Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Dělníka při výkopových pracích zavalilo kamení, na místě zemřel
Na místě zasahovali i hasiči. Foto: HZS Praha

Dělníka při výkopových pracích zavalilo kamení, na místě zemřel

Při výkopových pracích dnes odpoledne na Chodově v Praze 11 zavalilo kamení třiašedesátiletého dělníka, který i přes pomoc záchranářů na místě zemřel.

Dvě jednotky hasičů, záchranáři i policisté dorazili do ulice Michnova ve 14 hodin. „Dělníka hasiči vyprostili mimo zával, a ještě ve výkopu byl v péči lékaře zdravotníků. Po stabilizaci byl transportován do sanitního vozu,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Dělník utrpěl vážné zranění hlavy. Záchranáři jej sice úspěšně resuscitovali, ale ještě před odvozem do nemocnice mu opět selhalo srdce. „Záchranářům se jeho funkci už nepodařilo obnovit a muž zemřel,“ uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Policisté prověřují, zda nedošlo k porušení pracovní kázně nebo bezpečnostních opatření.


Autor: puc

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru