dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Dávkování soli a písku pro pražské silnice pohlídají ekologické nástavby sypačů
Vozy zimní údržby s ekologickými nástavbami. Foto: archiv Praha 8

Dávkování soli a písku pro pražské silnice pohlídají ekologické nástavby sypačů

Akciová společnost IPODEC – Čisté město převzala do svého vozového parku již 20. nástavbu, díky níž bude v zimě udržovat pražské komunikace. Hlavním přínosem koupených nástaveb je přesnější a tudíž k životnímu prostředí šetrnější přístup dávkování soli a písku.

Akciová společnost IPODEC – Čisté město, která především v osmé městské části zajišťuje úklid komunikací a svoz odpadu, převzala tento týden od výrobce již 20. nástavbu na úklidové vozy pro zimní údržbu pražských cest.

Nástavba nazvaná Epoke SE 3800 Sirius AST je specifická svojí konstrukcí, umožňující provádět vysoce spolehlivě jak posyp solí a pískem, tak i drtí a dalšími obvyklými posypovými materiály.

„Asi málokoho zajímá, jaký vozový park používají úklidové firmy. Nicméně právě používaná technika je rozhodující v otázce ekologického přístupu. Nástavby, které společnost pořizuje, umožňují přesnější dávkování posypového materiálu, což ve finále znamená snížení dopadů zatím nezbytného solení vozovek na přírodu,“ říká starosta Prahy 8 Jiří Janků.

Společnost IPODEC – Čisté město je největším uživatelem nástaveb tohoto typu v Praze a jedním z nejvýznamnějších v České republice. Nástavby jsou používané jak pro malé, tak pro velké podvozky.

Technické parametry nástavby EPOKE SE 3800 Sirius AST:
• Pohon sypače nástavbovým dieselovým tříválcovým, vodou chlazeným, motorem Lombardini o výkonu 20 kW
• Objem zásobníku posypového materiálu 4m3
• Šíře posypu plynule nastavitelná z dálkového ovládání 2 ÷ 12 m
• Sypané množství soli plynule regulovatelné z dálkového ovládání 5 – 60 g/m2
• Sypané množství inertního materiálu plynule regulovatelné z dálkového ovládání 30 – 240 g/m2
• Maximální pracovní rychlost 60 km/h.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru