dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Dej mi ten mobil a nečum na mě jako na opici, slyšela žena, než dostala pěstí. Pak přišla seniorka a začaly se dít věci

Včera jen pár minut po poledni volala žena na tísňovou linku 158 s tím, že byla na ulici Jeseniova přepadena mladým agresivním mužem. Na místo okamžitě vyrazili policisté z blízkého místního oddělení v Koněvově ulici a už za devět minut nasazovali pouta podezřelému narkomanovi.

Žena šla krátce před polednem po chodníku se sluchátky v uších, poslouchala hudbu ze svého mobilního telefonu a v jeden okamžik k ní přistoupil mladík v červené zimní bundě se slovy: „Dej mi ten mobil a nečum na mě jako na opici“. Pak ji ale začal vyhrožovat násilím a nakonec ji udeřil několika ranami pěstí do obličeje.

Žena si zastrčila mobil do kapsy a snažila se z místa utéct, muž ji ovšem přitlačil ke zdi a následně mezi nimi proběhla strkanice. Napadené se několikrát podařilo vyklouznout ze sevření, útočník ji ale vždy doběhl a jeho agrese a vulgární nadávky gradovaly. Když pak kolem procházela seniorka, narkomana okřikla: „Neřvi, ty hulváte“, čehož využila mladá dívka a zavolala o pomoc na tísňovou linku 158.

Po čtyřech minutách přijeli k místu policisté z místního oddělení a pak hlídka z pohotovostní motorizované jednotky. Přepadená žena ukázala policistům na protější stranu chodníku, kde stál podezřelý útočník u popelnic a snažil se svléknout červenou bundu. Policisté ho zadrželi a převezli na služebnu k dalším úkonům.

Tam si pak celý případ převzali kriminalisté, kteří v dostupných evidencích zjistili, že pětadvacetiletý muž je zkušeným recidivistou. V minulosti ho policisté už patnáctkrát řešili za majetkovou trestnou činnost, soudy ho dokonce dvanáctkrát odsoudily a od února letošního roku měl uložený podmíněný trest výkonu trestu odnětí svobody na osmnáct měsíců.

Vyšetřovatel útočníka obvinil z trestného činu loupeže, za což mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi, a současně kriminalista vypracoval podnět k návrhu na uvalení vazby, o kterém v nejbližších hodinách rozhodne soud.

 


Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Dnes v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Dnes v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Další krátké zprávy
Nahoru