dnes
Středa - zatazeno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Demonstrace proti Babišovi a Zemanovi vyvrcholí pochodem na Hrad
Demonstrace proti Andreji Babišovi. Foto: Facebook Michal Majzner

Demonstrace proti Babišovi a Zemanovi vyvrcholí pochodem na Hrad

Po týdnu se v Praze a dalších městech budou dnes večer opět konat demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. Od 18 hodin se sejdou lidé v Praze na Václavském náměstí, dále také v Brně, Olomouci, Ostravě, Liberci, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Uherském Hradišti.

Pražský protest se oproti tomu z minulé středy bude lišit svou délkou. Setkání v horní polovině Václavského náměstí potrvá jen hodinu. Chystány jsou kratší projevy. Organizátoři slibují podstatně lepší ozvučení a větší obrazovku.

Kromě studentů, herců, novináře Mikuláš Kroupy vystoupí i imitátor Andreje Babiše Adam Vrbas. V 19 hodin se vydá pochod k Pražského hradu.

Organizátoři Šárka Fialová, Tomáš Kozel, Radovan Bláha, Michal Majzner a Josef Bílek se označují jako aktivní občané, členové několika občanských spolků (Politika a Svědomí, EEIC, OPEN DOORS a další) a dušují se, že za nimi nestojí žádné hnutí, strana či firma. Finance shání přes transparentní účet

Organizátoři nadále požadují odchod Adreje Babiše z funkce ministra financí. Dále chtějí, aby senátoři podali ústavní žalobu na prezidenta za hrubé porušení ústavy. Na podporu těchto požadavků vznikla i petice.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru