dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Dekkadancers se vrací, díky nim uvidíte v Holešovicích Mraky, Deka, Hovna
I takto může vypadat strastiplný atletický závod kdo s koho. Foto: Pavel Hajný

Dekkadancers se vrací, díky nim uvidíte v Holešovicích Mraky, Deka, Hovna

Tanečníci a choreografové z Národního divadla v Praze se opět vracejí na scénu Jatek 78 v Holešovicích. Již 15. ledna zde Dekkadancers uvede jeden ze svých dalších komponovaných večerů, tentokrát s názvem Mraky, Deka, Hovna. 

Jak už název naznačuje, na programu bude choreografie Jiřího Pokorného Černý mraky nepláčou, Deka pod dekou Viktora Konvalinky a Toma Rychetského a nakonec známá taškařice Jakstohoven, tentokrát však v novém kabátě.

Na co se diváci mohou těšit? „Přijďte a nechte se překvapit tím, kdo se tentokrát vydá na strastiplný atletický závod „kdo s koho“, zve na představení Marek Svodobník.

Dílo Černý mraky nepláčou je inspirováno pocity a myšlenkami, které jsou vědomě i nevědomě potlačovány a skrývány v nitru lidské duše. Z naší lidské schránky se stává tvrdý krunýř, nepropustný a dokonale maskovaný celou škálou lidských tváří, zatímco pod povrchem se skrývá jen ta jedna jediná.

Nádražní čekárna malého italského městečka a oznámení o zpoždění vlaku. To je výchozí situace taneční grotesky Deka pod dekou, kterou vytvořili její choreografové Tomáš Rychetský a Viktor Konvalinka. Kompozice je postavena na populárních italských písničkách, které přímo vybízejí k hravosti, parodii i efektním tanečním číslům.

Jakstohoven je choreografie, kterou vytvořili její dva bývalí absolventi a nynější členové baletního souboru Národního divadla, Tomáš Rychetský a Viktor Konvalinka. Mládí, hravost a neotřelé gagy, to jsou hlavní znaky tohoto vystoupení, které patří k nejoblíbenějším číslům. Tentokrát se objeví v inovované podobě s novými vtipy a pohybovými variacemi.

Dekkadancers  – Mraky, Deka, Hovna

15. ledna, začátek představení 19:30

Jatka 78, Jateční 1530                               

Černý mraky nepláčou

Choreografie: Jiří Pokorný

Hudba: Yukari Sawaki

Světelný design: Pavel Kotlík

Scéna a kostýmy: Jan Nečas

Tančí: Jaroslava Janečková, Morgane Lanoue, Kristýna Kornová, Tereza Kučerová, Marek Svobodník, Adam Sojka, Mathias Deneux, Štěpán Pechar

Dekka pod dekou

Choreografie: Tomáš Rychetský a Viktor Konvalinka

Hudba: koláž

Světelný design: Karlos Šimek

Tančí: Jaroslava Janečková, Lenka Hrabovská, Tereza Kučerová, Štěpán Pechar, Matěj Šust, Ondřej Vinklát, Tomáš Kopecký, Marek Svobodník


Praha 3 zve na slavnostní koncert k výročí vzniku Československa, vstup je zdarma

Dnes v 00:10

K významnému výročí založení Československa Praha 3 připravila pro veřejnost na čtvrteční večer slavnostní koncert ve výjimečných prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.  

Výstava 1918 Žižkov - My, národ československý

15. října 2018 ve 20:47

Komentovaná prohlídka s autory výstavy se koná 17. října v 10 hodin.

Výstava: Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

15. října 2018 v 09:43

Od 23. října do 3. března 2019 bude v prostorách Ctěnického zámku pro vás a vaše nejmenší k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

Pražská muzea 1918 – 2018: Muzea a galerie se připojují k výročí vzniku republiky speciální akcí

15. října 2018 v 09:00

V rámci oslav 100. výročí založení Československa pražská muzea a galerie připravily během víkendu 27.–28. října vstup zdarma či za symbolické vstupné a doprovodné programy.

Po stopách osmiček v Praze 3: Cesta k Mnichovu labyrintem československé vojenské strategie

14. října 2018 ve 20:27

Přednáška historika Vojenského historického ústavu Praha, PhDr. Karla Straky, PhD., v Kulturním centru Vozovna ve čtvrtek 18. října od 17 hodin.

Na vycházku zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

14. října 2018 v 07:50

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Výstava: Po velké válce. Nová Evropa 1918-1923

13. října 2018 ve 20:15

Evropská síť paměť a solidarita ve spolupráci s městskou částí Praha 6 a Fakultou stavební ČVUT zvou na venkovní výstavu „Po velké válce. Nová Evropa 1918–1923”, která bude k vidění před budovou v Kampusu Dejvice při ulici Thákurova.

Praze 9: Valerie Zawadská a Karel Bláha: Tak to je život…

13. října 2018 v 08:43

Program písní, povídání a recitace s názvem Tak to je život… uvidíte v obřadní síni vysočanské radnice, Sokolovská 14/324, Praha 9. Vstup zdarma.

Moře, Kanibalky, Konzervativec: Tři tituly budou mít v říjnu premiéru v Městských divadlech pražských

12. října 2018 v 08:46

Neotřelé inscenace, noví herci. Takový bude podzim v Městských divadlech pražských. Tři premiéry se v říjnu chystají v divadlech ABC, Rokoko i Komedie.

Další články
Nahoru