dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Dekkadancers a balet Jihočeského divadla uvede představení Jižní spojka
Druhou částí večera bude Faunovo odpoledne Marka Svobodníka. Foto: archiv

Dekkadancers a balet Jihočeského divadla uvede představení Jižní spojka

Taneční představení Jižní spojka bude mít pražskou premiéru již 28. května na scéně Jatka78. Skupina Dekkadancers složená převážně ze sólistů baletu Národního divadla v Praze se spojila s baletem Jihočeského divadla, aby společně uvedly složený večer plný nekonvenčního humoru a zajímavých tanečních kreací.

Představení mělo v březnu tohoto roku premiéru v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v současné době bude mít svou premiéru i v Praze. V průběhu triptychu se tak na jednom jevišti vedle sebe představí soubor a sólisté baletu Jihočeského divadla spolu s členy uskupení Dekkadancers. Sólista baletu Jihočeského divadla Zdeněk Mládek to příznačně okomentoval slovy „Dřív než postaví dálnici, jsme se spojili s Prahou, alespoň kulturně."

„Každá choreografie zpracovává poutavě jiné téma. Komu lahodí neotřelý jevištní humor choreografa Viktora Konvalinky, ten si přijde stoprocentně na své. Mluvené slovo k choreografii Elixír namluvil herec Jiří Lábus, který dekkačům fandí a na představení bude v hledišti,“ dodává s úsměvem jeden z choreografů večera a lídrů Dekkadancers Marek Svobodník.

Na programu večera bude již prověřená choreografie Ondřeje Vinkláta a Štěpána Pechara s názvem Přesně včas snoubící se s hudbou Maxe Richtera a Franze Schuberta, volně pojednávající o naději a lásce, která je schopná překročit i smutek z odchodu bližního. Druhou částí večera bude Faunovo odpoledne Marka Svobodníka, kterou vytvořil před dvěma lety pro soubor Dekkadancers. Minimalistická choreografie ve stylu futuretra zpracovává dnes již klasické téma baletní partitury s podtitulem že " i faunové mají své sny".

Zlatým hřebem večera bude zatím poslední počin choreografa Viktora Konvalinky s názvem Elixír. Na libreto scénáristy Štěpána Benyovszkého vznikl příběh o honbě za elixírem věčného života plný situačního humoru a gagů, jež jsou charakteristickým znakem pro tvůrce souboru Dekkadancers. Kritička Tanečních aktualit hodnotí choreografii: „Elixír byl nicméně svou lehkou atmosférou příjemným kontrastem k předchozím dílům a tečkou za celým večerem, kterou Budějovičtí náležitě ocenili.“

Vstupenky na: https://goout.net/cs/listky/jizni-spojka/nabb/


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru