dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C

Den „D“ pro inovace v Praze

Dnešním dnem začíná nová éra ve financování inovativních nápadů na území hlavního města Prahy. Dnes startuje první výzva pro podnikatele v rámci projektu Inovační vouchery v Praze. Projekt iniciovala Eva Vorlíčková (TOP 09), radní hl. m. Prahy pro informatiku a evropské fondy.

Inovační vouchery byly přivítány odbornou veřejností již v červnu 2012, kdy se členové Pražské rady pro výzkum a ekonomiku (např. Prof. Michal Mejstřík a doc. Pavel Švejda) ztotožnili se záměrem jejich realizace.

Na rok 2013 Praha vyčlenila pro tyto účely ze svého rozpočtu 10 milionů korun, které budou rozděleny mezi úspěšné žadatele o vouchery.

Podnikatelé s inovativním nápadem mají možnost se od dnešního dne přihlásit do prvního ročníku projektu Inovační vouchery v Praze. Tato možnost platí až do konce června 2013.

Každý žadatel může získat jeden voucher v hodnotě až 200 tisíc korun, který však může pokrývat maximálně 75 % výdajů na inovační projekt, zbytek tvoří spoluúčast z vlastních prostředků žadatele.

„Projekt Inovační vouchery v Praze zaujal značnou část odborné i podnikatelské veřejnosti,“ říká Eva Vorlíčková.

"Přestože se jedná na území Hlavního města Prahy o zcela nový projekt, zapojilo se již 33 poskytovatelů znalostí. Například se jedná o Ústav experimentální medicíny Akademie věd ČR a Výzkumný a zkušební letecký ústav. Podnikatelé budou mít tedy z čeho vybírat,“ dodává.

Více o projektu Inovační vouchery v Praze, možnostech využití ze strany podnikatelské veřejnosti a podpoře podnikání na území hlavního města na www.akcelerace-praha.cz.


Videomapping na Werichově vile

Včera v 19:26

Vánoční setkání před Werichovou vilou zítra, 15. prosince v 18:30. Pětiminutový průřez historií vily v podobě videomappingu na průčelí domu uvidíte v 18:45, 19:45 a 20:45.

Chyba strojvedoucího omezila na dvě hodiny provoz vlaků na Masarykově nádraží

Včera v 18:37

Dnes po patnácté hodině projel strojvedoucí vlaku společnosti KŽC návěstidlo zakazující další jízdu. Nikdy nebyl zraněn.

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Včera v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Maminka si musela na toalety v obchoďáku pro nezletilou dcerku. Nebyla v hezkém stavu

Včera v 15:55

Strážníci nalezli v obchodním domě na Vinohradech opilou nezletilou dívku. Se dvěma promile skončila v péči záchranářů. Celou věcí se budou dále zabývat pracovníci sociálky.

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Včera ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Včera ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Včera ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Včera v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Včera v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Včera v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

13. prosince 2017 v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

13. prosince 2017 v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Další krátké zprávy
Nahoru