Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dárci zaplnili kontejner v Praze 2 devětkrát, pomohli tak několika útulkům
Návštěva libeňského útulku. Zleva radní Renáta Kašická, místostarosta Jaroslav Šolc, starostka Jana Černochová a radní Michal Zuna. V pozadí jsou vidět tašky s přivezenými dary. Foto: Jan Puci

Dárci zaplnili kontejner v Praze 2 devětkrát, pomohli tak několika útulkům

Sbírku pro psí a kočičí útulky organizovala letos v předvánočním čase Praha 2 už počtvrté. V rámci celosvětového charitativního projektu Giving Tuesday byl na náměstí Míru umístěn oranžový kontejner, který během necelých tří týdnů zaplnili dárci devětkrát. Darované věci dnes odvezli zástupci radnice druhé městské části do dvou psích a jednoho kočičího útulku.

Do kontejneru na náměstí Míru lidé vhazovali granule, pamlsky, pelíšky, misky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. Sbírka začala 30. listopadu a skončila včera. Dnes byly nashromážděné věci převezeny do útulků. První zastávkou byl psí útulek v Lysé nad Labem.

„Moc děkuji všem donorům, kteří ukázali, že dobré a hodné srdce si ukazují lidé v období Vánoc nejen navzájem, ale i ukazují ho i zvířatům. Darovali nejen Pražané, ale i Středočeši. Při rozvážení vidíme radost provozovatelů útulků i samotných zvířat, je to dojemné, “ uvedla starostka Prahy 2 a od pátku i ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Druhou zastávkou byl Azyl opuštěných zvířat v Libni. „Aktuálně zde máme dvanáct pejsků. Je to chov smečkový, psi mají volný přístup dovnitř i ven. Většina pejsků je seniorního věku,“ sdělila serveru Pražský patriot ošetřovatelka Vlasta Šedinová. Tento útulek některými darovanými věcmi pomůže i sociálně slabým pejskařům v okolí.

Podle místostarosty Prahy 2 pro oblast kultury a sportu Jaroslava Šolce (zast. klub ODS) se ukazuje, že vůle a chuť pomáhat mezi lidmi přetrvává. „Což je skvělá zpráva, tato sbírka útulkům hodně pomůže,“ uvedl. Minulé roky ukázaly, že ze sbírky „žijí“ obdarované útulky pár měsíců.

I letos někteří lidé během adventu přicházeli s dary ke kontejneru opakovaně a v některých případech byly dary doprovozeny vzkazy útulkům.

„Mám pejska i kočičku, takže k této sbírce i rozvozu darů mám osobní vztah, nemůžu tady chybět. Je to před Vánoci krásná akce. Těší mě, že lidé přinesli tolik věcí,“ sdělila radní pro oblast bytové politiky Renáta Kašická (ANO).

Poslední zastávkou byl Útulek Bohnice v areálu psychiatrické nemocnice. Je určen hlavně pro kočky, aktuálně jich tam je 96. Nalezenců, ale i zvířat od pacientů.

„Loni jsme poprvé vyzvali lidi, aby darovali nejen psům, ale i kočkám. Těší mě, že pro kočky toho letos bylo odevzdáno také hodně,“ sdělil radní Prahy 2 pro oblast bezpečnosti a poslanec Michal Zuna (TOP 09), který se také nedělního rozvozu zúčastnil.


Autor: Jan Puci

Grill fest na náplavce

Dnes ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Dnes v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Dnes ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Včera ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Další články
Nahoru