Dnes Středa - skorojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Středa 10. 8. 2022
Svátek má Vavřinec
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Advent v Praze

Dárky pro děti a seniory v nemocnicích

Letošní pandemie koronaviru omezila mnoho typických aktivit v období adventu, jako je návštěva Mikuláše v nemocnicích nebo rozlévání vánoční polévky na Štědrý den, které se v tomto roce konat nebude. Hlavní město se proto rozhodlo, že se alespoň pokusí tyto aktivity vynahradit dárky pro pacienty v nemocnicích. Celkem takto obdarovalo ve spolupráci s městskými organizacemi děti, seniory a další potřebné více jak 27 tisíci dárky ve 12 různých zařízeních. 

„Trávit Vánoce v nemocnici je psychicky náročné i za běžného stavu, natož během koronaviru, kdy jsou regulovány možnosti návštěv. Proto se snažíme dětem a seniorům zlepšit náladu a potěšit je drobnými dárky. Věřím, že jim alespoň částečně pomůžou překlenout dobu, kterou by nejraději trávili v domácím prostředí v obklopení svých nejbližších,“ uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib.  

Balíčky s drobnostmi a průvodními dopisy pro malé pacienty a seniory putovaly do všech pražských nemocnic a dalších zdravotnických a sociálních zařízení. Díky Botanické zahradě hl. m. Prahy, Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, Lesům hl. m. Prahy, Pražským službám, Pražské energetice, ROPIDu, Zoologické zahradě hl. m. Prahy a magistrátním odborům dopravy, ochrany životního prostředí a médií a marketingu přesáhl počet 27 tisíc dárků.  

„Letošní rok byl opravdu výjimečný a na mnohé lidi dopadla epidemie covid-19 opravdu těžce. Proto jsem rád, že jsme mohli těm nejzranitelnějším udělat alespoň drobnou radost malým dárkem před blížícími se Vánocemi,“ řekl Petr Hlubuček, náměstek primátora pro oblast bezpečnosti.

V balíčcích pro malé pacienty byly pastelky, omalovánky, stolní hry, kvízy, hlavolamy, skládanky, leporela, časopisy, knížky a další zábavné i naučné dárky. Pro seniory putovaly do nemocnic hlavně časopisy, křížovky a knihy, které jim pomohou zpříjemnit dobu, kterou tráví v nemocničním prostředí.Autor: TZ, red

Vánočního setkání v klášteře se zúčastnily dvě stovky bezdomovců

26. prosince 2021 v 18:43

Lidem bez domova v Praze včera odpoledne lidé z křesťanské organizace Sant'Egidio rozdali dárky a vánoční pokrmy.

Praha 6: Česká mše vánoční

25. prosince 2021 v 07:59

Praha 6 zve na tradiční vánoční koncert v Kostele československé církve husitské dnes v 17 hodin.

Praha 9 rozdávala rybí polévku

24. prosince 2021 v 17:43

Po loňské pauze Praha 9 letos rozdávala tradiční rybí polévku. U stanice metra Vysočanská se ve středu rozdalo přes 1000 porcí. K dispozici byl i kuřecí vývar, nechyběl ani rybí čaj a sladký koláč.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Další články
Nahoru