Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dárci zaplnili kontejner v Praze 2 devětkrát, pomohli tak několika útulkům
Návštěva libeňského útulku. Zleva radní Renáta Kašická, místostarosta Jaroslav Šolc, starostka Jana Černochová a radní Michal Zuna. V pozadí jsou vidět tašky s přivezenými dary. Foto: Jan Puci

Dárci zaplnili kontejner v Praze 2 devětkrát, pomohli tak několika útulkům

Sbírku pro psí a kočičí útulky organizovala letos v předvánočním čase Praha 2 už počtvrté. V rámci celosvětového charitativního projektu Giving Tuesday byl na náměstí Míru umístěn oranžový kontejner, který během necelých tří týdnů zaplnili dárci devětkrát. Darované věci dnes odvezli zástupci radnice druhé městské části do dvou psích a jednoho kočičího útulku.

Do kontejneru na náměstí Míru lidé vhazovali granule, pamlsky, pelíšky, misky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. Sbírka začala 30. listopadu a skončila včera. Dnes byly nashromážděné věci převezeny do útulků. První zastávkou byl psí útulek v Lysé nad Labem.

„Moc děkuji všem donorům, kteří ukázali, že dobré a hodné srdce si ukazují lidé v období Vánoc nejen navzájem, ale i ukazují ho i zvířatům. Darovali nejen Pražané, ale i Středočeši. Při rozvážení vidíme radost provozovatelů útulků i samotných zvířat, je to dojemné, “ uvedla starostka Prahy 2 a od pátku i ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Druhou zastávkou byl Azyl opuštěných zvířat v Libni. „Aktuálně zde máme dvanáct pejsků. Je to chov smečkový, psi mají volný přístup dovnitř i ven. Většina pejsků je seniorního věku,“ sdělila serveru Pražský patriot ošetřovatelka Vlasta Šedinová. Tento útulek některými darovanými věcmi pomůže i sociálně slabým pejskařům v okolí.

Podle místostarosty Prahy 2 pro oblast kultury a sportu Jaroslava Šolce (zast. klub ODS) se ukazuje, že vůle a chuť pomáhat mezi lidmi přetrvává. „Což je skvělá zpráva, tato sbírka útulkům hodně pomůže,“ uvedl. Minulé roky ukázaly, že ze sbírky „žijí“ obdarované útulky pár měsíců.

I letos někteří lidé během adventu přicházeli s dary ke kontejneru opakovaně a v některých případech byly dary doprovozeny vzkazy útulkům.

„Mám pejska i kočičku, takže k této sbírce i rozvozu darů mám osobní vztah, nemůžu tady chybět. Je to před Vánoci krásná akce. Těší mě, že lidé přinesli tolik věcí,“ sdělila radní pro oblast bytové politiky Renáta Kašická (ANO).

Poslední zastávkou byl Útulek Bohnice v areálu psychiatrické nemocnice. Je určen hlavně pro kočky, aktuálně jich tam je 96. Nalezenců, ale i zvířat od pacientů.

„Loni jsme poprvé vyzvali lidi, aby darovali nejen psům, ale i kočkám. Těší mě, že pro kočky toho letos bylo odevzdáno také hodně,“ sdělil radní Prahy 2 pro oblast bezpečnosti a poslanec Michal Zuna (TOP 09), který se také nedělního rozvozu zúčastnil.


Autor: Jan Puci

Májové slavnosti

Dnes v 05:46

V neděli 22. května se na Malostranském hřbitově konají komentované vycházky s návštěvou kostela. Zasazena bude růže u náhrobku zakladatele Májových slavností. Vstup je zdarma.

Virtuálně do světa podzemních labyrintů

Včera v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace připravily návštěvníkům nově otevřeného prostoru střechy nové vodní linky ÚČOV Praha na Císařském ostrově informační panely, které kromě informací o historii čistírny a čištění vody v území Trojské kotliny obsahují také QR kód. Když jej návštěvník nasnímá přenese se...

Strážníci slaví 30 let, zvou děti i dospělé

Včera v 08:34

Oslava se koná v sobotu 21. května ve Žlutých lázních. Den s městskou policií začne v 10 hodin.

Setkání nad mapou Prahy 9 na rohu ulic Čihákova a K Moravině

14. května 2022 v 18:22

Další ze setkání představitelů radnice Prahy 9 s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9 se koná v úterý 17. května od 16 hodin.

Setkání nad mapou: Podoba bobové dráhy a přilehlé zeleně

14. května 2022 v 05:08

Další setkání s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9 se koná ve čtvrtek 19. května v 16 hodin. S představiteli radnice se můžete podělit o nápady, jak zkvalitnit parter bobové dráhy a přilehlé zeleně a přeměnit tak tento prostor podle vašich představ.

Den linky 155 v Holešovicích

13. května 2022 v 19:59

Po dvouleté koronavirové odmlce slaví opět zdravotnické záchranné služby po celé republice naplno Den linky 155. Už tuto neděli, 15. května se ve většině krajů konají akce pro veřejnost, při kterých se velcí i malí návštěvníci seznámí s technikou a vybavením zdravotníků nebo si osvěží postupy při...

Vína a delikatesy v Holešovicích

13. května 2022 v 19:34

Festival vína z celého světa a delikates v sobotu 21. května v Pražské tržnici v Holešovicích. Ochutnáte vína z více jak 15 vinařství nejen z Čech a Slovenska, ale i z Rakouska, Španělska, Francie, Itálie, Portugalska a Argentiny a k tomu i speciality...

Praha 1 zve na krajkářské a řemeslné trhy

13. května 2022 v 19:03

Tradiční trhy ZŠ nám. Curieových a Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha v sobotu 14. a v neděli 15. května.

Do Křesla pro hosta usedne Valérie Zawadská

13. května 2022 v 11:17

Valérie Zawadská bude hostem v Lampárně v úterý 24. května.

Praha 15: Den dětí v areálu Na Šancích

13. května 2022 v 07:57

Praha 15 zve v sobotu 28. května ve 14 hodin na Den dětí.

Další články
Nahoru