Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dávejte si pozor, co vyvádíte na střeše. Udělají z vás třeba blázna a zavolají strážníky
Kominíci mají občas ze střech kuriózní zážitky. Foto: Karel Netolický

Dávejte si pozor, co vyvádíte na střeše. Udělají z vás třeba blázna a zavolají strážníky

Potřeba dostatečné vnímavosti vůči okolí je nám vštěpována od dětství. A její malá míra vyčítána, když se stane něco špatného. Jak dosvědčují případy pražských strážníků, všímaví jsou nájemníci domů, když sledují dění na sousedních střechách.  

Páteční silvestrovské slunečné a teplé odpoledne zlákalo k tanci mladou ženu, která se šla rozpohybovat na střechu domu v Praze 3.

„Trochu tím vyděsila místního obyvatele, který ji měl za pomatenou nebo zdrogovanou a zavolal na tísňovou linku strážníků,“ uvedla mluvčí strážníků.

Hlídka proto vyrazila na střechu situaci zkontrolovat. Překvapená dvaadvacetiletá slečna strážníky ujistila, že je zcela v pořádku, drogy nebere a šla si jen protáhnout svoje tělo. Následně střechu opustila.

Na obdobnou situaci vzpomíná Viktor Puci z Branického kominictví. „Když jsem loni v březnu prováděl v jednom libeňském domě revizi komínů, na střeše seděl muž středního věku a četl si. Náhle se na půdě objevila hlídka a volala na mě, jestli tam nevidím nějakého sebevraha, že prý měli hlášku ze sousedního domu. Ujistil jsem je, že se nic neděje, takže odešli,“ uvedl kominík.

Podle Seifertové nebyl zážitek s tanečnicí na střeše jedinou silvestrovskou kuriozitou. „Kolem 10. hodiny dopoledne převzalo operační středisko městské policie oznámení, že v supermarketu v Brandlově ulici v Praze 11 se dospělý muž houpe v dětském autíčku a zpívá si přitom československou hymnu. Pracovník ostrahy strážníkům dotyčného, který právě vycházel z obchodu, označil. Muž své chování zdůvodnil tím, že má zkrátka dobrou náladu. Při lustraci ale strážníci zjistili, že je osobou hledanou. Chování muže nenasvědčovalo požití alkoholu ani drog,“ popsala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Téměř ve stejném čase volala na tísňovou linku 156 žena s tím, že před jednou z restaurací v Havelské ulici v Praze 1 leží na ulici had. Vyslaná hlídka nalezla na místě menšího černo-šedého hada dlouhého zhruba 25 centimetrů. Odchytová služba užovku následně vypustila do přírody.


Autor: Karel Netolický

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru