Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dávejte si pozor, co vyvádíte na střeše. Udělají z vás třeba blázna a zavolají strážníky
Kominíci mají občas ze střech kuriózní zážitky. Foto: Karel Netolický

Dávejte si pozor, co vyvádíte na střeše. Udělají z vás třeba blázna a zavolají strážníky

Potřeba dostatečné vnímavosti vůči okolí je nám vštěpována od dětství. A její malá míra vyčítána, když se stane něco špatného. Jak dosvědčují případy pražských strážníků, všímaví jsou nájemníci domů, když sledují dění na sousedních střechách.  

Páteční silvestrovské slunečné a teplé odpoledne zlákalo k tanci mladou ženu, která se šla rozpohybovat na střechu domu v Praze 3.

„Trochu tím vyděsila místního obyvatele, který ji měl za pomatenou nebo zdrogovanou a zavolal na tísňovou linku strážníků,“ uvedla mluvčí strážníků.

Hlídka proto vyrazila na střechu situaci zkontrolovat. Překvapená dvaadvacetiletá slečna strážníky ujistila, že je zcela v pořádku, drogy nebere a šla si jen protáhnout svoje tělo. Následně střechu opustila.

Na obdobnou situaci vzpomíná Viktor Puci z Branického kominictví. „Když jsem loni v březnu prováděl v jednom libeňském domě revizi komínů, na střeše seděl muž středního věku a četl si. Náhle se na půdě objevila hlídka a volala na mě, jestli tam nevidím nějakého sebevraha, že prý měli hlášku ze sousedního domu. Ujistil jsem je, že se nic neděje, takže odešli,“ uvedl kominík.

Podle Seifertové nebyl zážitek s tanečnicí na střeše jedinou silvestrovskou kuriozitou. „Kolem 10. hodiny dopoledne převzalo operační středisko městské policie oznámení, že v supermarketu v Brandlově ulici v Praze 11 se dospělý muž houpe v dětském autíčku a zpívá si přitom československou hymnu. Pracovník ostrahy strážníkům dotyčného, který právě vycházel z obchodu, označil. Muž své chování zdůvodnil tím, že má zkrátka dobrou náladu. Při lustraci ale strážníci zjistili, že je osobou hledanou. Chování muže nenasvědčovalo požití alkoholu ani drog,“ popsala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Téměř ve stejném čase volala na tísňovou linku 156 žena s tím, že před jednou z restaurací v Havelské ulici v Praze 1 leží na ulici had. Vyslaná hlídka nalezla na místě menšího černo-šedého hada dlouhého zhruba 25 centimetrů. Odchytová služba užovku následně vypustila do přírody.


Autor: Karel Netolický

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Do konce listopadu nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2023 v 08:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Beseda s Kristýnou Freiovou

25. listopadu 2023 v 07:57

Spolek Malostranský hřbitov zve na besedu se spisovatelkou Kristýnou Freiovou s autorským čtením a autogramiádou. Čím ji oslovil Malostranský hřbitov a kde hledá inspiraci pro své knihy se dozvíte v pondělí 4. prosince od 17 hodin.

Další články
Nahoru