Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská Praha

Dělej, co tě baví pořádá v Praze a okolí opět tematické příměstské tábory

Jak dětem připravit zajímavý program na letní prázdniny? Nezisková organizace Dělej, co tě baví nabízí příměstské tábory s cyklistickou tématikou, tábor pro malé rybáře i oblíbený Táboráček. Nové zážitky, dovednosti i kamarády děti získají pod vedením zkušených pedagogů a odborníků ve svých oblastech. Registrace na tábory je už otevřena.

Celkem tři tábory pro děti od 6 do 15 let připravila nezisková organizace Dělej, co tě baví. S jejich pořádáním má mnohaleté zkušenosti a tábory patří k těm oblíbeným. „V roce 2022 se děti na našich příměstských táborech mohou opět naučit rybařit, zdokonalit se v jízdě na kole nebo vyrážet za dobrodružstvím do přírody,“ přiblížila za pořadatele Jiřina Faloutová.

Příměstský Bike camp je určený pro děti od 7 do 14 let a koná se v areálu Výstaviště v Praze 7 od 15. do 19. srpna. Kromě jízdy na kole, pumptreku a výletů se děti dozvědí více o bezpečnosti. Program jim každoročně připravuje Městská policie a organizace BESIP. Děti se naučí základy techniky jízdy na kole, bezpečné a fair play chování i jak se starat o kolo. Základní cena tábora je 4 500 korun, pro děti s trvalým pobytem v Praze 1 a Praze 7 je díky dotaci na podporu sportu cena pouze 3 500 korun.

Příměstský rybářský tábor pro děti od 8 do 15 let se letos uskuteční v termínu od 18. do 22. července 2022 a na účastníky čeká zajímavá novinka. Tou je noční rybaření. Děti si vyzkouší dobrodružné bivakování u vody na jednu noc. Naučí se běžným rybářským technikám v překrásném prostředí rybníků Božkov a Písková Lhota. „Kromě praktických dovedností děti získají i teoretické znalosti, aby měly možnost zvládnou závěrečnou zkoušku a pokusit se získat svůj 1.rybářský lístek,“ popsala Jiřina Faloutová. Podmínkou je vlastní prut. Cena tábora je 4 900 korun.

Na míru pro městskou část Praha 1 je připraven Táboráček. Díky finanční podpoře Prahy 1 je cena tábora pro děti s trvalým pobytem v první městské části 600 korun. Na děti čekají výlety do přírody, hry a soutěže.

Více informací najdete na www.delejcotebavi.com/akce nebo na  Facebook Dělej co tě baví.


Autor: Alo

Obrázky pro Marka

10. května 2022 v 10:29

V ZŠ Kladská v Praze 2 mají již několik let jednu tradici. Ve spolupráci s Hnutí Na vlastních nohou – Stonožka malují zdejší děti obrázky na vybrané téma. Obrázky letošního, 22. ročníku, se totiž nesly ve znamení Radost ze života.

Praha 5 podpoří děti během letních prázdnin

8. května 2022 v 10:02

Praha 5 i letos podpoří děti finančním příspěvkem na tábory, příměstské tábory, sportovní soustředění a kempy. Výše příspěvku je 600 korun na jedno dítě do 18 let a program startuje již v pondělí 9. května.

Butovický zvoneček 2022

7. května 2022 ve 13:15

Praha 13 vyhlásila již dvacátý druhý ročník soutěže v sólovém zpěvu Butovický zvoneček 2022.

Pohádkové krajinky ze sukulentních rostlin

6. května 2022 v 09:16

Od 6. do 29. května si v Botanické zahradě Na Slupi v Praze 2 můžete prohlédnout další ročník výstavy. Součástí bude i prodej sukulentních rostlin, keramických nádob a související literatury.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

Prosecká píšťalka v Parku Přátelství

5. května 2022 v 09:46

V sobotu 7. května mezi 14. a 18. hodinou čeká děti spousta zábavy při odpolední akci Prosecká píšťalka.

V Apolinářské zahradě se střílelo ze vzduchovky

5. května 2022 v 08:13

V soutěži ve střelbě ze vzduchovky určené pro žáky z 6. a 7. tříd základních škol Prahy 2 zvítězila ZŠ Kladská a získala tak Putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Praha 2. Škola po třech letech sesadila z prvního místa ZŠ Londýnskou.

Festival Bambule nabídne program pro malé i starší děti

4. května 2022 v 18:32

Pohodový rodinný víkend plný hudby, zpívání, sportu, zábavy a dobrého jídla 14. – 15. května na Výstavišti. Festival Bambule potěší zejména nejmenší návštěvníky, kteří se v parkové části Výstaviště Praha skutečně vyřádí díky bohatému hudebnímu i doprovodnému program s oblíbenými hvězdami nejen...

Šlapanda před Švehlovou sokolovnou

4. května 2022 ve 12:08

Závody na odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách a jiných vozítkách se konají 1. června v Praze 15.

Plavat hladce, snadno a s radostí. Kniha trenérky Gábiny Minaříkové poradí, jak na to

3. května 2022 v 11:51

Jak zbavit dítě strachu z potopení hlavy? Jakým plaveckým způsobem začít nejdříve? Jak do vody bezpečně skočit? A jak při výuce plavání pomohou zvířátka jako je krab, želva nebo tučňák? O tom všem vypráví nová kniha Jak naučit děti plavat hladce aneb Plavání s Plavlem a Plavlínou zkušené plavkyně...

Hřiště Za Haštalem projde modernizací

2. května 2022 v 07:04

Dětské hřiště Za Haštalem si oblíbily jak děti a jejich rodiče, tak pěstitelé na místní komunitní zahradě. Postupem času se ale dostalo do nevyhovujícího stavu, navíc rozrůstající komunitní zahradu nešlo udržovat v těsné blízkosti prolézaček a míst, kde si hrají děti. Už delší čas byla proto...

Další články
Nahoru