Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Demolice mostu přes ulici Štorchova v části libeňského soumostí si vyžádá dopravní omezení
Na začátku dubna byla zahájena demolice tzv. inundačního mostu. Foto: libenak.eu

Demolice mostu přes ulici Štorchova v části libeňského soumostí si vyžádá dopravní omezení

Technická správa komunikací (TSK) zbourá rámové předpolí a mostní konstrukci přes Štorchovu ulici, která je součástí Libeňského soumostí. Práce začnou ve středu 24. dubna a potrvají do 8. května. Vyžádají si krátkodobé dopravní omezení. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková.

Kvůli demoličním pracím dojde v uvedeném termínu k uzavření tohoto průjezdu a na rampách vedoucích na hlavní most přes Vltavu bude obousměrný provoz umožňující přístup k přilehlým komunikacím a objektům. 

„Most přes Vltavu zůstává průjezdný po celou dobu prací. Platí to i pro tramvajovou dopravu, která zajíždí do zastávek Libeňský most z Holešovic a autobusů jedoucích na Palmovku a zpět,“ sdělila Lišková. 

První byl zbourán oblouk na Rohanském ostrově, takzvaný inundační most, který byl od konce ledna letošního roku uzavřen. Dále budou bourací práce pokračovat opěrami a ostatními částmi konstrukcí mimo vozovku. 

Na začátek letních prázdnin je pak naplánována demolice mostu přes Voctářovu ulici, která potrvá týden. „Předpokládaný termín je od 1. července do 7. července, kdy jsou v Praze nižší intenzity dopravy,“ sdělila mluvčí. 

Harmonogram počítá s demoličními pracemi do letošního září 2024, ale pouze některé se dotknou dopravy v okolí mostu a pod mostem.

 


Autor: puc

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru