Dnes Čtvrtek - zatazeno 9°C
Zítra Pátek - oblacno 14°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Demontáž železničního mostu zastaví v Praze 7 od poloviny dubna tramvaje
Most, který bude demontován. Foto: Jan Puci

Demontáž železničního mostu zastaví v Praze 7 od poloviny dubna tramvaje

Od soboty 15. dubna do pondělí 24. dubna bude přerušený tramvajový provoz v Praze 7 mezi Strossmayerovým náměstím a bubenečským výstavištěm. Důvodem je demontáž železničního mostu, která je součástí rekonstrukce trati z Prahy na Kladno a Letiště Václava Havla. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu dopravního podniku (DPP).

Náhradní autobusová doprava nebude zavedena. Most bude poté předán Národnímu technickému muzeu (NTM), které konstrukci umístí ve své expozici.

Tramvaje v sedmé městské části nepojedou od sobotních 00:01 až do půlnoci z pondělí 24. na úterý 25. dubna. První den výluky bude snesen zmíněný železniční most.

„Most přejde do vlastnictví NTM a bude vystaven v rámci připravované expozice Muzea železnice a elektrotechniky NTM u Masarykova nádraží," sdělila mluvčí Správy železnic (SŽ ) Nela Eberl Friebová.

Po dobu výluky bude upravena trasa některých linek MHD. Tramvaj číslo 6 a 94 pojedou v úseku Strossmayerovo náměstí – Maniny přes Vltavskou a okolo Holešovické tržnice. Linky číslo 17 a 93 pojedou ze Strossmayerova náměstí na Nádraží Holešovice přes Vltavskou, Dělnickou a Ortenovo náměstí.

Historická linka číslo 41 pojede přes Vltavskou, kde zastaví na zastávce na předmostí Hlávkova mostu a následně zamíří přes Těšnov k zastávce Bílá labuť a dále na náměstí Republiky a do Dlouhé. Pro autobusovou linku číslo 156 bude dočasně zrušena zastávka OC Stromovka.

V polovině března začala dvouletá výluka mezi Bubny a Dejvicemi, která je součástí modernizace trati Kladno – Praha rozdělené do osmi úseků. Zatím je dokončen jediný, a to Negrelliho viadukt, který se otevřel v roce 2020.

Kompletně by trať mezi hlavním městem a Kladnem měla být zmodernizována v letech 2029 či 2030 a úprava vyjde na zhruba 40 miliard korun.


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru