus

K dispozici bude také stánek a prezentace Wikimedia ČR a bibliobus Městské knihovny Praha. Během odpoledne, od 12.00 do 15.30 h, bude probíhat soutěž pro děti na téma hry Člověče, nezlob se!. 

Buďte šikovní

Pro děti bude připravena i dětská dílna, kde budou moci malovat a tvořit své výrobky podle fantazie, vyzkoušet si vitráž a pískové obrázky. Malovat se bude na talíře, skleničky, dřevěné obrázky, zápisníky, trička a papírové škrabošky.

Celou akci bude moderovat kouzelník Grino, který předvede i magická vystoupení. Na programu budou také divadelní představení a ukázky žonglování s čímkoli; žonglování si následně budou moci děti i rodiče vyzkoušet.


Další články
Nahoru