dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražské krimi

Dávejte si pozor, mohlo by vás to hodně mrzet! Podle odborníků jim brzy začnou v Praze žně

Začátek školního roku je pro zloděje každoročně bohatým obdobím. Využívají skutečnosti, že po prázdninách jdou děti do škol, rodiče jsou v zaměstnání a byty i domy tak zůstávají po většinu dne prázdné.

Dlouhodobě se ve statistikách zločinnosti umísťuje na prvním místě z krajů právě hlavní město Praha a stejně tomu tak je i v případě vloupání. Jen za září roku 2015 se jich v Praze událo téměř dvanáctkrát více než například v celém Karlovarském kraji a škody se vyšplhaly na více než 51 milionů korun. Na dalších místech pomyslné tabulky se pak s odstupem umístily Středočeský a Moravskoslezský kraj.

Drzost a sebevědomí zlodějů zaměřených na byty a domy navíc stále roste. Využívají čím dál chytřejší metody, ale také se nedají odradit přítomností obyvatel v domech či bytech, často se ani nenechají vyrušit při „práci“.

Zlodějům hraje do karet také anonymita a nevšímavost obyvatel k okolnímu dění. V panelových domech se pohybuje velké množství lidí, často se mění nájemníci, takže obyvatelé netuší, kdo bydlí nad nimi.

Zloděje tak mohou považovat za běžného nájemníka či návštěvu, protože často klamou i tím, že slušně pozdraví, jsou oblečeni v nejmodernějším značkovém oblečení, takže souseda ani nenapadne, že mají tu čest s recidivistou.  


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru