Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Delší intervaly, úpravy linek. MHD bude fungovat podle prázdninových jízdních řádů
Během letních prázdnin se prodlouží také intervaly metra. Foto: Jan Puci

Delší intervaly, úpravy linek. MHD bude fungovat podle prázdninových jízdních řádů

Pražská MHD bude jezdit od 1. července do 3. září podobně jako v minulých letech podle prázdninových jízdních řádů. Intervaly se prodlouží, tramvaj číslo 4 bude mimo provoz a linka 16 bude mít změněnou trasu. Kvůli příjezdu turistů bude naopak posílena linka na Letiště Václava Havla. U některých příměstských spojů se prodlouží trasa. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje MHD v metropoli.

Obdobně jako v minulých letech začne od 1. července 2023 platit v pražské MHD i na příměstských a regionálních autobusových linkách PID standardní prázdninový jízdní řád, který bude obdobný jako loni v létě.

„U metra budou prodlouženy intervaly v pracovní dny a na linkách B a C i o víkendu na jednotný víkendový interval 7,5 minuty. Intervaly tramvajových linek budou prodlouženy ve špičkách pracovních dnů na 10 minut, ve všední dny kolem poledne na 12 minut, u páteřních linek 9, 17 a 22 budou intervaly poloviční,“ popsal Drápal.

Mimo provoz bude linka 4, linka 16 pojede jen na Kotlářku. Naopak zachován zůstane provoz linky 21 kvůli rekonstrukci Barrandovského mostu.

U pražských městských autobusových linek dojde podle mluvčího k prodloužení intervalů v pracovní dny a u vybraných linek i o víkendu avšak v menším rozsahu než loni.  „Mírně omezeny budou ve špičkách pracovních dnů také vybrané příměstské autobusové linky s krátkými intervaly. Oproti loňskému roku nebude omezován provoz linek mezi Prahou a Kladnem kvůli vlakové výluce,“ upřesnil.

Na lince 555 budou o víkendu dva páry spojů prodlouženy o úsek Křivoklát – Nezabudice. Na lince 765 budou v provozu ráno pouze tři vybrané spoje a odpoledne interval prodloužen z 60 na 120 minut.

Nepojedou školní linky ani školní spoje na příměstských a regionálních linkách.

Z důvodu rostoucí poptávky bude od 1. července posílena také speciální linka AE z Hlavního nádraží na Letiště Václava Havla Praha. Dosavadní interval 30 minut bude celotýdenně zhruba mezi 7:00 a 20:00 hodin zkrácen na 20 minut.

Trvalé změny PID od 1. července 2023

Linka 369 bude mezi Prahou a Mělníkem posílena o víkendu o 5 nových párů spojů, díky kterým bude po celý den zajištěn pravidelný interval 30 minut.

Na lince 535 budou spoje vedené na území Pardubického kraje zkráceny o úsek Hlavečník – Bílé Vchynice.

V Kutné Hoře budou všechny víkendové spoje převedeny z linky 801 na 802 (nově pojedou přes historické centrum a kolem městského nádraží).

Noční příměstská linka 954 z Vítězného náměstí do Holubic bude o víkendových nocích prodloužena do Kralup nad Vltavou. 

Zdroj: Ropid


Autor: Jan Puci

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Další články
Nahoru