Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Demonstranti vyrazí k České televizi, policisté chystají opatření
Pražské sídlo České televize je na Kavčích horách. Ve čtvrtek tam vyrazí z centra Prahy demonstranti. Foto: VitVIt / Wikimedia Commons -CC BY-SA 4.0

Demonstranti vyrazí k České televizi, policisté chystají opatření

Pražská policie vzkázala, že při čtvrteční demonstraci před sídlem České televize (ČT) je připravená udělat maximum pro zajištění veřejného pořádku a ochrany zdraví i majetku. Řidiče varovala před odpoledním omezením provozu mezi Václavským náměstím a Kavčími horami a rezidenty upozornila na to, že některé ulice poblíž sídla televize budou až do večera zcela neprůjezdné. ČTK to dnes sdělil policejní mluvčí Jan Daněk.

Protestní průvod k budově ČT ohlásil na 17. listopadu aktivista Ladislav Vrabel, který v posledních měsících organizuje protivládní demonstrace. Účast předběžně odhadl na 30 000 lidí. Demonstranti plánují vyrazit ve 14:00 z Opletalovy ulice a projít přes Václavské náměstí a magistrálu až na Kavčí hory. Tam chtějí demonstrovat od 15:00 „za umožnění vystoupení ve vysílání ČT".

„Veškeré poznatky k tomuto shromáždění průběžně vyhodnocujeme a na základě aktuální situace přizpůsobíme celé bezpečnostní opatření. Velitel opatření je v kontaktu s vedením České televize a již proběhlo i několik schůzek, aby se nastavila spolupráce," uvedl Daněk.

„V minulých dnech jsme absolvovali schůzky s velením akce i obhlídky objektu. Bezpečnost jsme posílili jak navýšením televizní ochranky, tak opatřeními v oblasti pasivní bezpečnosti," sdělila ČTK mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková

„ČT navíc, až na nezbytnou zpravodajskou výrobu a zajištění vysílání programů, utlumí ve čtvrtek 17.11. veškerou výrobní činnost v odpoledních a večerních časech, aby zaměstnanci nemuseli řešit obtíže při vstupu nebo odchodu z objektů. Od minulého týdne rovněž probíhá interní informační kampaň, abychom společně maximálně zajistili plynulost vysílání a výroby a ochránili bezpečí zaměstnanců a majetku ČT," dodala.

Daněk poukázal na to, že trasa pochodu demonstrantů povede i přes Nuselský most. „Upozorňujeme tedy na omezení provozu přibližně od 14 hodin do 16 hodin v tomto dopravně exponovaném úseku a prosíme všechny řidiče, aby s tímto omezením počítali a zmiňovanému úseku se vyhnuli," apeloval na motoristy.

„Dále je nutno upozornit, že kvůli tomuto shromáždění bude v čase od 16 hodin až do večera ulice Na Hřebenech II a Na Klaudiánce na Kavčích horách zcela neprůjezdná. S tím by měli počítat hlavně rezidenti z této oblasti," doplnil.

U příležitosti státního svátku se ve čtvrtek v hlavním městě uskuteční i řada dalších shromáždění. Tradiční oslava svátku demokracie na Národní třídě pak v této ulici omezí dopravu od brzkého rána až do večera. Podle Daňka bude na čtvrteční akce dohlížet několik set policistů z řad pořádkové, dopravní i kriminální služby. „Samozřejmostí budou i kolegové z antikonfliktního týmu a přijedou nám do Prahy vypomoci i kolegové z jiných krajů, které jsme požádali o posily," uzavřel mluvčí.


Autor: ČTK

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru