dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Dcera udělala rodičům ze života peklo. Ničila jejich byt, rozbila o ně židle a matku pořezala
Dcera se stala závislá na alkoholu. Když byla opilá, týrala své rodiče. Ilustrační foto: sxc.hu

Dcera udělala rodičům ze života peklo. Ničila jejich byt, rozbila o ně židle a matku pořezala

Případy domácího násilí v Praze jsou často až těžko neuvěřitelné. Už jen z představy, jaké peklo asi zažívají týrané osoby, mrazí. Týraní se mohou obracet na Intervenční centrum, což udělal také seniorský pár, kterému udělala dcera ze života peklo.

Domácí násilí

V těchto případech se lze obrátit na Intervenční centrum Centra sociálních služeb ke konzultaci na telefonu 281911883 nebo 734510292.

Bližší informace jsou na www.intervencnicentrum.cz.

Senioři žili se svou zletilou dcerou ve společné domácnosti. Ta sice měla vlastní rodinu a nějakou dobu bydlela s ní, potom se však rozvedla a vrátila se k rodičům, kde měla hlášen stále trvalý pobyt.

Stala se závislá na alkoholu a pod jeho vlivem dělala problémy, byla agresivní. Svou závislost si však nepřiznávala, odmítla ji řešit a situace se tak zhoršovala. K rodičům se začala chovat násilně a hrubě, vyhrožovala jim zabitím, říkala jim, že nejsou její rodiče, házela po nich vybavením bytu a rozbíjela jejich věci.

Manželé se zpočátku na policii neobraceli, neboť se za celou záležitost styděli. „Avšak když dcera matku úmyslně pořezala střepem z rozbitých dveří, rozhodli se situaci řešit. Zavolali policii a celá záležitost byla postoupena na přestupkovou komisi, kdy byla dcera uznána vinnou a musela zaplatit pokutu,“ uvedla Barbora Holušová, vedoucí Intervenčního centra, které pomáhá obětem domácího násilí.

Předběžné opatření bylo stále prodlužováno

Dcera se na pár týdnů uklidnila, alkohol však znovu probudil její agresivitu. O rodiče rozbila dvě židle! Manželé se znovu obrátili na policii, a ta využila institutu vykázání a zakázala dceři na deset dní vstupovat do bytu a přibližovat se k oběma rodičům. Dceři byl navíc zakázán jakýkoliv kontakt s nimi.

Soud následně na žádost rodičů prodloužil desetidenní policejní vykázání /zákaz kontaktu s ohroženými osobami a bydlet s nimi ve společném obydlí/ o další měsíc. Dcera si „nedala pokoj“ a snažila se s rodiči kontaktovat. Předběžné opatření tak bylo na žádost seniorů prodlouženo o dalšího půl roku.

„Současně klienti Intervenčního centra podali k soudu žalobu na vyklizení bytu. Soud měl rozhodnout o tom, aby dcera byt opustila a ztratila právo byt rodičů užívat,“ pokračovala Holušová.

Soud žalobě vyhověl, a když rozsudek nabyl právní moci, dceři byl na úřadě zrušen trvalý pobyt. Dcera údajně nastoupila na protialkoholní léčbu.


Další články
Nahoru