dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Dáte si do těla? Amatérského triatlonu se zúčastní i řada známých osobností
O akci je zájem nejen mezi amatérskými sportovci, ale i diváky. Foto: www.htriatlon.cz

Dáte si do těla? Amatérského triatlonu se zúčastní i řada známých osobností

Sdružení H-Triatlon pořádá v neděli 24. července již pátý ročník amatérského silničního triatlonového závodu. Uskuteční se v Horních Počernicích. Cyklistická část závodu povede opět po uzavřené pozemní komunikaci stejnou trasou jako v předchozích čtyřech ročnících. Pražský triatlon je součástí bodované série H-Triatlon TOUR 2016, jejíž hlavní cenou je letenka na havajského Ironmana. Pro vítězku a vítěze bodované série jsou připraveny také dva LCD televizory.

Závodníci se mohou těšit na profesionálně připravenou závodní trať. Zázemí a start závodu je umístěn u rybníku Eliška v ulici K Hrázi. Cyklistická část bude opět bez automobilů na stejné trase jako v předchozích letech.

Pražského triatlonu se letos zúčastní řada známých osobností, jako jsou sportovní redaktor Stanislav Bartůšek, triatlonisté Tomáš Mika, Ondřej Teplý a Josef Pavlík nebo herec Petr Čtvrtníček.

Pro všechny účastníky závodu je připraven kompletní profesionální servis, který je zahrnut v ceně startovného. To činí 600 až 1700 Kč v závislosti na náročnosti tratě. On-line registrace bude sice v průběhu dnešního dne již zastavena, ale přihlásit se lze ještě v sobotu od 16 do 17 hodin v místě startu u rybníku Eliška nebo v neděli přes samotným startem od 8 do 9 hodin.

„Závodem bude provázet oblíbený sportovní redaktor a komentátor Stanislav Bartůšek, který je pravidelným účastníkům triatlonů dobře známý,“ říká Vladislav Dykast, ředitel sdružení H‑Triatlon. Každý závodník Pražského triatlonu obdrží slosovatelné startovní číslo, energetický balíček, finisherskou medaili, čipové měření času, SMS zprávu s výsledkem, občerstvení v cíli závodu (těstoviny nebo hamburger) a elektronický certifikát s výsledkem.

Chybět nebudou ani oblíbené doprovodné aktivity. Na své si přijdou všechny věkové kategorie – na místě bude živá hudba, ukázky první pomoci a hasičské techniky, děti se mohou zabavit na skákacím hradu, přetahovat se lanem, nechat si malovat na obličej a dospělí si mohou vyzkoušet pohled na svět přes alkobrýle.

Jednou z novinek pro letošní rok je informační hodinka „Jak na to“ pod vedením triatletky Veroniky Mikové, který poskytne rady a porady nejen pro začínající triatlonisty.

Datum konání: Neděle 24. července

Místo konání: Praha – Horní Počernice, start u rybníku Eliška (dostupnost z ulice K Hrázi)

Harmonogram závodu:

8:00                       Otevření startovní kanceláře

9:20                       Start závodu dětí do 3 let                             běh 300 m

9:30                       Start závodu dětí 4–6 let                               běh 300 m + kolo 300 m

9:45                       Start závodu dětí 7–11 let                            běh 1 km + kolo 1 km

10:00                     Start závodu dětí 12–15 let                          plavání 100m, běh 2 km, kolo 2 km

10:30                     Start SPORT (muži, ženy, týmy)                 750 m plavání, 40 km kolo, 10 km běh

10:45                     Start KLASIK (muži, ženy)                             375 m plavání, 20 km kolo, 5 km běh

11: 00                   Start HOBBY (dorostenci, muži, ženy)     200 m plavání, 10 km kolo, 2,5 km běh

12:45 – 13:30     Oběd pro všechny závodníky

14:00                     Slavnostní vyhlášení výsledků, tombola

14:30                     Zakončení akce

Více informací naleznete na Facebooku www.facebook.com/houmruvtriatlon, nebo na webových stránkách www.htriatlon.cz.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru