dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Demonstrace proti Babišovi a Zemanovi vyvrcholí pochodem na Hrad
Demonstrace proti Andreji Babišovi. Foto: Facebook Michal Majzner

Demonstrace proti Babišovi a Zemanovi vyvrcholí pochodem na Hrad

Po týdnu se v Praze a dalších městech budou dnes večer opět konat demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. Od 18 hodin se sejdou lidé v Praze na Václavském náměstí, dále také v Brně, Olomouci, Ostravě, Liberci, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Uherském Hradišti.

Pražský protest se oproti tomu z minulé středy bude lišit svou délkou. Setkání v horní polovině Václavského náměstí potrvá jen hodinu. Chystány jsou kratší projevy. Organizátoři slibují podstatně lepší ozvučení a větší obrazovku.

Kromě studentů, herců, novináře Mikuláš Kroupy vystoupí i imitátor Andreje Babiše Adam Vrbas. V 19 hodin se vydá pochod k Pražského hradu.

Organizátoři Šárka Fialová, Tomáš Kozel, Radovan Bláha, Michal Majzner a Josef Bílek se označují jako aktivní občané, členové několika občanských spolků (Politika a Svědomí, EEIC, OPEN DOORS a další) a dušují se, že za nimi nestojí žádné hnutí, strana či firma. Finance shání přes transparentní účet

Organizátoři nadále požadují odchod Adreje Babiše z funkce ministra financí. Dále chtějí, aby senátoři podali ústavní žalobu na prezidenta za hrubé porušení ústavy. Na podporu těchto požadavků vznikla i petice.


Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

Včera v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru