dnes
Středa - obcasny-dest
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
10°C
Demonstrace proti Babišovi a Zemanovi vyvrcholí pochodem na Hrad
Demonstrace proti Andreji Babišovi. Foto: Facebook Michal Majzner

Demonstrace proti Babišovi a Zemanovi vyvrcholí pochodem na Hrad

Po týdnu se v Praze a dalších městech budou dnes večer opět konat demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. Od 18 hodin se sejdou lidé v Praze na Václavském náměstí, dále také v Brně, Olomouci, Ostravě, Liberci, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Uherském Hradišti.

Pražský protest se oproti tomu z minulé středy bude lišit svou délkou. Setkání v horní polovině Václavského náměstí potrvá jen hodinu. Chystány jsou kratší projevy. Organizátoři slibují podstatně lepší ozvučení a větší obrazovku.

Kromě studentů, herců, novináře Mikuláš Kroupy vystoupí i imitátor Andreje Babiše Adam Vrbas. V 19 hodin se vydá pochod k Pražského hradu.

Organizátoři Šárka Fialová, Tomáš Kozel, Radovan Bláha, Michal Majzner a Josef Bílek se označují jako aktivní občané, členové několika občanských spolků (Politika a Svědomí, EEIC, OPEN DOORS a další) a dušují se, že za nimi nestojí žádné hnutí, strana či firma. Finance shání přes transparentní účet

Organizátoři nadále požadují odchod Adreje Babiše z funkce ministra financí. Dále chtějí, aby senátoři podali ústavní žalobu na prezidenta za hrubé porušení ústavy. Na podporu těchto požadavků vznikla i petice.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru