dnes
Středa - jasno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Dcera ruského cara na dlažbě. O stín před libeňským nádražím se postará 15 pavlovnií
Plocha před nádražím se dočká úprav. Foto: LHMP

Dcera ruského cara na dlažbě. O stín před libeňským nádražím se postará 15 pavlovnií

Letos na jaře bude provedena kompletní rekonstrukce dvouřadého stromořadí a zeleně u parkoviště před libeňským nádražím. Českomoravskou ulici tak brzy zkrášlí 15 nových stromů pavlovnie plstnaté a prostor rozkvete i novými výsadbami okrasných trav, cibulovin a trvalek. Stromy se postarají o stín, který zde především v horkých letních dnech chyběl.

„Původní lípy stříbrné, které ve stromořadí na tomto silně exponovaném stanovišti spíše živořily, jsme se rozhodli nahradit druhem, který by měl stresové faktory snášet lépe. Proto se od poloviny roku na tomto místě setkáte s pavlovnií plstnatou,“ sdělila mluvčí příspěvkové organizace Lesy hl. m. Prahy Petra Fišerová.

Tento strom se širokou, vzdušnou korunou, kterému se dobře daří na slunném stanovišti, má velké plstnaté listy a výrazné modrofialové zvonkovité květy. Pochází z Číny a své druhové jméno dostal po dceři ruského cara Pavla I., Anně Pavlovně.

„Ze stávajících stromů, jsme na stanovišti ponechali čtyři nejvitálnější lípy a ostatních 15 stromových míst nově osadíme pavlovniemi,“ sdělila mluvčí.

Aby došlo k zlepšení životních podmínek stromů, budou zvětšena výsadbová místa a odstraněny nevyhovující a nevzhledné kovové míře, které sloužily k zakrytí půdy a kořenů stromů.

Ty nahradí podsadba tvořená směsí okrasných trav, trvalek a cibulovin vysazovaných do štěrku. Z okrasných trav zkrášlí část Českomoravské ulice třtina ostrokvětá a ozdobnice čínská, z trvalek například kakost, denivka či šater plnokvětý zvaný též „nevěstin závoj“ a z cibulovin se můžete těšit na ozdobné česneky a ocúny.

Stromová místa budou dále ohrazena jednoduchými vzdušnými kovovými oplůtky, aby byly rostliny chráněny proti sešlapu.

„Zároveň s úpravou stromořadí zrekonstruujeme i vegetační plochy okolo malého parkoviště u nádraží. Stávající zanedbané keřové výsadby skalníku a ptačího zobu budou nahrazeny štěrkovými záhony s kombinovanou výsadbou okrasných trav, trvalek a cibulovin,“ dodala Petra Fišerová.

Součástí obnovy bude i provedení drobných stavebních oprav u vyvýšených záhonů na severní straně parkoviště.


Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru