Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dávejte si pozor, co vyvádíte na střeše. Udělají z vás třeba blázna a zavolají strážníky
Kominíci mají občas ze střech kuriózní zážitky. Foto: Karel Netolický

Dávejte si pozor, co vyvádíte na střeše. Udělají z vás třeba blázna a zavolají strážníky

Potřeba dostatečné vnímavosti vůči okolí je nám vštěpována od dětství. A její malá míra vyčítána, když se stane něco špatného. Jak dosvědčují případy pražských strážníků, všímaví jsou nájemníci domů, když sledují dění na sousedních střechách.  

Páteční silvestrovské slunečné a teplé odpoledne zlákalo k tanci mladou ženu, která se šla rozpohybovat na střechu domu v Praze 3.

„Trochu tím vyděsila místního obyvatele, který ji měl za pomatenou nebo zdrogovanou a zavolal na tísňovou linku strážníků,“ uvedla mluvčí strážníků.

Hlídka proto vyrazila na střechu situaci zkontrolovat. Překvapená dvaadvacetiletá slečna strážníky ujistila, že je zcela v pořádku, drogy nebere a šla si jen protáhnout svoje tělo. Následně střechu opustila.

Na obdobnou situaci vzpomíná Viktor Puci z Branického kominictví. „Když jsem loni v březnu prováděl v jednom libeňském domě revizi komínů, na střeše seděl muž středního věku a četl si. Náhle se na půdě objevila hlídka a volala na mě, jestli tam nevidím nějakého sebevraha, že prý měli hlášku ze sousedního domu. Ujistil jsem je, že se nic neděje, takže odešli,“ uvedl kominík.

Podle Seifertové nebyl zážitek s tanečnicí na střeše jedinou silvestrovskou kuriozitou. „Kolem 10. hodiny dopoledne převzalo operační středisko městské policie oznámení, že v supermarketu v Brandlově ulici v Praze 11 se dospělý muž houpe v dětském autíčku a zpívá si přitom československou hymnu. Pracovník ostrahy strážníkům dotyčného, který právě vycházel z obchodu, označil. Muž své chování zdůvodnil tím, že má zkrátka dobrou náladu. Při lustraci ale strážníci zjistili, že je osobou hledanou. Chování muže nenasvědčovalo požití alkoholu ani drog,“ popsala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Téměř ve stejném čase volala na tísňovou linku 156 žena s tím, že před jednou z restaurací v Havelské ulici v Praze 1 leží na ulici had. Vyslaná hlídka nalezla na místě menšího černo-šedého hada dlouhého zhruba 25 centimetrů. Odchytová služba užovku následně vypustila do přírody.


Autor: Karel Netolický

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

Dnes v 11:11

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 22. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Do Toulcova dvora s průvodcem

23. ledna 2023 v 09:36

Pokud se chcete dozvědět něco více o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, přijďte v sobotu 28. ledna na prohlídku.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Další články
Nahoru