Dnes Neděle - zatazeno 6°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 6°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Demonstranti vyrazí k České televizi, policisté chystají opatření
Pražské sídlo České televize je na Kavčích horách. Ve čtvrtek tam vyrazí z centra Prahy demonstranti. Foto: VitVIt / Wikimedia Commons -CC BY-SA 4.0

Demonstranti vyrazí k České televizi, policisté chystají opatření

Pražská policie vzkázala, že při čtvrteční demonstraci před sídlem České televize (ČT) je připravená udělat maximum pro zajištění veřejného pořádku a ochrany zdraví i majetku. Řidiče varovala před odpoledním omezením provozu mezi Václavským náměstím a Kavčími horami a rezidenty upozornila na to, že některé ulice poblíž sídla televize budou až do večera zcela neprůjezdné. ČTK to dnes sdělil policejní mluvčí Jan Daněk.

Protestní průvod k budově ČT ohlásil na 17. listopadu aktivista Ladislav Vrabel, který v posledních měsících organizuje protivládní demonstrace. Účast předběžně odhadl na 30 000 lidí. Demonstranti plánují vyrazit ve 14:00 z Opletalovy ulice a projít přes Václavské náměstí a magistrálu až na Kavčí hory. Tam chtějí demonstrovat od 15:00 „za umožnění vystoupení ve vysílání ČT".

„Veškeré poznatky k tomuto shromáždění průběžně vyhodnocujeme a na základě aktuální situace přizpůsobíme celé bezpečnostní opatření. Velitel opatření je v kontaktu s vedením České televize a již proběhlo i několik schůzek, aby se nastavila spolupráce," uvedl Daněk.

„V minulých dnech jsme absolvovali schůzky s velením akce i obhlídky objektu. Bezpečnost jsme posílili jak navýšením televizní ochranky, tak opatřeními v oblasti pasivní bezpečnosti," sdělila ČTK mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková

„ČT navíc, až na nezbytnou zpravodajskou výrobu a zajištění vysílání programů, utlumí ve čtvrtek 17.11. veškerou výrobní činnost v odpoledních a večerních časech, aby zaměstnanci nemuseli řešit obtíže při vstupu nebo odchodu z objektů. Od minulého týdne rovněž probíhá interní informační kampaň, abychom společně maximálně zajistili plynulost vysílání a výroby a ochránili bezpečí zaměstnanců a majetku ČT," dodala.

Daněk poukázal na to, že trasa pochodu demonstrantů povede i přes Nuselský most. „Upozorňujeme tedy na omezení provozu přibližně od 14 hodin do 16 hodin v tomto dopravně exponovaném úseku a prosíme všechny řidiče, aby s tímto omezením počítali a zmiňovanému úseku se vyhnuli," apeloval na motoristy.

„Dále je nutno upozornit, že kvůli tomuto shromáždění bude v čase od 16 hodin až do večera ulice Na Hřebenech II a Na Klaudiánce na Kavčích horách zcela neprůjezdná. S tím by měli počítat hlavně rezidenti z této oblasti," doplnil.

U příležitosti státního svátku se ve čtvrtek v hlavním městě uskuteční i řada dalších shromáždění. Tradiční oslava svátku demokracie na Národní třídě pak v této ulici omezí dopravu od brzkého rána až do večera. Podle Daňka bude na čtvrteční akce dohlížet několik set policistů z řad pořádkové, dopravní i kriminální služby. „Samozřejmostí budou i kolegové z antikonfliktního týmu a přijedou nám do Prahy vypomoci i kolegové z jiných krajů, které jsme požádali o posily," uzavřel mluvčí.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru