dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Potřebuji dvacet tisíc na operaci vašeho syna, lhal falešný kriminalista. Stařenku nepřevezl
Podvodník se snaží ze ženy vylákat dvacet tisíc korun. Foto: Policie ČR

Potřebuji dvacet tisíc na operaci vašeho syna, lhal falešný kriminalista. Stařenku nepřevezl

Dosud neznámý pachatel oslovil před vchodem do domu v pražských Vinohradech dvaadevadesátiletou stařenku. Stalo se to před dvěma týdny, ve středu 10. července kolem osmé hodiny ranní. Ženě se představil jako policista z kriminální policie, a aby uvěřila, že je to pravda, předložil jí služební průkaz.

Posléze stařence sdělil smutnou událost o autonehodě jejího syna, který leží s těžkým zraněním v nemocnici a potřebuje pro něj dvacet tisíc korun na operaci a odtah vozidla.

I přestože se choval naprosto suverénně, působil věrohodně, stařenka byla i přes svůj vysoký věk duchaplná a raději okamžitě zavolala svému synovi. Na základě rozhovoru s ním zjistila, že se jedná o podvodníka, který se z ní snažil pouze vylákat peníze.

Dosud neznámý pachatel však zřejmě vůbec netušil, že je po celou dobu nahráván kamerou umístěnou ve vchodu.

falesny-kriminalista1-nahled

Poznáte podvodníka?

Jelikož kriminalisté vědí již o dalších dvou obdobných případech podvedených seniorů, z kterých peníze pachatel vylákal, nelze vyloučit, že je podvedených ještě mnohem více.

V případě, že někdo poznáte tohoto muže, zavolejte na linku 158, žádá o pomoc policie.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru