Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dětská Praha

Dělej, co tě baví pořádá v Praze a okolí opět tematické příměstské tábory

Jak dětem připravit zajímavý program na letní prázdniny? Nezisková organizace Dělej, co tě baví nabízí příměstské tábory s cyklistickou tématikou, tábor pro malé rybáře i oblíbený Táboráček. Nové zážitky, dovednosti i kamarády děti získají pod vedením zkušených pedagogů a odborníků ve svých oblastech. Registrace na tábory je už otevřena.

Celkem tři tábory pro děti od 6 do 15 let připravila nezisková organizace Dělej, co tě baví. S jejich pořádáním má mnohaleté zkušenosti a tábory patří k těm oblíbeným. „V roce 2022 se děti na našich příměstských táborech mohou opět naučit rybařit, zdokonalit se v jízdě na kole nebo vyrážet za dobrodružstvím do přírody,“ přiblížila za pořadatele Jiřina Faloutová.

Příměstský Bike camp je určený pro děti od 7 do 14 let a koná se v areálu Výstaviště v Praze 7 od 15. do 19. srpna. Kromě jízdy na kole, pumptreku a výletů se děti dozvědí více o bezpečnosti. Program jim každoročně připravuje Městská policie a organizace BESIP. Děti se naučí základy techniky jízdy na kole, bezpečné a fair play chování i jak se starat o kolo. Základní cena tábora je 4 500 korun, pro děti s trvalým pobytem v Praze 1 a Praze 7 je díky dotaci na podporu sportu cena pouze 3 500 korun.

Příměstský rybářský tábor pro děti od 8 do 15 let se letos uskuteční v termínu od 18. do 22. července 2022 a na účastníky čeká zajímavá novinka. Tou je noční rybaření. Děti si vyzkouší dobrodružné bivakování u vody na jednu noc. Naučí se běžným rybářským technikám v překrásném prostředí rybníků Božkov a Písková Lhota. „Kromě praktických dovedností děti získají i teoretické znalosti, aby měly možnost zvládnou závěrečnou zkoušku a pokusit se získat svůj 1.rybářský lístek,“ popsala Jiřina Faloutová. Podmínkou je vlastní prut. Cena tábora je 4 900 korun.

Na míru pro městskou část Praha 1 je připraven Táboráček. Díky finanční podpoře Prahy 1 je cena tábora pro děti s trvalým pobytem v první městské části 600 korun. Na děti čekají výlety do přírody, hry a soutěže.

Více informací najdete na www.delejcotebavi.com/akce nebo na  Facebook Dělej co tě baví.


Autor: Alo

Mikulášská nadílka u Kiliána

Dnes v 09:51

Praha 9 ve spolupráci s Divadlem Gong organizují Mikulášskou nadílku v Pivovaru U Kiliána 2. prosince od 14 hodin.

Vánoční besídka s nadílkou v hasičárně

Dnes v 08:53

Baráčníci z Prahy 15 si přichystali v sobotu 16. prosince pro děti vánoční besídku

Vánoční punč v Kyjích

Včera v 11:17

Odpoledne plné sváteční atmosféry v neděli 10. prosince. Po pohádce Vánoční diamant, která začíná již v 15 hodin si v tématické dílničce můžete vyrobit vánoční dekorace a ozdobí perníčky.

Praha 1 zve na dětskou fotografickou výstavu

Včera v 05:01

Praha 1 zve na vernisáž fotografické výstavy s názvem PF 2024, která bude probíhat od 29. listopadu do 31. ledna 2024 v 7. patře radnice ve Vodičkově ulici 18.

Nové kluziště na Hořejším nábřeží

25. listopadu 2023 v 09:20

Nová ledová plocha bude otevřena v sobotu 2. prosince na Hořejším nábřeží. Od 14 hodin budou připraveny dílničky pro děti, vánoční koledy a dojde i na rozsvícení vánočního stromku.

Praha 6: Když nemůžeš do školy, pojď do přírody

23. listopadu 2023 v 16:41

Dům dětí a mládeže Praha 6 připravil na 27. listopadu, kdy se některé školy připojí ke stávce, výlet do Divoké Šárky. Děti zažijí dobrodružství v přírodě, naučí se nové věci a užijí si spoustu zábavy.

Cirkusový workshop v Praze 13

23. listopadu 2023 v 10:14

Pokud si chcete vyzkoušet závěsnou akrobacii na šále, žonglování s nejrůznějšími žonglovátky jako jsou kruhy, míčky a kuželky nebo vás zajímá balanc na kouli, válci či rola-bolu, navštivte 10. prosince cirkusový workshop v Praze 13 v KD Mlejn. Všemi disciplínami vás provedou zkušení...

Adventní zastavení u Ludmily v Praze 2

21. listopadu 2023 v 16:58

Přijďte s dětmi v neděli 3. prosince odpoledne na tradiční Adventní zastavení u Ludmily na náměstí Míru. Pro děti bude připravena výtvarná dílna, malování perníčků a vyrábění vánočních ozdob nebo dvě divadýlka pro nejmenší.

Praha 10: Rozsvícení stromečku s Mikulášem

21. listopadu 2023 v 11:07

Mikulášská nadílka při tradičním rozsvícení malešického vánočního stromu v neděli 3. prosince. Kromě nadílky si od 16 hodin budete moci ozdobit vánoční ozdoby, napsat dopis Ježíškovi, zazpívat koledy a užít si vystoupení dětí z místních základních a...

Praha 2: Mikulášská ve Vinohradském pavilonu

19. listopadu 2023 v 08:35

V úterý 5. prosince se děti mohou těšit na Mikuláše ve Vinohradském pavilonu.

Adventní setkání na Patnáctce

16. listopadu 2023 v 07:45

Hned dvě předvánoční setkání připravila Praha 15 na čas aventu. V neděli 3. prosince to bude v Toulcově dvoře a o 14 dní později na Veronském náměstí. Vystoupí děti z místních školek, bude otevřena výstava betlémů a těšit se můžete na rozsvícení vánočního...

Praha 15: Děti si vyzkouší práci novináře

14. listopadu 2023 v 11:27

Mediální workshop pro děti, kde si vyzkouší práci novináře se koná 23. listopadu.

Praha 4 podporuje cvičení rodičů s dětmi

14. listopadu 2023 v 07:59

Cvičení pro rodiče s dětmi s pomůckami i na nářadí se koná každé úterý od 10 hodin v Lomnického ulici 1 v Nuslích.

Klimatická změna a agroekologie hrou. Originální vzdělávací komiks a desková hra

13. listopadu 2023 ve 13:36

Možná jste už někdy slyšeli o pojmech jako klimatická změna nebo agroekologie. Víte ale, co přesně si pod nimi představit? A jak o nich mluvit s dětmi nebo s teenagery? Zapomeňte na suché definice a zdlouhavé odborné články. Abyste mohli společně objevovat svět s větší hravostí, vznikla originální...

Vánoční les na Harfě

13. listopadu 2023 v 11:25

Odpočet dní do Vánoc spustili nejen obchodníci, ale i děti v mateřských a základních školách deváté městské části. Praha 9 ve spolupráci s Galerií Harfa pořádá soutěž o nejhezčí vánoční stromek, který ozdobí předškoláci z devítkových mateřských škol a prvňáčci a druháci ve školních...

Další články
Nahoru