Dnes Neděle - polojasno 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dělníka při výkopových pracích zavalilo kamení, na místě zemřel
Na místě zasahovali i hasiči. Foto: HZS Praha

Dělníka při výkopových pracích zavalilo kamení, na místě zemřel

Při výkopových pracích dnes odpoledne na Chodově v Praze 11 zavalilo kamení třiašedesátiletého dělníka, který i přes pomoc záchranářů na místě zemřel.

Dvě jednotky hasičů, záchranáři i policisté dorazili do ulice Michnova ve 14 hodin. „Dělníka hasiči vyprostili mimo zával, a ještě ve výkopu byl v péči lékaře zdravotníků. Po stabilizaci byl transportován do sanitního vozu,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Dělník utrpěl vážné zranění hlavy. Záchranáři jej sice úspěšně resuscitovali, ale ještě před odvozem do nemocnice mu opět selhalo srdce. „Záchranářům se jeho funkci už nepodařilo obnovit a muž zemřel,“ uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Policisté prověřují, zda nedošlo k porušení pracovní kázně nebo bezpečnostních opatření.


Autor: puc

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru