Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Knižní tipy

David Goggins: Mě nic nezlomí

Dětství Davida Gogginse bylo noční můrou – chudoba, předsudky a fyzické týrání ho velmi poznamenaly. Díky sebekázni, psychické odolnosti a tvrdé práci se však Goggins proměnil z depresivního mladíka s nadváhou v ikonu amerických ozbrojených sil a jednoho z nejlepších světových vytrvalostních sportovců. Jako jediný muž v historii absolvoval elitní výcvik příslušníka Navy SEAL, armádního rangera a taktického leteckého dispečera, dále vytvořil rekordy v mnoha vytrvalostních závodech a časopis Outside ho označil za nejzdatnějšího muže v Americe.

me-nic-nezlomi V knize Nic mě nezlomí se dělí o svůj fascinující životní příběh a odhaluje, že většina z nás využívá pouze 40 % svých schopností. Goggins tomu říká pravidlo 40 % a jeho příběh osvětluje cestu, po které se může vydat každý, kdo chce překonat bolest, odbourat strach a dosáhnout svého plného potenciálu.

Kniha se s více než 5 miliony prodaných výtisků stala bestsellerem New York Times.

Tato kniha vychází pod novou nakladatelskou značkou Mimochodem. 
 

Slovy autora:

Lidé se mění prostřednictvím studia, návyků a prožitků. Z mého příběhu je zřejmé, čeho jsou tělo a mysl schopné, když funguji na plný výkon, a jak toho lze dosáhnout. Ať už čelíte rasismu, sexismu, zraněním, rozvodu, depresi, obezitě, tragédii nebo chudobě, podněcuje vás to k proměně. 

Kroky, popsané v této knize, představuji evoluční algoritmus, který odstraňuje bariéry, přináší slávu a trvalý klid. 

Doufám, že jste připravení. Je na čase, abyste šli do války sami se sebou. 
 

Ukázky z knihy:

Když se podíváte do zrcadla a uvidíte tlustého člověka, neříkejte si, že byste měli shodit několik kilogramů. Pojmenujte skutečnost. Jsi nechutně obézní! Přesně tak. Pokud jste tlustí, řekněte si to. Špinavé zrcadlo, do kterého každý den hledíte, vám pokaždé řekne pravdu, tak proč si pořád lžete? Abyste se mohli chvíli cítit lépe a zůstat stejní? Jste-li tlustí, musíte to změnit, protože je to hodně nezdravé.  Vím to, protože jsem to zažil.

Děláte-li třicet let stejnou práci, kterou nesnášíte, protože se bojíte dát výpověď a riskovat, žijete jako poserové. Tečka. Řekněte si pravdu! Promarnili jste spoustu času. Máte ale určité sny, takže seberete odvahu a splníte si je, abyste neumřeli jako zbabělci.

Přiznejte si pravdu!

Nikdo nechce slyšet tvrdou pravdu. vyhýbáme se tomu, co potřebujeme slyšet nejvíc.

  •  

Pojmenujte skutečné příčiny svých omezení a učiníte z negativity, která je reálná, tryskový pohon. Z okolností, které vám ztěžují život, se stane vzletová dráha!

Přestaňte marnit čas. Hodiny a dny se vypařují jako říčky v poušti. Můžete být na sebe krutí, pokud si uvědomujete, že to děláte, abyste se zdokonalili. Všichni potřebujeme hroší kůži, abychom žili lépe. Jste-li na sebe při pohledu do zrcadla laskaví, nepodnítí vás to k zásadním změnám, které potřebujete, abyste vykročili do lepší budoucnosti. 
 

David Goggins (*1975) je bývalý člen Navy SEALs a jediný příslušník ozbrojených sil Spojených států amerických, který absolvoval výcvik BUd/S, Army ranger School a výcvik Air Force Tactical Air Controller. Goggins absolvoval přes šedesát ultramaratonů, triatlonů a ultra-triatlonů, překonal řadu rekordů a pravidelně se umisťoval v první pětce. Zapsal se do Guinnessovy knihy rekordů, když během sedmnácti hodin udělal 4030 shybů. Je velmi vyhledávaným řečníkem a vypráví svůj životní příběh zástupcům firem z žebříčku Fortune 500, členům profesionálních sportovních týmů a statisícům studentů po celé zemi.

Více se o něm dozvíte na https://davidgoggins.com/

David Goggins: Nic mě nezlomí, přeložil Tomáš Piňos, vydává nakladatelství Mimochodem, 384 stran, doporučená cena 399 Kč 
 

Mimochodem je nová nakladatelská značka, která patří do portfolia Euromedia Group. Budou v ní vycházet knihy zaměřující se na seberozvoj, byznys, psychologii a vzdělávání. Jedná se o literaturu, která je založena na vědeckých studiích nebo byla napsána odborníky v daném oboru. Nová značka by měla na současný trh přinést svěží vítr, reagovat na aktuální témata, která hýbou společností, a přinášet nové trendy.

Název Mimochodem vznikl jako opak asociací, které nová značka vyvolává, vyzývá k zastavení a zamyšlení v dnešní uspěchané době. 
 

Již vyšlo:

• Ali Abdaal : Pohodová produktivita

• Anna Weidlichová : mám to u pr…

• David Goggins:  Nic mě nezlomí

Připravujeme:

• Nicole LePera: Poznej sám sebe


Autor: red

Brian Freeman: Ursulina. Děsivá legenda ožívá a rozsévá smrt

12. července 2024 ve 14:10

Bájné příšery mívají různá jména: Yetti, Vasitri, Čučuna… V okrese Černého vlka jí říkají Ursulina. A pro většinu jeho obyvatel není tahle obluda bájná, ale reálná. Protože za sebou nechává rozpárané mrtvoly a jejich krví u nich pokaždé napíše vzkaz: Jsem...

Skleněný muž povstává z hlubin, odkud se nikdo nikdy nevrátil

3. července 2024 ve 13:00

V nakladatelství Kalibr vychází thriller od zkušeného matadora tohoto žánru, švédského spisovatele Anderse de la Motteho. Skleněný muž je druhým dílem ze série temných severských případů inspektorky Leo Askerové o krutých zákoutích lidské duše, který navazuje na předchozí thriller Pán...

Amerikánka. Kniha Davida Jařaba, film Viktora Tauše

25. června 2024 v 11:07

Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, v sobě dokáže najít sílu a vůli přežít. Nejpodstatnější je totiž věřit nejen v sebe sama, ale i v to, že o vás někdo stojí. I kdyby byl třeba až...

Karla Kubíková: Dům na konci ulice

24. června 2024 v 07:02

Vdova a čerstvá důchodkyně Nina, která miluje literaturu a svého malého psa, žije poklidný život v domě po rodičích s bratrem Radkem, jemuž odmítá porozumět. Je matkou jediného syna, jenž už před lety odešel do Latinské Ameriky. S ním, jeho ženou a dcerou se vídá pouze přes Skype. Příběh o trpké...

Kateřina Surmanová: Tři sekery

23. června 2024 ve 20:18

Česká autorka Kateřina Surmanová přichází po úspěšných románech Šepot z lesa a Zvedá se vítr s dalším mysteriózním thrillerem. Jmenuje se Tři Sekery, podle názvu obce v Karlovarském kraji, kde se odehrává převážná část děje. Vychází v nakladatelství Kalibr.

Tom Hanks a jeho Biják: Jak se dělá velkofilm

22. června 2024 v 11:54

Zábavný i dojemný román z filmového světa v režii oscarového herce Toma Hankse. Úvodní scéna: Píše se rok 1947.

Jo Nesbo: Noční dům

21. června 2024 v 16:47

Nesbo v novém žánru! Thriller s hororovými prvky, který vás pohltí.

Lucie Hlavinková: Svátek hada

20. června 2024 v 09:40

Osudy uštknuté dobou. Příběh inspirovaný skutečným vyprávěním. Mrazivé ulice Moskvy, bezútěšný gulag, bojiště druhé světové války i poválečná Praha.   

Vzpomínka na vraha je strhující sondou do Švédska devadesátých let

19. června 2024 ve 13:12

V létě 1994 Švédsko sužované vlnou veder prožívá své fotbalové „Nagano“ a v zemi zároveň řádí masový vrah Mattias Flink. Mladá zardoušená žena však do vzorce jeho vraždění nezapadá, a velmi rychle se ukazuje, že není jedinou z obětí zavražděných stejným...

…a přeskočila jiskra

19. června 2024 ve 12:27

Spisovatelská stálice Halina Pawlowská poslala na pulty knihkupectví svoji novou povídkovou knihu …a přeskočila jiskra (nakladatelství Motto).

Eseje o vědomí nabídnou pět úhlů pohledu

18. června 2024 ve 14:25

Soubor Esejů o vědomí s podtitulem Směrem k umělé inteligenci editorů Vladimíra Maříka, Taťány Maříkové a Miroslava Svítka pokřtila na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Kniha, která vyplňuje jistý dluh na českém knižním trhu, se...

Tim Voors: Nesamota. Putování po stezce Te Araroa napříč Novým Zélandem

18. června 2024 v 10:41

Přidejte se k vytrvalému poutníkovi Timu Voorsovi na jeho výpravné a dlouhé cestě po stezce Te Araroa Trail, která vás povede tři tisíce kilometrů a čtyři miliony kroků napříč drsnou přírodou Nového Zélandu.

Kniha Mazal tov! vyhrála Zlatou stuhu

14. června 2024 v 16:34

Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu pro děti a mládež ve výtvarné části získala kniha Mazal tov! Titul rabína Davida Maxy doplněný nádhernými ilustracemi Terezy Piskláčové přibližuje alespoň zlomek z ojedinělého příběhu starobylého židovského národa, který navzdory všem strastem a útrapám...

Jiří Hulcr: Kůrovci

10. června 2024 v 19:37

Podobný obraz někdy viděl snad každý: malebná horská krajina, kterou kdysi pokrývaly lesy, nyní vypadá, jako kdyby se přes ni přehnala pohroma. Les zmizel a zbyly po něm jen pahýly mrtvých stromů. Šumava i Jeseníky zejí prázdnotou. O viníkovi jsme také slyšeli: jsou to kůrovci, které je třeba...

Čti (a hlavně choď) Jeseníky

10. června 2024 v 19:28

Prázdniny a dovolené jsou už na dosah. A při té příležitosti můžete sáhnout po novém průvodci, knize Čti Jeseníky,  kterou vydává nakladatelství Fragment. S tímto kouzelným koutem naší republiky vás seznámí nápaditě, vtipně a hravě.

Další články
Nahoru