dnes
Sobota - skorojasno
20°C
zítra
Neděle - jasno
22°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Dekkadancers a balet Jihočeského divadla uvede představení Jižní spojka
Druhou částí večera bude Faunovo odpoledne Marka Svobodníka. Foto: archiv

Dekkadancers a balet Jihočeského divadla uvede představení Jižní spojka

Taneční představení Jižní spojka bude mít pražskou premiéru již 28. května na scéně Jatka78. Skupina Dekkadancers složená převážně ze sólistů baletu Národního divadla v Praze se spojila s baletem Jihočeského divadla, aby společně uvedly složený večer plný nekonvenčního humoru a zajímavých tanečních kreací.

Představení mělo v březnu tohoto roku premiéru v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v současné době bude mít svou premiéru i v Praze. V průběhu triptychu se tak na jednom jevišti vedle sebe představí soubor a sólisté baletu Jihočeského divadla spolu s členy uskupení Dekkadancers. Sólista baletu Jihočeského divadla Zdeněk Mládek to příznačně okomentoval slovy „Dřív než postaví dálnici, jsme se spojili s Prahou, alespoň kulturně."

„Každá choreografie zpracovává poutavě jiné téma. Komu lahodí neotřelý jevištní humor choreografa Viktora Konvalinky, ten si přijde stoprocentně na své. Mluvené slovo k choreografii Elixír namluvil herec Jiří Lábus, který dekkačům fandí a na představení bude v hledišti,“ dodává s úsměvem jeden z choreografů večera a lídrů Dekkadancers Marek Svobodník.

Na programu večera bude již prověřená choreografie Ondřeje Vinkláta a Štěpána Pechara s názvem Přesně včas snoubící se s hudbou Maxe Richtera a Franze Schuberta, volně pojednávající o naději a lásce, která je schopná překročit i smutek z odchodu bližního. Druhou částí večera bude Faunovo odpoledne Marka Svobodníka, kterou vytvořil před dvěma lety pro soubor Dekkadancers. Minimalistická choreografie ve stylu futuretra zpracovává dnes již klasické téma baletní partitury s podtitulem že " i faunové mají své sny".

Zlatým hřebem večera bude zatím poslední počin choreografa Viktora Konvalinky s názvem Elixír. Na libreto scénáristy Štěpána Benyovszkého vznikl příběh o honbě za elixírem věčného života plný situačního humoru a gagů, jež jsou charakteristickým znakem pro tvůrce souboru Dekkadancers. Kritička Tanečních aktualit hodnotí choreografii: „Elixír byl nicméně svou lehkou atmosférou příjemným kontrastem k předchozím dílům a tečkou za celým večerem, kterou Budějovičtí náležitě ocenili.“

Vstupenky na: https://goout.net/cs/listky/jizni-spojka/nabb/


Devatero řemesel v Praze 8

17. září 2020 ve 13:32

Výstava studentských prací SOŠ uměleckořemeslné se od 16. září do 27. listopadu koná v Libeňském zámku.

Kate Hodgesová: Milované a obávané

17. září 2020 v 09:37

Padesát příběhů mytických žen ze všech koutů světa. Kniha Milované a obávané se skládá ze starých mýtů a lidových příběhů o legendárních mytických bytostech, ale vypráví je novým způsobem. Nezávislé víly, svůdné dívky v lesích, strašidelné čarodějnice nebo málo známé bohyně – kniha pokrývá širokou...

Allie Reynoldsová: Mráz pod kůží

17. září 2020 v 09:17

Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem. Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších...

Koncert v parku Přátelství

15. září 2020 v 18:41

Večer v neděli 20. září v parku Přátelství na Proseku bude patřit milovníkům klasické hudby. Zazní Má vlast Bedřicha Smetany a Novosvětská Antonína Dvořáka v podání Orchestru Praga Sinfonietta pod vedením dirigentky Miriam Němcové.

Dernisáž výstavy Slavné vily Prahy 6: Hanspaulka

15. září 2020 v 15:15

Na konci září letošního roku vyjde další z knih v edici Slavných vil, tentokrát o vilách na Hanspaulce. K vydání knihy připravila radnice Prahy 6 stejnojmennou výstavu v Galerii Skleňák.

Devětkrát s devítkou pokračuje čtvrtým koncertem

13. září 2020 v 07:31

Dvacátý ročník festivalu komorní a orchestrální tvorby Devětkrát s devítkou je rozdělen je do dvou etap a čtvrtý koncert jeho podzimní části se koná ve pondělí 14. září.

Praha 4: Divadlo Bravo začne pestrým a zdarma přístupným programem

13. září 2020 v 06:07

Dnes, 13. září. proběhne slavnostní otevření a předání Divadla Bravo! do rukou předního novocirkusového souboru Losers Cirque Company. Pro první návštěvníky nové scény v dřívějším Branickém divadle je připraven na celé odpoledne zdarma přístupný program pro celou rodinu, který nabídne nový cirkus,...

Další články
Nahoru