dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Degustace na Vinohradském vinobraní. Burčák a vína z menších vinařství
Na návštěvníky čeká po oba dva dny bohatý kulturní program. Foto: MČ Praha 3

Degustace na Vinohradském vinobraní. Burčák a vína z menších vinařství

Ojedinělá degustační příležitost čeká v pátek a v sobotu 12. a 13. září na milovníky dobrého vína a burčáku. Na 18. ročníku Vinohradského vinobraní na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 budou moci ochutnat především vína z menších vinařství z Moravy a z Čech a deset druhů oblíbeného burčáku.

Tři desítky vinařství především z jižní Moravy, mezi nimiž nebudou chybět ani sklepy, které si odnesly medaile z prestižní soutěže vín v San Franciscu či ocenění Vinařství roku 2013, představí svoji nabídku před vinohradským kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně.

vinobrani-praha-3-nahled „Vinohradské vinobraní však neznamená jen degustaci vína a burčáku. Na jeho návštěvníky čeká po oba dva dny i bohatý kulturní program, včetně koncertů skupin Spirituál kvintet a Mňága a Žďorp,“ zve na tradiční akci starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Kromě zmíněných skupin budou na vinobraní hrát i tradiční cimbálové kapely a své umění předvedou také taneční soubory. Připraven bude i program pro děti na oba dny.

První stánky na náměstí se budou po oba dva dny otvírat ve 12 hodin. Kulturní program začíná jak v pátek, tak i v sobotu od 14 hodin. Oba večerní koncerty – páteční skupiny Spirituál kvintet a sobotní kapely Mňága a Žďorp – začínají ve 20 hodin.

Vstup na Vinohradské vinobraní, které pořádá městská část Praha 3, je zdarma.


Další články
Nahoru