Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Delší podzimní prázdniny budou mít žáci 71 ze 191 základních škol v Praze
Ilustrační foto: archiv

Delší podzimní prázdniny budou mít žáci 71 ze 191 základních škol v Praze

Delší podzimní prázdniny budou mít žáci 71 ze 191 základních škol v Praze. ČTK to ´včera sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Rozhodnutí o udělení ředitelského volna na pondělí a úterý v příštím týdnu se ve školách v jednotlivých městských částech liší.

O jeho vyhlášení rozhodovali ředitelé škol. Rozhodnutí záviselo podle mluvčích pražských radnic na počtu nakažených dětí covidem-19 a počtu tříd, které jsou v karanténě, uvedli mluvčí radnic, které ČTK oslovila. Základní školy v metropoli zřizují jednotlivé radnice.

Vedení města na středeční tiskové konferenci spolu s hygieniky vyzvalo školy, aby zvážily možnost udělení volna, které by podle hygieny pomohlo proti šíření nemoci. Vyhlášení ředitelského volna je podle školského zákona v kompetenci ředitelů škol.

Ředitelská volna tak budou mít například žáci ZŠ Bratří Venclíků, ZŠ Šimanovská a ZŠ Hloubětínská v Praze 14. Naopak základních školách v Praze 6 podle Hannicha ředitelské volno mít spíše nebudou. Praha 6 zřizuje 15 základních škol.

Podzimní prázdniny jsou první prázdniny ve školním roce a připadají na středu 27. října a pátek 29. října. S ředitelským volnem tak děti budou doma celý týden.

Epidemie koronaviru v Praze dál zesiluje. Za uplynulých sedm dní přibylo v hlavním městě podle ministerstva zdravotnictví 2388 nakažených. To je skoro o 1200 víc než předchozí týden. Zdvojnásobil se rovněž počet nově nakažených za týden v přepočtu na 100 000 obyvatel, k dnešku je takzvané incidenční číslo 179.


Autor: ČTK

V Praze 2 se bruslí nejen v Grébovce, ale i v Riegrových sadech

Včera v 07:21

Praha 2 zahájila v tomto týdnu bruslařskou sezónu hned na dvou kluzištích. Ledové plochy jsou u Gröbeho vily v Havlíčkových sadech a nově i v Riegrových sadech vedle zahradní restaurace. V provozu budou až do konce února. 

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

Včera v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Další články
Nahoru