Dnes Středa - oblacno 13°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 12. 6. 2024
Svátek má Antonie
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Dárky od magistrátu pro děti a seniory v nemocnicích

Vzhledem k pokračující pandemii koronaviru se i v letošním předvánočním čase hlavní město rozhodlo navázat na loňský rok a potěšit děti a seniory dárky v období adventu. Tento týden rozvezl magistrát dárky dětem a seniorům do nemocnic, zdravotnických a sociálních zařízení i domovů pro seniory. Celkem takto obdarovalo město ve spolupráci s městskými organizacemi potřebné téměř 23 tisíci předměty ve 26 různých zařízeních. 

Hlavní město se opět zaměřilo na pacienty mimo jiné v nemocnicích a ve spolupráci s městskými organizacemi a partnery připravilo pro děti a seniory 26 různých nemocnic a dalších institucí dárky, které jim mohou zlepšit pobyt a přivést je alespoň částečně na jiné myšlenky.

Balíčky s drobnostmi a průvodními dopisy pro malé pacienty a seniory putovaly do pražských nemocnic a dalších zdravotnických a sociálních zařízení včetně domovů pro seniory. Oproti loňskému roku se zapojilo do této aktivity mnohem více městských organizací, celkem to bylo 23 institucí včetně magistrátních odborů a také mediálních domů, které poskytly 22 752 dárků. Rozvoz zajistil pražský magistrát společně s Městskou policií hl. m. Prahy a obdarováno bylo přibližně 4 500 lidí.

V balíčcích pro malé pacienty byly například pastelky, omalovánky, stolní hry, kvízy, hlavolamy, skládanky, časopisy, knížky a další drobnosti. Pro seniory putovaly hlavně časopisy, křížovky a knihy, které jim pomohou zpříjemnit adventní dobu.Autor: TZ, red
Další články
Nahoru