Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dávejte si pozor, co vyvádíte na střeše. Udělají z vás třeba blázna a zavolají strážníky
Kominíci mají občas ze střech kuriózní zážitky. Foto: Karel Netolický

Dávejte si pozor, co vyvádíte na střeše. Udělají z vás třeba blázna a zavolají strážníky

Potřeba dostatečné vnímavosti vůči okolí je nám vštěpována od dětství. A její malá míra vyčítána, když se stane něco špatného. Jak dosvědčují případy pražských strážníků, všímaví jsou nájemníci domů, když sledují dění na sousedních střechách.  

Páteční silvestrovské slunečné a teplé odpoledne zlákalo k tanci mladou ženu, která se šla rozpohybovat na střechu domu v Praze 3.

„Trochu tím vyděsila místního obyvatele, který ji měl za pomatenou nebo zdrogovanou a zavolal na tísňovou linku strážníků,“ uvedla mluvčí strážníků.

Hlídka proto vyrazila na střechu situaci zkontrolovat. Překvapená dvaadvacetiletá slečna strážníky ujistila, že je zcela v pořádku, drogy nebere a šla si jen protáhnout svoje tělo. Následně střechu opustila.

Na obdobnou situaci vzpomíná Viktor Puci z Branického kominictví. „Když jsem loni v březnu prováděl v jednom libeňském domě revizi komínů, na střeše seděl muž středního věku a četl si. Náhle se na půdě objevila hlídka a volala na mě, jestli tam nevidím nějakého sebevraha, že prý měli hlášku ze sousedního domu. Ujistil jsem je, že se nic neděje, takže odešli,“ uvedl kominík.

Podle Seifertové nebyl zážitek s tanečnicí na střeše jedinou silvestrovskou kuriozitou. „Kolem 10. hodiny dopoledne převzalo operační středisko městské policie oznámení, že v supermarketu v Brandlově ulici v Praze 11 se dospělý muž houpe v dětském autíčku a zpívá si přitom československou hymnu. Pracovník ostrahy strážníkům dotyčného, který právě vycházel z obchodu, označil. Muž své chování zdůvodnil tím, že má zkrátka dobrou náladu. Při lustraci ale strážníci zjistili, že je osobou hledanou. Chování muže nenasvědčovalo požití alkoholu ani drog,“ popsala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Téměř ve stejném čase volala na tísňovou linku 156 žena s tím, že před jednou z restaurací v Havelské ulici v Praze 1 leží na ulici had. Vyslaná hlídka nalezla na místě menšího černo-šedého hada dlouhého zhruba 25 centimetrů. Odchytová služba užovku následně vypustila do přírody.


Autor: Karel Netolický

Po stopách Ludvíka Očenáška se vydají studenti společně se seniory

19. ledna 2022 v 09:29

Ludvík Očenášek, konstruktér, vynálezce a odbojář za první světové války působil nedaleko dnešní litevské ambasády v Praze 5. Očenášek zde instaloval tajnou telefonní stanici, díky které mohl odposlouchávat rozhovory na žhavé lince Vídeň–Berlín. Zprávy pak předával odbojové organizaci Maffie pod...

Praha 5 vydala speciální číslo radničních novin, chce přiblížit problematiku územního rozvoje

18. ledna 2022 v 19:45

Ukázat komplexní proces od myšlenky k realizaci stavebního projektu včetně pravomocí městské části zasahovat do procesu výstavby na svém území. To je hlavní idea speciálu radničního časopisu Pětka, který se rozhodla vydat Praha 5.

Ohlédnutí: Komunikace magistrátu se loni soustředila na očkování, podporu bydlení a pomoc lidem v nouzi

18. ledna 2022 v 11:12

Hlavní město se v roce 2021 při své komunikaci soustředilo mimo témata týkající se koronaviru a očkování také na jiné důležité aspekty života v hlavním městě. Kromě pandemie metropole nejvíce akcentovala podporu pro lidi ve finanční nouzi, ale také energetickou krizí. Ke konci roku převládla také...

Soutěž Popiš památku na české Wikipedii

18. ledna 2022 v 07:33

Jubilejní pátý ročník oblíbené editační soutěže byl zahájen 15. ledna. Až do konce února mohou dobrovolní editoři bojovat o hodnotné ceny. Stačí k tomu jediné – obohatit českou Wikipedii novými články o kulturním dědictví. Je určena jak starým harcovníkům, tak i novým editorům Wikipedie bez...

Dotace v Praze 4: Lhůta pro podání žádostí končí v úterý

16. ledna 2022 v 17:37

Odbor kultury, sportu a dotační politiky Úřadu MČ Praha 4 na facebookovém profilu městské části zveřejnil upozornění pro žadatele v rámci dotačních programů čtvrté městské části.  

Praha 2 si připomíná oběť Jana Palacha

16. ledna 2022 ve 13:00

Dnes si připomínáme oběť studenta Jana Palacha, který svým činem apeloval na ostatní, aby nikdy nepřestali usilovat o demokracii.

Zahradní úpravy ve Vojanových sadech a na Kampě

15. ledna 2022 v 19:43

V příštích týdnech budou probíhat úpravy některých keřových skupin ve Vojanových sadech a v parku Kampa.

Další články
Nahoru