dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražský život

Delifest v italském duchu startuje 13. června v Grébovce

V červnu startuje v oblíbeném parku Grébovka v Praze 2 zbrusu nový koncept série gastronomických festivalů pro celou rodinu s názvem Delifest. Navštívit tuto akci určenou milovníkům dobrého jídla a pití bude možné poprvé od pátku 13. června až do neděle 15. června.

První ročník bude letos lákat ale celkem na tři samostatné tématické části: na každém z nich budou moci jeho návštěvníci ochutnat či zakoupit regionální speciality zaměřené pokaždé na jiný gastronomicý zážitek. V červnu to bude jídlo a pití ze slunné Itálie.

Samotný festival však nebude pouze o jídle, návštěvníci si zde budou moci užít i divadelní a hudební program odpovídající zaměření festivalu.
První červnový Delifest se ponese v duchu italské kuchyně, vína a italských lahůdek. Milovníci této kuchyně se tak mohou těšit na 30 prodejních ploch s jídlem a pitím: podávat se budou pochoutky připravované oblíbeným Wine Food Market, grilované mořské plody restaurace Giardino, delikatesy z La Capannina, Il Delicato či Dal Toscano. Lahůdky se pak budou zapíjet vínem od nejlepších dovozců italského vína, chybět nebude ale ani Martini koktejl bar či nabídka pro letní den skvěle vychlazeného Prosecco.

V kulturní části na akci vystoupí mj. Xindl X, pro kterého to bude jediný koncert pod širým nebem v tomto roce. Rodiče s dětmi naláká oblíbená dětská punk-rocková skupina Kašpárek v rohlíku či Dětská opera Praha. Pro děti samotné je připraven každý víkendový den doprovodný program, včetně například čokoládového a pekařského workshopu. Dospělí se mohou těšit na večerní jazzový koncert a představení úchvatné akrobacie v tom nejlepším cirkusovém italském duchu divadelního souboru Cirk La Putyka. 


Další články
Nahoru