Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v Praze

Dárky pro děti a seniory v nemocnicích

Letošní pandemie koronaviru omezila mnoho typických aktivit v období adventu, jako je návštěva Mikuláše v nemocnicích nebo rozlévání vánoční polévky na Štědrý den, které se v tomto roce konat nebude. Hlavní město se proto rozhodlo, že se alespoň pokusí tyto aktivity vynahradit dárky pro pacienty v nemocnicích. Celkem takto obdarovalo ve spolupráci s městskými organizacemi děti, seniory a další potřebné více jak 27 tisíci dárky ve 12 různých zařízeních. 

„Trávit Vánoce v nemocnici je psychicky náročné i za běžného stavu, natož během koronaviru, kdy jsou regulovány možnosti návštěv. Proto se snažíme dětem a seniorům zlepšit náladu a potěšit je drobnými dárky. Věřím, že jim alespoň částečně pomůžou překlenout dobu, kterou by nejraději trávili v domácím prostředí v obklopení svých nejbližších,“ uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib.  

Balíčky s drobnostmi a průvodními dopisy pro malé pacienty a seniory putovaly do všech pražských nemocnic a dalších zdravotnických a sociálních zařízení. Díky Botanické zahradě hl. m. Prahy, Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, Lesům hl. m. Prahy, Pražským službám, Pražské energetice, ROPIDu, Zoologické zahradě hl. m. Prahy a magistrátním odborům dopravy, ochrany životního prostředí a médií a marketingu přesáhl počet 27 tisíc dárků.  

„Letošní rok byl opravdu výjimečný a na mnohé lidi dopadla epidemie covid-19 opravdu těžce. Proto jsem rád, že jsme mohli těm nejzranitelnějším udělat alespoň drobnou radost malým dárkem před blížícími se Vánocemi,“ řekl Petr Hlubuček, náměstek primátora pro oblast bezpečnosti.

V balíčcích pro malé pacienty byly pastelky, omalovánky, stolní hry, kvízy, hlavolamy, skládanky, leporela, časopisy, knížky a další zábavné i naučné dárky. Pro seniory putovaly do nemocnic hlavně časopisy, křížovky a knihy, které jim pomohou zpříjemnit dobu, kterou tráví v nemocničním prostředí.V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Další články
Nahoru