dnes
Sobota - jasno
33°C
zítra
Neděle - zatazeno
33°C
pozítří
Pondělí - jasno
33°C
Demonstrace proti Babišovi a Zemanovi vyvrcholí pochodem na Hrad
Demonstrace proti Andreji Babišovi. Foto: Facebook Michal Majzner

Demonstrace proti Babišovi a Zemanovi vyvrcholí pochodem na Hrad

Po týdnu se v Praze a dalších městech budou dnes večer opět konat demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. Od 18 hodin se sejdou lidé v Praze na Václavském náměstí, dále také v Brně, Olomouci, Ostravě, Liberci, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Uherském Hradišti.

Pražský protest se oproti tomu z minulé středy bude lišit svou délkou. Setkání v horní polovině Václavského náměstí potrvá jen hodinu. Chystány jsou kratší projevy. Organizátoři slibují podstatně lepší ozvučení a větší obrazovku.

Kromě studentů, herců, novináře Mikuláš Kroupy vystoupí i imitátor Andreje Babiše Adam Vrbas. V 19 hodin se vydá pochod k Pražského hradu.

Organizátoři Šárka Fialová, Tomáš Kozel, Radovan Bláha, Michal Majzner a Josef Bílek se označují jako aktivní občané, členové několika občanských spolků (Politika a Svědomí, EEIC, OPEN DOORS a další) a dušují se, že za nimi nestojí žádné hnutí, strana či firma. Finance shání přes transparentní účet

Organizátoři nadále požadují odchod Adreje Babiše z funkce ministra financí. Dále chtějí, aby senátoři podali ústavní žalobu na prezidenta za hrubé porušení ústavy. Na podporu těchto požadavků vznikla i petice.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru