Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Demontáž železničního mostu zastaví v Praze 7 od poloviny dubna tramvaje
Most, který bude demontován. Foto: Jan Puci

Demontáž železničního mostu zastaví v Praze 7 od poloviny dubna tramvaje

Od soboty 15. dubna do pondělí 24. dubna bude přerušený tramvajový provoz v Praze 7 mezi Strossmayerovým náměstím a bubenečským výstavištěm. Důvodem je demontáž železničního mostu, která je součástí rekonstrukce trati z Prahy na Kladno a Letiště Václava Havla. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu dopravního podniku (DPP).

Náhradní autobusová doprava nebude zavedena. Most bude poté předán Národnímu technickému muzeu (NTM), které konstrukci umístí ve své expozici.

Tramvaje v sedmé městské části nepojedou od sobotních 00:01 až do půlnoci z pondělí 24. na úterý 25. dubna. První den výluky bude snesen zmíněný železniční most.

„Most přejde do vlastnictví NTM a bude vystaven v rámci připravované expozice Muzea železnice a elektrotechniky NTM u Masarykova nádraží," sdělila mluvčí Správy železnic (SŽ ) Nela Eberl Friebová.

Po dobu výluky bude upravena trasa některých linek MHD. Tramvaj číslo 6 a 94 pojedou v úseku Strossmayerovo náměstí – Maniny přes Vltavskou a okolo Holešovické tržnice. Linky číslo 17 a 93 pojedou ze Strossmayerova náměstí na Nádraží Holešovice přes Vltavskou, Dělnickou a Ortenovo náměstí.

Historická linka číslo 41 pojede přes Vltavskou, kde zastaví na zastávce na předmostí Hlávkova mostu a následně zamíří přes Těšnov k zastávce Bílá labuť a dále na náměstí Republiky a do Dlouhé. Pro autobusovou linku číslo 156 bude dočasně zrušena zastávka OC Stromovka.

V polovině března začala dvouletá výluka mezi Bubny a Dejvicemi, která je součástí modernizace trati Kladno – Praha rozdělené do osmi úseků. Zatím je dokončen jediný, a to Negrelliho viadukt, který se otevřel v roce 2020.

Kompletně by trať mezi hlavním městem a Kladnem měla být zmodernizována v letech 2029 či 2030 a úprava vyjde na zhruba 40 miliard korun.


Autor: ČTK

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Praha 14: Letní čištění ulic

8. července 2024 ve 12:17

Letní blokové čištění ulic bude v Praze 9 probíhat v termínu od 29. července do 9. srpna.

Oprava kanalizační stoky ve Vrbově pokračuje

3. července 2024 ve 14:20

V průběhu letních prázdnin pokračuje oprava kanalizační stoky ve Vrbově ulici. Výraznější změnu řidiči i chodci zaznamenají na úrovni čerpací stanice EuroOil na jedné straně ulice, a Střední školy gastronomické a hotelové na straně druhé.

Další články
Nahoru