dnes
Pátek - polojasno
23°C
zítra
Sobota - bourky
23°C
pozítří
Neděle - bourky
24°C
Pražská politika

Demonstraci proti Tomáši Hudečkovi chystají obyvatelé Prahy 5

Obyvatelé Prahy 5 se chystají demonstrovat kvůli projednávané změně územního plánu na Vidouli, která by umožňovala stavbu domů v lokalitě. Nelíbí se jim, že ji zastupitelé Prahy minulý týden nezamítli, ale schválili k projednání. Protest chtějí ve čtvrtek 12. června namířit proti primátoru Tomáši Hudečkovi (TOP 09), který materiál zastupitelům předložil.

ČTK to dnes sdělil zastupitel Prahy 5 Lukáš Budín (SZ). „Primátor Hudeček ignoroval i stanovisko své poradní komise expertů, která tuto změnu odmítla, a narychlo a zcela netransparentně pak nechal vše schválit. To, že zastupitelstvo Prahy 5 jednomyslně tuto změnu odmítlo, nebral vůbec v potaz,“ uvedl Budín.

Podle Hudečka se ale město musí rozhodnout na základě faktů, a proto musí změnu projednat. Hudeček uvedl, že zahájení projednání změny neznamená, že se bude na Vidouli stavět. „Mně se změna také nelíbí, ale abychom mohli říct ne, musíme mít rozhodnutí podložené fakty, jako třeba stanoviskem odboru životního prostředí. Už jsou pryč doby, kdy se primátor rozhodoval podle toho, co se mu líbí nebo co mu řekli kamarádi,“ řekl.

Demonstraci plánují obyvatelé svolat na čtvrtek 12. června na 18:00. Odehrát se má na Mariánském náměstí před budovou magistrátu. Pozemky na Vidouli patří zčásti developerské firmě Finep, zčásti restituentům. Záměrem developera bylo na Vidouli vybudovat parcely pro vily a rodinné domy se zahradami. V centrální části chtěl developer budovat veřejný park s hřišti a lavičkami. Zástupci vlastníků pozemků argumentují, že území je nyní zanedbané a schází se tu narkomani či bezdomovci.


Přes dva miliony korun na výsadbu nových stromů v Praze 11

16. července 2019 v 16:00

Včera radní Prahy 11 přijali do rozpočtu dotaci od hlavního města ve výši 2,17 milionu korun. Tyto prostředky budou na podzim použity pro výsadbu nových stromů v jedenácté městské části.

Další články
Nahoru