Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dárci zaplnili kontejner v Praze 2 devětkrát, pomohli tak několika útulkům
Návštěva libeňského útulku. Zleva radní Renáta Kašická, místostarosta Jaroslav Šolc, starostka Jana Černochová a radní Michal Zuna. V pozadí jsou vidět tašky s přivezenými dary. Foto: Jan Puci

Dárci zaplnili kontejner v Praze 2 devětkrát, pomohli tak několika útulkům

Sbírku pro psí a kočičí útulky organizovala letos v předvánočním čase Praha 2 už počtvrté. V rámci celosvětového charitativního projektu Giving Tuesday byl na náměstí Míru umístěn oranžový kontejner, který během necelých tří týdnů zaplnili dárci devětkrát. Darované věci dnes odvezli zástupci radnice druhé městské části do dvou psích a jednoho kočičího útulku.

Do kontejneru na náměstí Míru lidé vhazovali granule, pamlsky, pelíšky, misky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. Sbírka začala 30. listopadu a skončila včera. Dnes byly nashromážděné věci převezeny do útulků. První zastávkou byl psí útulek v Lysé nad Labem.

„Moc děkuji všem donorům, kteří ukázali, že dobré a hodné srdce si ukazují lidé v období Vánoc nejen navzájem, ale i ukazují ho i zvířatům. Darovali nejen Pražané, ale i Středočeši. Při rozvážení vidíme radost provozovatelů útulků i samotných zvířat, je to dojemné, “ uvedla starostka Prahy 2 a od pátku i ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Druhou zastávkou byl Azyl opuštěných zvířat v Libni. „Aktuálně zde máme dvanáct pejsků. Je to chov smečkový, psi mají volný přístup dovnitř i ven. Většina pejsků je seniorního věku,“ sdělila serveru Pražský patriot ošetřovatelka Vlasta Šedinová. Tento útulek některými darovanými věcmi pomůže i sociálně slabým pejskařům v okolí.

Podle místostarosty Prahy 2 pro oblast kultury a sportu Jaroslava Šolce (zast. klub ODS) se ukazuje, že vůle a chuť pomáhat mezi lidmi přetrvává. „Což je skvělá zpráva, tato sbírka útulkům hodně pomůže,“ uvedl. Minulé roky ukázaly, že ze sbírky „žijí“ obdarované útulky pár měsíců.

I letos někteří lidé během adventu přicházeli s dary ke kontejneru opakovaně a v některých případech byly dary doprovozeny vzkazy útulkům.

„Mám pejska i kočičku, takže k této sbírce i rozvozu darů mám osobní vztah, nemůžu tady chybět. Je to před Vánoci krásná akce. Těší mě, že lidé přinesli tolik věcí,“ sdělila radní pro oblast bytové politiky Renáta Kašická (ANO).

Poslední zastávkou byl Útulek Bohnice v areálu psychiatrické nemocnice. Je určen hlavně pro kočky, aktuálně jich tam je 96. Nalezenců, ale i zvířat od pacientů.

„Loni jsme poprvé vyzvali lidi, aby darovali nejen psům, ale i kočkám. Těší mě, že pro kočky toho letos bylo odevzdáno také hodně,“ sdělil radní Prahy 2 pro oblast bezpečnosti a poslanec Michal Zuna (TOP 09), který se také nedělního rozvozu zúčastnil.


Autor: Jan Puci

Světelná a divadelní show nebo koncert. Posvícení u Doubravky v Praze 14

Včera ve 12:11

Každoroční akce u rozhledny Doubravka se koná v sobotu 1. října od 14 hodin.

Den architektury na zámku Veleslavín

Včera v 11:30

Mimořádné otevření Zámku Veleslavín na Dnů architektury v soboru a neděli 1.-2. října od 10:00 – 17:00 hodin.

Festival delikátních chutí – podzim 2022

Včera v 10:45

V neděli 2. října zaplní pokrmy z různých koutů světa Novoměstskou radnici v Praze 2 a její přilehlé okolí.

Burčák fest na náplavce

Včera v 10:31

Burčákový pochod náplavkou se koná 30. září a 1. října od 14 do 21 hodin. Ochutnáte ta nejlahodnější vína z jižní Moravy, ale i ze zahraničí.

Hostivařský komunitní den

25. září 2022 v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Další články
Nahoru