dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská politika

Demonstrace na podporu prezidenta se zúčastnilo asi 1000 lidí

Demonstrace na podporu prezidenta Miloše Zemana se včera v Praze zúčastnilo podle policejního odhadu asi 1000 lidí. Shromáždění začalo po 13 na Václavském náměstí v Praze, kde se sešlo asi 300 účastníků.

Zazpívali hymnu a vyslechli projevy řečníků, podle nichž prezident jako jeden z mála politiků nabízí řešení uprchlické krize. Poté se účastníci krátce před 14 hodinou vydali na pochod na Hrad. Doprovázeli je desítky policistů, včetně antikonfliktního týmu. Na Hradčanské náměstí demonstranti dorazili po 15:00, podle zpravodaje ČTK dav znatelně prořídl.

Na zahájení demonstrace na Václavském náměstí si účastníci vyslechli například řeč bývalého předsedy republikánů Miroslava Sládka, který vyjádřil radost z toho, že konečně našlo odezvu to, co prohlašoval před 20 lety.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru